Skip to main content

Topic: Letenje u Vukovaru (Read 31470 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Letenje u Vukovaru

Grupa odvažnih odlučila je i danas malo izaći na livadu i očistiti paučinu sa ptičica. Vrijeme nam baš nije išlo na ruku - oblačno, hladno i opak vjetar na mahove. Imamo i jednog novog kolegu što nam je posebno drago. No danas ga nije pratila sreća pa je Bixler 2 završio na kljunu. Nažalost vjetar je uzeo danak još na jednoj ptici :'(
Na kraju nas je opralo i malo kiše. Dakle više sreće drugi put!
A stavit ćemo i par slikica!

Odg: Letenje u Vukovaru

Reply #1
Kombinacija nooberizma i vjetra i eto Bixlera kljunom u zemlju. U procesu je popravka, bice gotov kroz sat-dva najvise, ide popravak bolje nego sto sam mislio :). Iskoristio sam priliku za jos jednu modifikaciju nosa i inspekciju aviona. Cini mi se da je tu gdje zavrsava kabina strukturalno slaba tocka te ce svaki jaci kontakt sa zemljom zavrsavati s lomovima na istom mjestu.

gledajuci slike cini mi se da je kolega Miso gore prosao. Sorry Miso :(

Odg: Letenje u Vukovaru

Reply #2
Nemoj nista ojacavati na bixleru, tu ga pojacas, pa pukne jos gore malo dalje!

Odg: Letenje u Vukovaru

Reply #3
Kad god nas se okupilo više, na tom heliodromu nikad nisu sve ptice završile dan u komadu  :D

Odg: Letenje u Vukovaru

Reply #4
Stigao mi je storm osd,i imam svu potrebnu opremu za fpv letenje, ali nikako nemam srece da vec jednom poletim taj fpv, najveci problem kod svega je, nije oprema, vec hebeni CG na XL zagiju,koji 27 cm od vrha, nemogu ga doboiti da se ubijem, danas sam premjestio bateriju zakrpo zagija, i ako sad nebude cg valjao, izgazit cu ga nogama. Skakat cu po njemu 24h,  sorry plavi nisi ti kriv, ti si svoje odlicno odradio.

Odg: Letenje u Vukovaru

Reply #5
Stigao mi je storm osd,i imam svu potrebnu opremu za fpv letenje, ali nikako nemam srece da vec jednom poletim taj fpv, najveci problem kod svega je, nije oprema, vec hebeni CG na XL zagiju,koji 27 cm od vrha, nemogu ga doboiti da se ubijem, danas sam premjestio bateriju zakrpo zagija, i ako sad nebude cg valjao, izgazit cu ga nogama. Skakat cu po njemu 24h,  sorry plavi nisi ti kriv, ti si svoje odlicno odradio.

Nemoj ga gaziti,
ima puno trikova za nastimati CG.

Baterije mozes upariti dvije manje pa rasporediti lijevo desno od CG da ne utice na CG.
Gopro ne mora biti na nosu mozes ga pomaci nazad i malo podici.
Uvijek mozes motor staviti na nosac i pomaci jos dosta nazad, veci motor isto je opcija.

Cak i da sve to ne uspijes, mozes promjeniti zakosenost krila i pomaknuti CG.

I na kraju mozes napraviti trup kao na Ivoru pa pomicati krilo naprijed nazad kao na klasicnom avionu.

XL je odlican za FPV, sa i bez gopro, provjereno!!!

Odg: Letenje u Vukovaru

Reply #6
Izgubio sam iskreno volju, motor sam dva puta pomjero nazad,nije pomoglo, dodavao jos olova, nista, sad cu vidjeti sa pomjeranjem baterije, ako opet nista, gazenje i narucujem bixlera

Odg: Letenje u Vukovaru

Reply #7
evo napokon sam uspio napravit cg na xl-u!  pogledajte slike!



Odg: Letenje u Vukovaru

Reply #10
sta uradi jbt?? bas si zamracio a


Odg: Letenje u Vukovaru

Reply #12
Bio bi veći frajer da si ga zapalio s opremom u njemu, ili bar baterijom :)


Odg: Letenje u Vukovaru

Reply #14
Dobar ti način da nađeš CG kolega :o