Skip to main content

Topic: DJI Spark - sitan ali dinamitan (Read 122223 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

DJI Spark - sitan ali dinamitan

Vjerujem da ovaj najnoviji dron iz velike DJI obitelji,
iako je najmanji član iste, zaslužuje svoju temu.  8)



Radi se o letjelici od svega 300 grama  ???
koja ima mehanički i softverski stabiliziranu FullHD kameru, digitalni video/RC link
izbjegavanje prepreka sprijeda, optičku stabilizaciju do 30ak m visine u uvjetima bez GPSa ili kao pomoć GPSu.
Ima mogućnost autonomnog praćenja zadane mete, klikom na ekranu, simple as that.

A kao novitet je mogućnost letenja(osim preko stanice, klasično)
postoji mod letenja i preko mobitela, poput jeftinih kineskih dronova...
no još zanimljivija je opcija letenja bez uređaja, samo pokretima tijela/ruku (gesture control)

https://www.dji.com/spark


http://www.youtube.com/watch?v=74Cm1p3fr0g
Jet model  www.tinyurl.com/turbojet01         Balza Jet  www.tinyurl.com/BalzaJetModel
FockeWulf 190 www.tinyurl.com/FockeWulf190noisemaker      Benzinski šleper 2.5m  www.tinyurl.com/BiduleSleper

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #1
Svakako zanimljiva igračka i vjerujem pun pogodak DJI, dovoljno govori da sam na dobrom putu ga i kupit.. kao što rekoh u yt komentaru trenutno ne, ali vjerovatno budu neke akcije oko božića pa se budem počastio možda pod bor  :D  ovo je must have svakog dronđije  8)

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #2
Po meni je cijena uz daljenski malo previsoka u usporedbi s ostalom DJI ponudom.

 

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #3
Nova igracka, visoka cijena, vec vidjeno.

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #4
Ma nije kad se prodaje ko ludo.

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #5
2 experthr: prodaje se toliko da ne mogu trpat u kontenjere za EU i USA  ;)
Ista spika kao i s fantomima kad su dosli,
 nekima nisu sjeli a za koju god samo s njima snimaju...
Ne mozes sloziti doma dron za manje novce, da ima fullHD kameru, gimbal koji radi bez pimplanja, letjelicu sa senzorom za izbjegavanje sudara, trostruki punjac, kvalitetnu stanicu i kao secer na kraju dvosmjernu vezu s HD linkom i svim komandama kamere i softver za sve to.... A opcija u softu ima hrpa.
I jasno da sve skupa nema 10kg ;) a kamoli 0.3kg
Tako da dileme nema. Ovo im je jos veci pogodak od fanta, jer ciljaju na jos sire trziste(selfie i sl) a dobar je i za nas sto letimo na palice. :)

 
http://www.youtube.com/watch?v=1rHwLf66pgo
Jet model  www.tinyurl.com/turbojet01         Balza Jet  www.tinyurl.com/BalzaJetModel
FockeWulf 190 www.tinyurl.com/FockeWulf190noisemaker      Benzinski šleper 2.5m  www.tinyurl.com/BiduleSleper

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #6
Ma svida se i meni, ali da mu je cijena bar malo niza bilo bi perfektno, vise ce se isplatit kupit rabljenog za manje novce kad nekomu dosadi.


Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #8
Jel itko dovoljno u zakonu da nam kaze dali mala masa Sparka nosi kakve olakotne okolnosti? Ili je isti vrag ko i za ostale letalice?

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #9
Ma isti vrag je njima on kao i ostale letjelice  :D

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #10
Kada se upari s ostalom opremom, posluži i profićima...
to im je praktičnije od ostalih dronova, a za tih sekundu/dve kadra,
i to gledano na mobitelima/webu.. tko skuži razliku FullHD/4K sam si je kriv :)
 
https://vimeo.com/226845198
Jet model  www.tinyurl.com/turbojet01         Balza Jet  www.tinyurl.com/BalzaJetModel
FockeWulf 190 www.tinyurl.com/FockeWulf190noisemaker      Benzinski šleper 2.5m  www.tinyurl.com/BiduleSleper

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #11
Eto u USA je nabavljiv za 700$, dok mi smrtnici u EU plaćamo 2000kn ekstra za isti paket....  a i aviteh ima nabrijane cijene za DJI općenito...

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #12
Jel itko proučavao kako je Spark reguliran zakonom(dozvola, jel mi ga mogu zapljenit i sl)? Malo sam ljen pa ako neko zna da ne trošim vrijeme bezveze.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #13
Da se kod nas moze dobit za 700$ to bi bio pun pogodak, al nemre  :'(

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #14
pa ak uzmeš na firmu ispadne 570 $ u hr dućanu s garancijom.
a sa daljincem, dve batke i torbicom oko 750$, isto u Hr...


Nego nitko ne spominje nešto zanimljivo,
da osim osnovnog jamstva, koje pokriva popravak/zamjenu letjelice u slučaju nekog defekta
kada ona nekim čudom sama padne(šalje se log s daljinca, mobitela i drona u DJI na pregled)


postoji i opcija osiguranja gdje se za 10% iznosa dobije nova letjelica ili popravi stara u stanje kao da je nova,
bez obzira jel ju pilot zabio u zid ili potopio u more, 2 puta u godinu dana.
to ne nudi nitko drugi koliko znam.


http://www.aviteh.hr/web-trgovina/sportske-kamere-i-oprema/oprema-i-dijelovi-za-dronove/spark-dijelovi/dji-spark-care-refresh-detail






 
Jet model  www.tinyurl.com/turbojet01         Balza Jet  www.tinyurl.com/BalzaJetModel
FockeWulf 190 www.tinyurl.com/FockeWulf190noisemaker      Benzinski šleper 2.5m  www.tinyurl.com/BiduleSleper