Skip to main content

Topic: Zagi sloper (Read 25240 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Zagi sloper

Reply #30
Kevlar stavlja onaj koji misli da će ga to spasiti od čestg padanja.(zato bu moj zagi ko traktor) :D :D

Nego Smiljac, u kojoj je fazi tvoj XL? Bude kaj s toga?

[attach=1]
[attach=3][attach=2]
[attach=4]

Evo skoro sam dos ao do kraja . Ne znam da li je 700-800 g previse ali predvidio sam ga za jaci vjetar i jaci uzgon na padini pa nije potrebno dodatno opterecivati balastom. Kuka je za lansiranje nadam se da ce izdrzati. Stavio sam ju na prvoj trecini udaljenosti CG-a i vrha ?


Odg: Zagi sloper

Reply #32
Za XL-a bez setupa je previše "g"
Kuka za šlep ide 2-4 cm od CG-a prema nosu.

Odg: Zagi sloper

Reply #33
Stavio sam i trece pojacanje, Zagić polako ide prema neunistivom. Pokrpao PuMaxom sve moguce rupe i rupice nastale ugradjivanjem karbona, popeli smo se na 175gr.
Mislim da ce tezina na kraju biti savrsena. Idem na 2S 1030mAh batku, mali ESC (samo kao BEC) od male jedrilice, servace 12gr MG i 5gr receiver.
Nadam se ostat ispod 400 grama :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: Zagi sloper

Reply #34
Danas sam malo štimao mašinu za sutrašnje rezanje a imam nešto XPS-a pa ga mislim potrošiti na ovo.
Nacrt nije bog zna što ali su elementi pripremljeni za CNC.


Odg: Zagi sloper

Reply #35
Kuka je za lansiranje nadam se da ce izdrzati. Stavio sam ju na prvoj trecini udaljenosti CG-a i vrha ?
Jedna napomena: kuku za lansiranje Zagija nije moguće samo ubaciti u stiro, potrebna je velika površina koja bi to izdržala.
Ta površina dobije se , recimo pločicom špera na stiro i onda se kuka ušarafi u šper.
Opasnost je poprilična: odvoji li se kuka na bungeeju, dobije se vrlo opasan projektil, jer bungee je jači od ručne pračke !
Na slici: kuku na Zagija sam izrezao dremelom i ušarafio sa 2 šarafa u 2 pločice špera, jedna gore i jedna ispod Zagija. Ovdje je to ujedno i nosać za Karlovačko..
Damir

Zagi sloper

Reply #36
Danas sam malo štimao mašinu za sutrašnje rezanje a imam nešto XPS-a pa ga mislim potrošiti na ovo.
Nacrt nije bog zna što ali su elementi pripremljeni za CNC.



Wooohoo napokon!!! Hvala Plavi napokon je spremna :)
Daj odma stisni dvije placam kolko oces, jucer skoro narucio s EBaya jednu za 25$!

P.S. Kolega Diogen, mislim da Smiljac nije tak handrast da kuku samo zasarafi u krilo :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: Zagi sloper

Reply #37
To plavi! Ja doniram tablu plavog xps-a ako treba(5cm onaj debeli). Mogu ostavit kod digija pa kad kupiš xxl-a skupiš i to( naravno ak se Diogen slaže).
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Zagi sloper

Reply #38
iP.S. Kolega Diogen, mislim da Smiljac nije tak handrast da kuku samo zasarafi u krilo :)
Kolega Zed, Smiljac je sam rekao 'nadam se da će izdržati'...što znači da je uočljiva doza opreza.  Ja sam samo dodao za one koji bi rado nešto banđijali u zrak, a do sada nisu imali prakse...da malo razmisle kako kuku uglaviti u stiro ..

@Toki: možeš kod mene ostaviti XPS....
Damir

PS: napaljen sam na Slope Bird kao škanjac na miševe, ovo bi moglo biti jako dobro...


Odg: Zagi sloper

Reply #40
Super Plavi!
  Slažem se Diogen, test poligon bi mogao biti kamenolom u Zaprešiću.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Zagi sloper

Reply #41
Cuj ovog :D



Sent from my iPhone using Tapatalk


Odg: Zagi sloper

Reply #43
Hahahaha :D


Sent from my iPhone using Tapatalk