Skip to main content

Topic: RC paraglider2 (Read 63452 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


Odg: RC paraglider2

Reply #17
Bravo Giga!!
O tome ti pričam i na to sam ciljal,no nije bilo tak strašno kak na ovom videu , nego još gore!! :D
Prvo moram složit kotač,podvozje,utege koje smo poskidali motor i tako sve kaj smo uništili. :-[
Nadam se da bum onda poletel. ;)
Robert


Odg: RC paraglider2

Reply #19
Ovo je jednostavno ,brzo rijesenje.
Mozda dijeluje da su dosta spustili napadni kut krila, treba probati. I pripaziti kod naglog odpustanja gasa da se krilo nece preklapati...

Nisam ja proletio RC-a. Ja sam uspio staviti motor na okvir Paramotora. Sada jos servaci,kotaci, lutkica... ;D   ugl., stavit cu i pokoji sliku...

Snima li se pokusaji?


Odg: RC paraglider2

Reply #21
 Daj molim te!!Znam da leti ali to je igračka od 30$,samo kaj je stavil brushless na njega.
Robert

Odg: RC paraglider2

Reply #22
Evo konačno je HK izbacil gotovu verziju gondole.PO meni užasno ružno,nedorađeno,sirovo.


http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=16577

Meni osobno izgleda jako kilavo,jer dok tresne o pod sa svom punom ratnom spremom ima da se ti nosači kotača povinu sve u 16.
Znam iz iskustva,jer je kod mene puno jače pa smo uspeli zvinuti.
Kolege paraglideri ???,MIŠLJENJE??
Robert

Odg: RC paraglider2

Reply #23
 ja sam potpuno novi pa se sada javljm da pomno čitam šta je ko uradio.Upustio sam se rc zmaja i stigao do lutke robota.
proradile su mu ruke,k sebi i od sebe i levo-desno pomoću dva servića inače model je 1.10.ako je neko radio slićno i otišao dalje
voleo bi da se javi.   nssale

Odg: RC paraglider2

Reply #24
ja sam potpuno novi pa se sada javljm da pomno čitam šta je ko uradio.Upustio sam se rc zmaja i stigao do lutke robota.
proradile su mu ruke,k sebi i od sebe i levo-desno pomoću dva servića inače model je 1.10.ako je neko radio slićno i otišao dalje
voleo bi da se javi.   nssale

Ovo je zanimljiva tema u izradi RC-a.
Nebi bilo iz viska da se nabaci par slika...

Ja  neznam da je ovdije od ekipe netko napravio RC Zmaja...

Odg: RC paraglider2

Reply #25
ja sam potpuno novi pa se sada javljm da pomno čitam šta je ko uradio.Upustio sam se rc zmaja i stigao do lutke robota.
proradile su mu ruke,k sebi i od sebe i levo-desno pomoću dva servića inače model je 1.10.ako je neko radio slićno i otišao dalje
voleo bi da se javi.   nssale

Ovo je zanimljiva tema u izradi RC-a.
Nebi bilo iz viska da se nabaci par slika...

Ja  neznam da je ovdije od ekipe netko napravio RC Zmaja...

Nek napiše sve kaj mu nije jasno i nek stavi slike,pa da vidimo o čemu je točno riječ.
Robert

Odg: RC paraglider2

Reply #26
krećem na izradu trike-a gondole.potrebne su mi dimenzije gondole u prirodi.Veličina točkova,raspon između prednjiih i zadnjh točkova,međusobni raspon zadnjoh točkova,veličina uglova osnovnog trougla,visina tačke "vešanja"tirke-a u odnosu na tereni za sada još visna ose motora u odnosu na teren.Za ovu početničku upućenost se i na ovaj način zahvaljujem mom prvom učitilju i novom prijatelju Gigi.Kao što sam ranije rekao radi se o rc modelu zmaja 1:10 u odnosu na prirodnu veličinu.Hvala svima koji se jave.Za prezentaciju robota moram potražiti pomoć.  

Odg: RC paraglider2

Reply #27
Nije mi jasno zbog čega trebaš mjere u prirodnoj veličini,jedino ako radiš skalu.
Mi svi koji smo radili gondole radili smo ih iz glave,a ono kaj je tebi najbitinije je da znaš gdje ti je na krilu CG i gdje gondolu zakopčat,no treba ti i približna masa i to je to.
A tu lutku koju imaš,lepo smjestiš u malu fotelju i nek vuče komande!! ;)
Jedino da si potražiš podatke na nekom zmajarskom forumu pa dobiš informacije iz prve ruke,pošto tu nitko nije u tome,barem za sad.
Mislil sam i ja radit zmaja , ali jednostavno bi objesil ovu od praglidera i letiiii.....
Robert

Odg: RC paraglider2

Reply #28
krećem na izradu trike-a gondole.potrebne su mi dimenzije gondole u prirodi.Veličina točkova,raspon između prednjiih i zadnjh točkova,međusobni raspon zadnjoh točkova,veličina uglova osnovnog trougla,visina tačke "vešanja"tirke-a u odnosu na tereni za sada još visna ose motora u odnosu na teren.Za ovu početničku upućenost se i na ovaj način zahvaljujem mom prvom učitilju i novom prijatelju Gigi.Kao što sam ranije rekao radi se o rc modelu zmaja 1:10 u odnosu na prirodnu veličinu.Hvala svima koji se jave.Za prezentaciju robota moram potražiti pomoć.

Evo za volju, a mozda je i izgubis jer nije to sve tak jednostavno kako izgleda

pozzz

ulm romain
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: RC paraglider2

Reply #29
zahvaljujem se na pomoći.video sam još  uspešnih primera.na primer you tube rc-deltaplano tu je krilo baš zmaj koji
se može kupiti kod žutih.Ja sam nabavio nekoliko komada(1,5 evra po komadu) pa se može svšta probati.No jasno mi je da
je vruća voda izmišljena a da nije bilo lako.Što se dimenzia za tirke tiče treba mi radi proporcije u odnisu na lutku "robota".Pošto je to već gotovo dobro bi mi dočlo da znam veličinu hoda navigacionog trougla (napred-nazad i levo desno)Ta se kinematika mora uskladiti.Spreman sam da guram dalje