Skip to main content

Topic: Parrot Bebop 2 (Read 3678 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Parrot Bebop 2

Reply #1
jel ga kupio ko?kakav se pokazo?

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk


Odg: Parrot Bebop 2

Reply #2
Imao sam priliku vozikati i jedinicu i dvojku. Dvojka je meni bolja,brze reagira na komande,zivlji je na odazivu. Jedino sto me smeta je kasnjenje slike pa bas i nije za FPV. Mozda su to poboljsali sa novim sw-om nisam u zadnjih par mjeseci letio bebopa. I nisam probavao ta kemijanja sa rutama samo basic jer nije jos bio otkljucan za acro mod.

Odg: Parrot Bebop 2

Reply #3
kakav je za snimanje i slike naspram recimo dji sparka?

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk


Odg: Parrot Bebop 2

Reply #4
Nisam snimao niti slikao. Spark je novija masina i sigurno ima bolju kameru pa vidi samo slike koje dotore slika i stavlja tu na forum. Spark nisam vidio uzivo niti isprobao tako da ti ne mogu reci nista o njemu. Ti bi trebao  probati oba i onda odluciti koji ti vise pase.

Odg: Parrot Bebop 2

Reply #5
uzo sam nakraju ipak sparka zbog velicine i noviji je ipak [emoji3]

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk


Odg: Parrot Bebop 2

Reply #6
Bobop 2 Power. Lepa autonomija od pola sata po bateriji i sve ostale lepe mogucnosti sa dvojke u simpaticno malom pakovanju. U dilemi sam za sledeci dron, njega ili Spark?


https://www.youtube.com/watch?v=TQIIDDDX9RQ

Odg: Parrot Bebop 2

Reply #7
mislim da je ipak on bolja opcija.spark je super i sve ali ima jos dosta djecjih bolesti po meni,od gubljenja signala,gps,pa do dometa samog.ja ga imam ali mislim da sam trebo bepopa uzet.

Poslano sa mog Nexus 6 koristeći Tapatalk


Odg: Parrot Bebop 2

Reply #8
A ja pa imam Bebopa keca koji ima gomilu nekih sitnih propusta, pa sam zbog toga zagledao Sparka :)  Valjda su na dvojci, i narocito ovom sad, ispravili te brljotine. Na recenzijama su svi med i mleko, i jedino se ovako po forumima moze pokupiti neka objektivna informacija. Hvala za info u vezi Sparka :)

Odg: Parrot Bebop 2

Reply #9
nemoj me krivo shvatit,imam sparka nisam fo sad imo problema ali niti nemam puno letova.ali svako malo na forumu vani iskoci problem sa sparkom.prvenstveno sam ga uzo jer sam htio dron koji izvadim poletim snimim i to je to.da ne brinem oce sve proc u redu ili ne.valjda ce ispravit te nedostatke eventualne sa vremenom.a bepop se cini ok vise nego duplo vreme leta i puno dalji domet.

Poslano sa mog Nexus 6 koristeći Tapatalk


Odg: Parrot Bebop 2

Reply #10
Da, i meni je to bila osnovna ideja kod kupovine drona. Dosta putujem, dosta vremena provodim u prirodi, pa sam zeleo da zabelezim neke zanimljive predele i momente iz vazduha. Bas to - dron izvadim iz kutije, provozam ga malo, spakujem u kutiju i teram dalje. Medjutim, Bebop je malo prokockao moje poverenje. Nije da ja bas nisam zadovoljan njime. Kamera je pristojna, stabilan je, lak za upravljanje, kompaktan, jeftini i dostupni delovi, lak za rasklapanje i popravku... Najvise mi smeta to njegovo povremeno ludilo, kad poludi i skace gore dole po nekoliko metara a onda se zakuca u nesto. Svestan sam da tu ima i problema sa verzijom androida (koristim ga preko aplikacije, nemam sky controller), ali nekako te brljotine cine da posumnjam u brend. Ima tu jos gomila propusta: lose leziste baterije pa se ona mora privezati uckurom sa cicak trakom koja brzo oslabi, konekcija sa baterijom katastrofa, kuler previse blizu kablova pa se desava da kaci, FPV ne tako dobar, lose kacenje antena koje se otkace pri sletanju pa sam morao da ih prilepim selotejpom... Vecina toga je vec na dvojci ispravljena, i trebalo bi da je Power vec zreo i pristojan dron, ali ne mogu da se oslobodim tog nekog na bas pozitivnog utiska. Sa druge strane DJI je ime u svetu dronova i uliva poverenje, ali eto, ni kod njih situacija nije bas sjana.Ipak cu sacekati jos malo pre konacne odluke

Odg: Parrot Bebop 2

Reply #11
po meni sacekaj malo da isprave neke propuste jer iskreno nisam bas pri lovi da mi poludi dron i odluci odlutat :-)

Poslano sa mog Nexus 6 koristeći Tapatalk


Odg: Parrot Bebop 2

Reply #12
Definitivno odustajem od Bebop-a i bilo kojeg drugog Parrot proizvoda. Ne mogu da se otmem utisku da je Parrot neodgovoran proizvodjac, koji ni najmanje ne brine za svoje kupce. Tipican primer je problem sa barometrom kod Bebopa 1. I to nije nesto sto se desava po nekad nekome. To je nesto sto se desava gotovo svakom vlasniku ovog drona, povremeno i bez najave, a po cika Marfijevom zakonu uvek kad ne treba. Ljudi su nasli resenje: farbaju unutrasnjost nosa, ubacuju sundjere, prave 3d stampane umetke... Ali zar taj toliko ocigledan i lako resiv problem nije mogao da resi proizvodjac u par godina proizvodnje modela? Ako nisu mogli da rese, zar nisu mogli svim svojim korisnicima da posalju na mail obavestenje o postojanju problema sa kratkim uputstvom kako to samo mogu srediti? Zbog tog njihovog glupavog propusta ja sam slupao dva motora, na sva 4 iskrivio osovinice, polomio nekoliko propelera, a dron mi je izlupan i izgreban kao da je ucestvovao u medjugalaktickim ratovima. Da ne pricam o tome koliko je puta malo falilo da ga izgazim i bacim u kantu, besan sto nemam nacin da upravljam njim. Koliko god da su Bebop 2 i 2 Power napredniji dronovi, znam da ako se pojavi neki propust ili problem za koji je odgovoran proizvodjac, on ga nece resiti niti pomoci vlasnicima da ga rese.


Sa druge strane, mislim da je DJI daleko ozbiljniji proizvodjac sa vise iskustva i boljom podrskom, i da je ipak Spark daleko bolji i kompletniji proizvod od Bebopa. Mozda se gledajuci specifikacije cini da Bebop 2 Power nudi vise. Ali sve to pada u vodu kad izostane ugodno koriscenje i uzivanje u koriscenju proizvoda koji drasticno odstupa od specifikacija, a sve ono sto vidimo u reklamama, moze biti a i ne mora da znaci.


Necu zuriti. Pronjuskacu jos malo po utiscima drugih, mozda se pojavi i nesto trece ili na kraju uzeti neki ozbiljniji dron. Ali trenutno, moj prvi izbor je Spark, a Bebop mi nije ni na kraj pameti.