Skip to main content

Topic: Moj novi zagi!  (Read 10981 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Moj novi zagi!

evo sta je ispalo od malo nocnoga rada, gotov je ali nije jos pletio, i pitanje je kako ce, i dali ce poletiti!

enya 09 motor 7x4 prop turnigy metal gear digitalni servoi!

Odg: Moj novi zagi!

Reply #1
Znaci to je nasljednik Bixlera :D.



Odg: Moj novi zagi!

Reply #4
Kada ce maiden, bilo bi lijepo da sve prode kako si zamislio  :)


Odg: Moj novi zagi!

Reply #6
Zanimljiva stvarčica.. Ja bih probao spustiti motor skroz na krilo i urezati utor za elisu.. Snimaj maiden.
Graupner MZ 24 PRO & 9XR Pro FrSky
Pilot RC EDGE 540 V3 DLE35


Odg: Moj novi zagi!

Reply #8
da trebalo bi to spustiti i pomaknuti naprijed ovako ti je težište previsoko ,uglavnom probaj pa ćeš vidijeti ,ako neće biti dobro izreži veći utor u krilo i montiraj što više naprijed naravno toliko da bude dobro težište i onda ćeš morat još ojačat krilo letvicama jer će nazovimo to tako ostat malo mesa(stiropora) ali imaš prednost kod pojačavanja a to je da ćeš nosač motora morat složit a on ujedno može poslužit kao ramenjača tj. pojačanje ,eto malo moje filozofije :P ,sretno

Odg: Moj novi zagi!

Reply #9
Oće to letjet ?
Obavezno snimaj maiden..


Odg: Moj novi zagi!

Reply #11
pod kojim kutem je motor u odnosu na uzdužnu os ?
bojim se da bi ovo moglo nosom prema dole zuknut... motor je viskoko iznad krila.. sila je na kraku.. zavrnut će ga.. nemaš rep kao na Bixu da ga stabilizira po horizontali...
motor bi trebao jako nagnut naprijed.. to je moje mišljenje...
probaj ga okačit na 2 špagice u CG-u i upalit motor i promatrat što se zbiva.. ili.. radije testirat sa el. pogonom.. šteta nitrača ..

jako intrigantno.. moram priznat...  odi u što deblju travu !! :D :D

Odg: Moj novi zagi!

Reply #12
Letit ce to,
pazi samo da je rezervar u sredistu cg inace ce kako trosi gorivo mjenjati teziste to jest odmicati se od idelanog.


Sto se tice kuta motora da se sve to elevonima potrimati za prvu ruku,
malo ce mjenjati pitch ovisno o gasu ali mala korekcija palicama i ide.


Mozes lansirati klasicno jer nece opaliti po prstima, kod slijetanja nece zapeti,
sretno.


Ne vidim winglete?

Odg: Moj novi zagi!

Reply #13
Malo iz povjesti.