Skip to main content

Topic: Opet novi Zagi 1200mm by"MT-Style"(poletio 16.10 2015+snimka) (Read 45352 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Opet novi Zagi 1200mm by"MT-Style"(poletio 16.10 2015)

Reply #31
Neznan kako si ovo izvea,al mi se ne čini sigurno ovo učvrščivanje baterije gumicama.
Jesi je ispod na čičak fiksira?
I želin ti puno letenja sa njin  :)
Fali još poklopac ali drži se na čičku i gumicama , do sada mi se nikada nije desilo da mi je  baterija ispala van u letu. ;) :)

Odg: Opet novi Zagi 1200mm by"MT-Style"(poletio 16.10 2015+snimka)

Reply #32
Samo zato kaj nikad nisi probao inverted malo grublji zavoj napravit ili obrnuti loop...


probaj :D


Odg: Opet novi Zagi 1200mm by"MT-Style"(poletio 16.10 2015+snimka)

Reply #34
I danas po prvi puta da mi je desno servo otkazalo u zraku,jednostavno prestalo raditi.Neznam zašto?.Sve bi bilo dobro da je to bilo na ravnom letu,nego meni se to desi u manevru i to  u laganom poniraju na maloj visini.Nisam nikako uspio ispraviti Zagića koji je u slobodnom padu bez upaljenog motora  tresnuo  njuškom,čak je baterija letila 10 metara dalje po  livadi.Naravno njušku sam uspio sanirat kao i neke sitnice koje su napukle.Servo je zamjenjen ispravnim 9 gramskim plastičnim .Ramenjača ga je spasila da se nerspolovi na dijelove.Eto zašto ramenjača ;D . Par slika kako sada izgleda,naravno ,više nije lijepo zategnut trakom,nego je malo naboran makar je stavljena nova traka jer ona prva se sva rastepla i zgužvala ko krpa ali i dalje nakon popravka serva i stiropora leti normalno i čvrsto.Ehhhhh............kad nemam sreće  >:( ."Bad luck!!!!!!!! " >:(



Odg: Opet novi Zagi 1200mm by"MT-Style"(poletio 16.10 2015+snimka)

Reply #35
Baterija ti je zletila zato kaj si se dan ranije hvalil kak nikad nije :D


Servo je otisao jer je plasticno smece, Zagi ne trpi plasticne servace osim ako letis kao baba. Posto ne letis, crkao je. U manevru, naravno jer je tada vece opterecenje na isti.

Odg: Opet novi Zagi 1200mm by"MT-Style"(poletio 16.10 2015+snimka)

Reply #36

2 serva Turnigy Tg9e plastične getribe,pokazali su se jako dobrima na prijašnjim Zagi-ima,nakon silnih jakih  ali stvarno jakih udaraca samo sam jednom slomio jedan mali zupčanik.Uzeo sa neispravnog taj novi dio i presložio ga,par minuta posla i odmah u zrak 8)


Da li je taj prdnul na rosu  8) ?
Danas kad ima jeftinih MG servaća stvarno nema smisla stavljati plastičnjake u takav model.

Odg: Opet novi Zagi 1200mm by"MT-Style"(poletio 16.10 2015+snimka)

Reply #37
I ti bi zletel da si tak  zakucal :D ,a i nije bila mala brzina i kut udarca da baterija izdrži takav udarac :) .Za servače sam već vidio mnoge preporuke i savjete  ali ,j....  ga  8) .Servo je jednostavno prestalo raditi,nije neki mehanički kvar,neznam koji mu je vrag,nema struje,izgorio potenciometar?ili ili ili ili??Ali bitno da sam ja njega složil natrag, i da leti koda da ništa bilo nije  :D .

Odg: Opet novi Zagi 1200mm by"MT-Style"(poletio 16.10 2015+snimka)

Reply #38

2 serva Turnigy Tg9e plastične getribe,pokazali su se jako dobrima na prijašnjim Zagi-ima,nakon silnih jakih  ali stvarno jakih udaraca samo sam jednom slomio jedan mali zupčanik.Uzeo sa neispravnog taj novi dio i presložio ga,par minuta posla i odmah u zrak 8)


Da li je taj prdnul na rosu  8) ?
Danas kad ima jeftinih MG servaća stvarno nema smisla stavljati plastičnjake u takav model.
Uzeto u obzir ova preporuka za servaće.Hvala.Dok nabavljam nešto bolje poslužit će i ti  9gramski plastični,bili su dobri sve do danas a to je već oko 3 godine korištenja.A prdnul je servo  a nakon toga i Zagi u rosnu travu :D .

Odg: Opet novi Zagi 1200mm by"MT-Style"(poletio 16.10 2015+snimka)

Reply #39
.Dok nabavljam nešto bolje poslužit će i ti  9gramski plastični,bili su dobri sve do danas a to je već oko 3 godine korištenja.
Hoćeš reči da su Damarkovi servači izdržali 3 godine? Nije loše..!

A sada boolean expressions:

-nemoj nabaviti servače sa metal gear;
-nemoj ispeglati zgužvanu foliju da se ne ispravi;
-nemoj napraviti poklopac za bateriju sa dobrim učvršćenjem...

D.

Odg: Opet novi Zagi 1200mm by"MT-Style"(poletio 16.10 2015+snimka)

Reply #40
.Dok nabavljam nešto bolje poslužit će i ti  9gramski plastični,bili su dobri sve do danas a to je već oko 3 godine korištenja.
Hoćeš reči da su Damarkovi servači izdržali 3 godine? Nije loše..!

A sada boolean expressions:

-nemoj nabaviti servače sa metal gear;
-nemoj ispeglati zgužvanu foliju da se ne ispravi;
-nemoj napraviti poklopac za bateriju sa dobrim učvršćenjem...

D.
Ove servaće Turnigy Tg9e  sam ja kupio sa HobbyKinga nisu ukradeni ili nešto,i sve što je na ovom mome Zagiu je kupljeno sa HobbyKinga i E-bay-a :) .BTW:Baš ću napraviti obrnuto od ovog što si napisao :D

Odg: Opet novi Zagi 1200mm by"MT-Style"(poletio 16.10 2015+snimka)

Reply #41
nakon toliko zagija ti još uvijek koristiš te servače? probaj staviti brushed motor [move]tu.. tuuuu    tu.. tuuuu[/move]

Odg: Opet novi Zagi 1200mm by"MT-Style"(poletio 16.10 2015+snimka)

Reply #42
nakon toliko zagija ti još uvijek koristiš te servače? probaj staviti brushed motor [move]tu.. tuuuu    tu.. tuuuu[/move]
A još uvijek vježbam letenje i tako pokušavam što manje uložit u Zagi, jer sam ih dosta skršio(većinom sam samo stiropor razbijao), prije nego nabavim kvalitetnije stvari za Zagi-a,koje ipak puno više koštaju nego ove koje sada koristim,a to će biti kada savladam još neke vještine upravljanja i naravno sklapanja.Ali onda će Zagi biti TIP-TOP i vjerojatno će biti trajniji i što manje oštećen.Hvala na komentima dečki. ;)