Skip to main content

Topic: Molim preporuku za FPV naocale - Fatshark ili slicne velicine... (Read 24601 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Molim preporuku za FPV naocale - Fatshark ili slicne velicine...

Reply #30
Koji faceplate tocno si stavio? Onaj s ventilatorom? I da li onda taj faceplate puse (spojio si ventilator na bateriju ili kako god) ili je samo onda stvar u spuzvi koja propusta dovoljno zraka pa cirkulira i ne magli?
Mislim, cisto da znam sto dalje nabavljati... ako zatreba...

Odg: Molim preporuku za FPV naocale - Fatshark ili slicne velicine...

Reply #31
Onaj s ventilatorom. Njega napajas preko balans konektora i ima kanale da puše prema lecama unutra, sve ti je već na njemu i uticnica za balans konektor i imaš prekidac za pokretanje. Odma ga naruči, da poslije nemoras cekat mjesec dana, jer je stvar izvrsna. ;)

Odg: Molim preporuku za FPV naocale - Fatshark ili slicne velicine...

Reply #32
Hm, te skyzone nemaju hdmi ulaz? Steta.

Odg: Molim preporuku za FPV naocale - Fatshark ili slicne velicine...

Reply #33
Onaj s ventilatorom. Njega napajas preko balans konektora i ima kanale da puše prema lecama unutra, sve ti je već na njemu i uticnica za balans konektor i imaš prekidac za pokretanje. Odma ga naruči, da poslije nemoras cekat mjesec dana, jer je stvar izvrsna. ;)

Moze link gdje si uzeo i od kojeg fatshark modela (jer vise ih ima ventilator, a ne znam da li sa svakog pase na skyzone)? I kako si montirao? Samo skinuo gumene nastavke i stavio fatsharkov faceplat i puse bas tocno unutra? Moram na youtube pogledati malo - sigurno ima koji tutorial...

Hm, te skyzone nemaju hdmi ulaz? Steta.

Ima AV ulaz cini mi se (meni ne treba nista slicno za sad jer mi trebaju samo za FPV). Ako bi HDMI koristio za spajanje PCa ili HD video, po meni to nema nekog smisla - posebno za HD jer sama rezolucija tih naocala (kao i vecine drugih) ionako nije HD...

Odg: Molim preporuku za FPV naocale - Fatshark ili slicne velicine...

Reply #34
Ma hdmi mi treba za phantoma.

Odg: Molim preporuku za FPV naocale - Fatshark ili slicne velicine...

Reply #35
Stigao SkyZone!  ;D
No uopce nisam siguran je li to V2 ili ne posto je oznaka modela na kutiji SKY01S - ne vidim nigdje V2... No nema veze. Ima sve sto ima i taj V2 - diversity, headtracking, isti set ulaza, rezolucija odgovara itd.
Provozao sam po kuci jednu bateriju i mogu reci da sam dosta zadovoljan - slika je kako sam i ocekivao - manje nego headplay (tamo izgleda kao kino platno!), a ovdje definitivno kao otprilike 1m TV na nekih metar udaljenosti. Ali slika popunjava vidno polje i to je OK. Moj razmak zjenica je 68mm i potpuno mi odgovara (malo sam ekran za desno oko pomaknuo i to je sve). Kvaliteta slike je jako dobra (nisam taknuo podesavanja - sve "out of the box") - detaljno, malo mekse nego na headplayu, ali sve se sasvim uredno vidi i bolje su OK.
Diversity i receiver su isto iznenadjujuce OK - ista antena na headplayu s Boscam RC832 receiverom zna rusiti snimak cim letim u kuhinji iza 2 debela zida i meni s ledja. Ovdje dvije iste takve antene uopce ne prave problem i slika je totalno stabilna (ako je nesto switchao, nisam uopce primjetio nikakav drop u signalu). Ne svidja mi se lateks vrpca za glavu jer omca gdje se zateze je zasivena nekako traljavo pa mi se cini da ce nekoliko rastezanja mozda pokidati savove. Takodjer, gumirani nastavci na okularima su dosta neudobni (ali stigla mi i FastShark maska s ventilatorom - ali na poslu sam pa postar ostavio ceduljicu :(  + kod koristenja unutar kuce u trajanju nekih 5-6  minuta, nije se nista zamaglilo pa cu pricekati s montazom tog nastavka dok ne vidim kako se ponasa u raznim uvjetima). Najveca zamjerka je potrosnja struje - 1A! A ja imam samo 2S 800mAh baterije koje mogu koristiti s njima...  :( Vjerojatno trose toliko zbog diversitya - ne znam mogu li probati samo s jednom antenom (da ne skurim drugi receiver) pa mozda ce manje trositi...

Uglavnom, cekaju sad da ih detaljno isprobam, ali ovako na prvu, skroz OK za nekih 1800Kn.  :)

Molim preporuku za FPV naocale - Fatshark ili slicne velicine...

Reply #36
Ne možeš skuriti receiver ako skineš antenu... naravno, potpuno je drugačija priča s transmiterom.
Čestitam na kupovini.


Sent from my iPad using Tapatalk

Odg: Molim preporuku za FPV naocale - Fatshark ili slicne velicine...

Reply #37
Ah - imas pravo - kod receivera je druga stvar, da. Provjerit cu da li trosi manje s jednom...
Hvala!

Odg: Molim preporuku za FPV naocale - Fatshark ili slicne velicine...

Reply #38
Ima tko kakvo misljenje o ovim googlesima?
http://www.banggood.com/Aomway-Commander-Goggles-V1-2D-3D-40CH-5_8G-FPV-Video-Headset-Support-HDMI-DVR-Headtracker-p-1107684.html?p=CG24181822629201506N


Koliko kuzim u rangu dominator v3 su? Ali imaju resiver i antene.
Ako bi uzeo ipak dominator v3, sta mi jos treba? Frend ce vjerovatno do amerike pa mi ih moze uzet u b&h.b


Koji charger preporucate?


Odg: Molim preporuku za FPV naocale - Fatshark ili slicne velicine...

Reply #39
Taj Aomway se prilicno hvali na youtubeu... Ne znam. Meni je to sve preskupo i tay SkyZone koji sam "ubo" za 1800 mi je i vise nego odlican (dok radi  :-\ ).

Sto se tice punjaca, ja koristim Imax B6... Mozda ce netko drugi dati kakav bolji savjet...

Inace, u kuci naocale pogonim na power banku s USB kablom koji ima konvertor 5V u 9V - radi odlicno tako da ne moram puniti LiPo svako malo  ;)

I da - pazi na razmak zjenica! To je stvarno vazno - ja imam 68mm i taj SkyZone ima max. 68mm i definitivno kad razvucem na max. je OK - sve ispod toga imam problem i slika se "razilazi" (kao da gledam u kriz). Dakle, to je zbilja jedan od kljucnih faktora.
 

Odg: Molim preporuku za FPV naocale - Fatshark ili slicne velicine...

Reply #40
Ako je taj "5.8G 40CH Diversity Receiver.With build in 2 40CH high sensitive receiver, auto search" na aomway ok, onda mi je to dosta no brainer za uzet. Ima HDMI sto mi treba za phantoma, a ovo ostalo kad slozim mini dron. Ako taj resiver i nije nesto, vec cu kupovat nesto drugo, onda cu si ubost fat shark dominator V3.
Ima ko sta pametno za rec? :)

Odg: Molim preporuku za FPV naocale - Fatshark ili slicne velicine...

Reply #41
Meni se cini kao odobar izbor - hvaljeno na youtubeu, IPD je OK, diversity navodno jako dobar (prebacuje brzo i efikasno i podrzava sve moguce kanale za 5.8G FPV - a uz receiver vazne su i antene - ove sto dodju s njim bit ce OK), ventilator protiv maglenja je takodjer na njima... cijena je (ako ce ti netko kupiti) isto OK (ako ces narucivati s banggooda, onda se pripremi na carinu jer lako je moguce da ce te "oderati" posto je veca cifra). Uzmi - i ako ne budes zadovoljan, uvijek ima kandidata za kupnju  :)

Odg: Molim preporuku za FPV naocale - Fatshark ili slicne velicine...

Reply #42
Vjerovatno budem. Inace ... ak sam dobro skuzio ti si iz Pozege? I ja isto :D ...al sam se odselio prije petnajstak godina. Letio sam neki dan malo tamo gore kod križa. ;)
Ak hoces kad budem opet dolazio pa se nadjemo negdje ..ti isprobas moj P4P ak te zanima, a ja malo vidim tvoje igracke :)

Odg: Molim preporuku za FPV naocale - Fatshark ili slicne velicine...

Reply #43
Znam gdje si bio, kad i sto si radio... Cak se i poznamo!  ;)
Sad sam skuzio tj. povezao sliku i nickname...  ;D

Inace, ja sam ti jos na nano i mikro tehnologiji (sve je pocelo kad sam radio telemetrijsku Android aplikaciju za silverware firmware za mikro dronove pa se navukoh na tu tehnologiju) tako da nemam nista od mini racing dronova (za sad), ali napravio jesam jedan mikro koji se moze nazvari mikro racing dronom - samo, s obzirom na postojece zakone... (da, da.. opet ja  :-X ). Uglavnom, jos sam na igrackama, ali igrackama koje su modificirane da mogu letjeti i level i acro i postici brzinu i preko 10m u sekundi i letjeti i po laganijem vjetru...

Poslao sam ti PM pa se dogovorimo...