Skip to main content

Topic: Profil za FPV avion? (Read 16639 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Profil za FPV avion?

Sutra idem na godisnji pa planiram na svim modelima koji su nedovrseni ili osteceni popraviti sitnice i spremit ih sve za let, te planiram graditi neki FPV avion raspona krila od 1600 - 2000 mm pa me zanima koji je profil krila najbolji za long range avion, znaci da moze lagano jedriti s malom potrosnjom struje a da moze ponjeti opet makar 5000 mah 3s ili 4s baterije? Ako netko ima nekakav nacrt ili link ili nesto neka stavio ovdje molio bih. Gradio bi ga od stirodura i sl.


Odg: Profil za FPV avion?

Reply #2
A taj clark y profil sam bas htio izbjeci jel je star sto godina a htio bi nesto malo bolje... Ima li netko nekakav nacrt skyhuntera ili sl. ? Zagi 1600 mi je zadnja opcija ak ne nadem nista ubrzo...

Odg: Profil za FPV avion?

Reply #3
Dosta jedrilica koristi ag35 ( dosta brz profil) a kazu da moze dosta nosit ali onda se povecava brzina sljetanja  :-\
i slican je clark y.
Kad malo razmislim moglo bi se malo poigrat s ovim profilom.

Odg: Profil za FPV avion?

Reply #4
Daj mi nadi onu nacu sto si rekao da bi mogla biti dobra pa da vidim

Odg: Profil za FPV avion?

Reply #5
mislio sam na 65 2 415 ali nije naj sretnije rijesenje.


Odg: Profil za FPV avion?

Reply #6
Probaj AH 79/ 100 a ,  nećeš pogriješiti !!, profil je idealan za tako nešto !  :)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Profil za FPV avion?

Reply #7
E taj se vec cini dobar :-) mislim da ce uskoro taj profil ici... Hvala na savjetima svima

Odg: Profil za FPV avion?

Reply #8
Taj profil je idealan i što se tiče brzina i nosivosti i jako je plovan.. a ima malu brzinu kod slijetanja .. ja sam ga malo doradio za moje modele koristin ga već dosta dugo i ne odustajem od njega jer stvarno daje maksimum što se tiče letnih karakteristika .. samo naprijed ;)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Profil za FPV avion?

Reply #9
E tako sta i trebam... Hvala jos jednom... Javim rezultate ;-)

Odg: Profil za FPV avion?

Reply #10
Taj profil je idealan i što se tiče brzina i nosivosti i jako je plovan.. a ima malu brzinu kod slijetanja .. ja sam ga malo doradio za moje modele koristin ga već dosta dugo i ne odustajem od njega jer stvarno daje maksimum što se tiče letnih karakteristika .. samo naprijed ;)
Dali mi mozete reci koliki je kut napada naj idealniji za taj profil?

Odg: Profil za FPV avion?

Reply #11
Tomislave i Matej , ja ga stavljam u nulu zbog njegove plovnosti i raspona brzine .. nadam se da ste vidjeli snimke modela koje radim i kako lete .. profil je odličan i na malim i na velikim brzinama a i zbog mogućnosti izvođenja akrobatskih figura koje zamislite .. obzirom Matej da radiš model za FPV možda bi mali napadni kut bolje odgovarao  do 1.5 stupnjeva .
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Profil za FPV avion?

Reply #12
da ne otvaram novu temu pa cu pitati ovdje.
Uskoro počinjem gradit avion raspona oko 240 cm, i letna tezina ce biti oko 3.5-4kg pa me sad zanima dali ce servoi tg9e biti dovoljno jaki za taj avion. Velicina elerona ce biti dosta mala 5x60 cm. a elevator ce biti 5x65 cm. Radit cu ga od stiropora, profil ce biti clark y ili [size=0px] AH 79/ 100 a . [/size][/color]
[/size]http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__9549__Turnigy_TG9e_9g_1_5kg_0_10sec_Eco_Micro_Servo.html[size=0px][/color]

Odg: Profil za FPV avion?

Reply #13
Taj ce ti biti slab za tako sta sigurno i nepouzdan. Uzmi makar onaj tss10mg sto sam ti pokazivao on je 3.5 kg. Ili jos bolje neki standardni servo onda si miran.

Odg: Profil za FPV avion?

Reply #14
ma radi se o tome sto bi ja ove nekako iskoristio da mi ne stoje  :-\  mislim da na onu velicinu elerona nije veliko opterecenje.