Skip to main content

Topic: Nesto o Multijima (Read 26660 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Nesto o Multijima

Reply #15
Da može biti Kiki je to kod tebe programiral ali zakaj to ne radi. . . . ?  :'(
Phantom FC40,Cheerson CX-10

Odg: Nesto o Multijima

Reply #16
Daj kikiju nek donese do mene da poštelamo.
DJI P3A
DJI MAVIC MINI

Odg: Nesto o Multijima

Reply #17
Super post za početnike kao što sam ja koji tek ulaze u svijet multirotora...
da li možeš napisati i nešto o baterijama kad uloviš vremena...šta je bitno gledati, koje karakteristike, gdje ih nabaviti (iz vlastitog iskustva) i sl...?
 :)

Odg: Nesto o Multijima

Reply #18
Pozdrav, dali je 4 kanalna stanica dovoljna za osnove leta quadcoptera?

Odg: Nesto o Multijima

Reply #19
Nisam našao još pitanje/odgovor sa slijedeće.

Na koji način rade elise/motori na recimo quadu X da se okreće oko svoje osi na mjestu lijevo ili desno?

Jaso mi je da ak ide desno, dva lijeva motora se vrte brže i obrnuto, za naprijed dva stražnja se brže okreću i obrnuto.

Odg: Nesto o Multijima

Reply #20
ubrzavanjem ili usporavanjem dva suprotna motora/propelera


Odg: Nesto o Multijima

Reply #22
Pozdrav, dali je 4 kanalna stanica dovoljna za osnove leta quadcoptera?
Dovoljno je ali preporuceno je 5 ili 6 kanala prije 6 kanala jer imas vise stanica na trzistu koje imaju 6 kanala nego 5... Naprimjer mozes letit multija sa 4 kanala, ali ako koristis kk2 ili naza kontroler kako ces ukljucit self level, gps, fail safe.. neces imati sa cime ih ukljucit :/

Odg: Nesto o Multijima

Reply #23
Pozdrav, da li je 4 kanalna stanica dovoljna za osnove leta quadcoptera?
ko što veli Vito dovoljno je ali  4 kanala I vrlo brzo ćeš tražiti neku sa 6,8 ili čak 12 kanala(trenutno ih koristim 10)...4kanalna ti je dobra samo ako ju već imaš ili ti je neko pokloni pa da započneš neko mini letuckanje dok ne nabaviš novu...danas ti to stvarno nije skupo 300kn ova 9 kanalna(ima je negdje možda I u EU pa nema carine iako I ovo ti možda prođe),trebat će ti I prijemnik..
https://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__31544__Turnigy_9XR_Transmitter_Mode_2_No_Module_.html
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: Nesto o Multijima

Reply #24
I modul/receiver + 300kn, pa je 9xr oko 100€...

Odg: Nesto o Multijima

Reply #25
Super post!


Odg: Nesto o Multijima

Reply #27
Imam jedno pitanjce,nisam htio otvarati novu temu ali me zanima na koji nacin racunate ili koji bi trebao biti omjer tezine i potiska na multirotorima.Znaci ako je letjelica teska 4kg koliko minimalno motori moraju imati zajednickog potiska za normalan let.Nisam nigdje nasao taj podatak,onako informativno me zanima.Hvala.

Odg: Nesto o Multijima

Reply #28
Idealno omjer bi trebao biti 2:1 da letjelica lebdi na pola gasa, znači za 4kg letjelicu bi trebao imati 8kg potiska.

Imaš ovdje kalkulator za multije ako bi si sastavljao nešto.  Podaci nisu 100%, ali dobro dođu za referencu.
http://www.ecalc.ch/xcoptercalc.php?ecalc&lang=en



Odg: Nesto o Multijima

Reply #29
Hahahaha bilo bi smijesno da nije istinito,ali ja sam sastavio letjelicu i tek onda se sjetio da bi trebao nesto takvo znati,ali leti i treba joj dosta manje od pola gasa sva sreca.Ali sada pitam zanimalo me je kako se to inace racuna,jer naravno dalje ce se raditi na novim projektima,a mozda i nekom drugom zatreba,ugl puno hvala.