Skip to main content

Topic: gondola (Read 18120 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

gondola

[attachimg=1][attachimg=2]    to bi bila ta gondola pa dali se da sta napravit??elektroniku poslikam pa stavim jer ovo sam nasao u mobitelu :)

Odg: gondola

Reply #1
hm ja bi reko da i nije losa,uzmi dimenzije i napravi od stirodura za elektro set up jer bi ovo bilo pretesko za njega
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: gondola

Reply #2
[attachimg=1][attachimg=2][attachimg=3]      evo i motorica koji mi stoji doma....ako to mogu iskoristit ok,,,ako ne mi samo napisite koji motor da na rucim i esc i bateriju.....imam bateriju od 1300mah ako se ne varam

Odg: gondola

Reply #3
Kako vidim depronce si radio? jesi letio nesto od njih? hm sta ja znam nisam expert niti se kuzim u paraglidere ali po meni ova elektronika je ok sad pustimo da experti odluce,daj mi reci samo koji si ovo depronac radio? izgleda mi kao neki jet posto je srednjomotorski
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

 

Odg: gondola

Reply #4
F 22...to sam probavao jos prije god dana kako rezat depron pa sam to slozio na upit jednog decka vise iz zezancije...treba ga pojacat malo i ustimat pa bi trebao letit bez problema..bar ovaj tip koji ima identican leti savrseno i mirno...od njega sam uzeo mjere...jedino je previse debelo izrezan depron jer tu kod nas ima za kupit ploce od 5cm debljine pa ga treba rezat po zelji...ovaj moj sam malo drugacije napravio jer neznam mixat kanale pa  imam jedan servo vise nego je potrebno...inace kad bude vise vremena cu ic kod jednog modelara tu kod nas da me nauci malo vise stvari jer oni dosta lete i rade modele sami ali covjek je u godinama pa mu necu dosadivat sad dok ne dodu bolji dani...

Odg: gondola

Reply #5
okk mogu ti preporucit modl kojim sam ja letio od ucenja pa snimanja i akrobacija a to je f16 falcon,nabavi samo depron od 6mm ak uspijes i pravi super leti  a za sad probaj sredit nesto s ovimsto imas valjda budes uspjeo,od 5cm deprona bi vjerovatno mogo napravit gondolu samo ju ojacaj letvicama na drzacu motora,tockova i krila onda bi trebala bit ok
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: gondola

Reply #6
oprosti na upadu ali mislim da sa tako postavljenim propom nećeš poletiti jedino ako ti motor vrti u stranu po želji.
kod nitro motora moraš imati pusher prop jer mu nemožeš okrenuti smjer kao kod elektro
možda krivo vidim slova na propu, ali provjeri
Karlo. 098-711-540, Sisak

Odg: gondola

Reply #7
Radi dobro...kad sam ga spojio je bio krivi smjer pa nije valjalo...sam okrenuo zice i sad je ok...ima dosta snage..ici ce u djelove za gondolu pa nema veze...svejedno hvala

Odg: gondola

Reply #8
Krivo! moguće je zavrtiti nitrača u drugu stranu. Kako misliš da se vrte 2 nitro motora na jednom modelu?  Samo ja neznam kako, Robi1kenobi zan i molim da se javi. Bila je tema u prelogu o tom.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: gondola

Reply #9
Tek sad sam skuzio da drveni prica za paraglajder..imas pravo...propeler nije za njega...i kad narucim dode uvjek krivo...a sta se tice vrtnje motora nisam probavao ali buduci da nema nikakve struje na motoru trebao bi se vrtit u bilo koju stranu..buduci da je starter 12 v okrenes kleme na bateriji ➕na➖ i➖na➕i onda mjenjas smjer startera i tako palis motor u kontra stranu