Skip to main content

Topic: Reciklirani micro quadcopter:"Mali brzić" (Read 3552 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Reciklirani micro quadcopter:"Mali brzić"

Imao sam jedan običan plastični neki kineski  quadcopter koji je propuho na sve strane ,jedino što je valjalo bila su dva motora ,par zupčanika i kontrolna pločica.Uspio sam nabaviti jeftino micro frejm i 4 micro motora,propelere sam imao od jednog drugog micro quada.I eto nakon sat vremena posla lemljenja i šerafljena ispao je mali micro quadcopter.Još mislim staviti malu kameru za FPV letenje po kući ili po skućenom dvorištu.Sve skupa me koštalo oko 100Kuna da dobijem nešto što leti .Na ovom micro nema armanja nego se starta tako da se upali quad na prekidač onda se pali stanica ,doda se gas do kraja i naglo se spusti gas i spreman je za let.Dole sam stavio par slika da vidite kako to izgleda.Ako imate takvih quadova rado bi ih otkupio, naravno uz razumnu cijenu,bitno da je stanica i pločica ispravna, za ostalo ću se ja pobrinuti :) .Uživajte.Pozdrav.Otvoren sam za svakakva pitanja :) .


Odg: Reciklirani micro quadcopter

Reply #2
Kontrolna pločica  sa receiverom na 2.4GHz dok je "kinez " bio cijeli i ispravan  ,a danas služi u "micro kategoriji" ;D 8) Nadam se da će izdržati moj režim leta ;) :) .
 

 

Odg: Reciklirani micro quadcopter

Reply #3


Odg: Reciklirani micro quadcopter

Reply #5
Dobio sam na poklon bateriju i quad sad opet  leti super,toliko je osjetljiv na komande da je jako teško ga upravljat na malom prostoru ,barem meni je koji sam tek početnik na micro quadovima.Slika je dole da vidite o čemu je riječ,netrebam ni konektor mjenjat samo upiknem konektor na pločicu. :)


Odg: Reciklirani micro quadcopter: "Mali brzić"

Reply #6
Stavio sam mu male nožice za sigurnije letenje a to znači "bolje spriječiti nego liječiti".Nakon instalacije nožica koje su bile već skoro u smeću ja sam ih spasio i prenamjenio ih za ovaj mali iz smeća napravljen quadcopter.Eto ,pa nek slike govore,možda da ih još malo skratim ali o tome otom potom :) .I da, i za njega ću vjerojatno probati kada budem imao nešto sa strane novaca kupiti jednu najjeftiniju WI-FI kameru za Android mobitele. :) .Dao sam mu i ime :D "Mali brzić"  8) ,jer je svarno jako brz i živahan za ovakav model quad-a. :) .Težina bez baterije mu je ravno 40grama ,a sa 1S 3.7V 500mAh je 55grama težak.Vagano na kuhinjskoj digitalnoj vazi :) .

Odg: Reciklirani micro quadcopter:"Mali brzić"

Reply #7
Al "gutaju" ovi brzi motorići struju tako da sam jedva jednu minutu uspio biti u zraku sa njim a težak samo sa tom 1S 150mAh 3.7V baterijom cca 45grama RTF  :) .Pošto nemam odgovarajuče konektore došao sam na ideju da na bateriju instaliram konektor od serva.Ostavio sam dvije žice + i - ,i odrezao plastični višak tako da ga jednostavno mogu ukopćati na quad i naravno da mogu puniti bateriju i to malom strujom od nekih 0.4A  :) .Dobrih ideja nikad dosta."OPREZ": pazite kod prikapčanja na polaritet ,nemojte zamjeniti polove.Inače može biti svašta.Označite markerom ili zaljepite malo pik trakice(ona lakirerska) i napišite  oznake +,-  ;) .

SLIKE:



Odg: Reciklirani micro quadcopter:"Mali brzić"

Reply #8
"Mali brzić" dobio i malu kamericu,snima samo na SD karticu nema vlastitu memoriju ,preuzeta je sa jednog quadcoptera koji je negdje izgubljen. :) .Naravno sada je i teži.Isprobao sam ga i stvar funkcionira ali imam i dosta padova sa nijme ali još uvijek radi.Za sada nemam sniku leta ali biti će i to. :)
Par slika kako to izgleda sastavljeno od različitih dijelova raznih quadcotera:  :)