Skip to main content

Topic: Pravilno korištenje LiPo baterija (Read 10758 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Pravilno korištenje LiPo baterija

Reply #15
Koliko je ok prije napunit baterije? Ono...jel ok dan ranije ili ih punite na sam dan letenja?


Odg: Pravilno korištenje LiPo baterija

Reply #17
Thnx, odlican clanak... idem ga procitat nekoliko puta. :)

Odg: Pravilno korištenje LiPo baterija

Reply #18
Da s tim da se ne bi bas slozio da ih ubija temp. preko 60 stupnjeva jer na 60 tek rade kako spada :P

Odg: Pravilno korištenje LiPo baterija

Reply #19
S obzirom da sam osjetio koliko su vrele baterije kad ironic zavrsi s letom, znacilo bi da je svaka mrtva poslje :)
Nego ... LiLo punjenje je znaci ok i dan ranije? Ne moram nista posebno podesavat? Samo stavim na LiLo i on ce sam stat na tim nizim voltazama? Rijec je o imaxB6 chargeru.

Odg: Pravilno korištenje LiPo baterija

Reply #20
Postoji određena temperatura "point of no return" kada je proces već krenuo. Ona ja negdje ispod 100 C (mjereći na površini baterije, ali kolika je u unutrašnosti ?), ne znam točno koliko , ali tada se razvija vlastiti kisik i goriva tvar, ovdje je
 tumačenje profesionalca: http://www.flyfreak.net/dogadanja-i-okupljanja/23-10-2011-okupljanje-povodom-10-godina-postojanja-modelarskog-centra-varazdin/msg56581/#msg56581

a ovdje je safe window:

http://www.mpoweruk.com/images/lithium_window.gif



DS

Odg: Pravilno korištenje LiPo baterija

Reply #21
Ovo su malo zastarjeli brojevi, ali to je sad nebitno. Samo kazem da batka najbolje radi od 60-90 :D

Odg: Pravilno korištenje LiPo baterija

Reply #22
Pa jel moguce da mi vec krepala fatshark baterija? Nemam pet letenja s njom. Mozda dva punjenja (imam dvije iste). Naime kad stisnem onaj tester svijetle dvije od cetiri diode, a kad stavim punit kaze 7,64v i nece punit.
Pazio sam da ju nikad ne ispraznim ni blizu do kraja i uvijek sam pazio da kad stoji, stoji na pola puna. Ili je to kriva taktika? Mozda ju trebam full praznit i full punit?
Sveusvemu dajte neke prijedloge za alternativu tim baterijama. Sta ne moze bit normalna sa balance portom i fino da se balansirano puni.

Odg: Pravilno korištenje LiPo baterija

Reply #23
Pa jel moguce da mi vec krepala fatshark baterija? Nemam pet letenja s njom. Mozda dva punjenja (imam dvije iste). Naime kad stisnem onaj tester svijetle dvije od cetiri diode, a kad stavim punit kaze 7,64v i nece punit.
Pazio sam da ju nikad ne ispraznim ni blizu do kraja i uvijek sam pazio da kad stoji, stoji na pola puna. Ili je to kriva taktika? Mozda ju trebam full praznit i full punit?
Sveusvemu dajte neke prijedloge za alternativu tim baterijama. Sta ne moze bit normalna sa balance portom i fino da se balansirano puni.

Dečki će te savjetovat kako to zbaviti zgodnije ali ja za napajat fatsharkice imam dvije 1.1 3s lipice od Zippya već 3-4 godine. Stalno su full napunjene i nemam sa njima nikakvih problema.