Skip to main content

Topic: Falcon 120 - model na mlazni pogon (Read 70878 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Jet model Falcon + Kingtech K80G turbina

Reply #75
Bok,ali tamo će vam garant pozvati murju zbog benzinske pumpe!
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Jet model Falcon + Kingtech K80G turbina

Reply #76
Ćustic je premali za početno upoznavanje s modelom,
Jedan isto veći model je okinuo pred 2 tjedna radi premalog prostora za maiden flight bas tamo(cesta sijece prostor na pola tocno, bilo bi bolje za nas modelare da je sa strane, no nije ni rađeno za nas vec za uzgoj...)


Krasny, bas lijepo da si se javio, jel ima kaj novoga s tvojim klubom koji vodiš? Modeli se vidim nabavljaju, a pista? :)
Ajde skemijaj nekaj pa ce biti i clanova i sponzora i vise sredstava za vodstvo. Ovak je sve to mlako nekak...i u ostalim klubovima koliko vidim na Zg podrucju. :(
A netko je bio izvukao podatak koliko sredstava se podijeli gpdisnje, pa je bila frka na forumu...
Npr susjed mi je clan u rc auto klubu u preckom,
Nema clanarine, pista besplatna.. veli bandic sve pokriva.

U rc avio klubovima se i placa clanarina sto je ajde ok, nismo cicije, al nema piste  ::)  pa di onda pare idu
(Ne govorim za tvoj klub da ne skocis, ima ih jos dosta na papiru u zg)
Jet model  www.tinyurl.com/turbojet01         Balza Jet  www.tinyurl.com/BalzaJetModel
FockeWulf 190 www.tinyurl.com/FockeWulf190noisemaker      Benzinski šleper 2.5m  www.tinyurl.com/BiduleSleper

Odg: Jet model Falcon + Kingtech K80G turbina

Reply #77
Bok kolega!(po avionima)
Imaš skroz pravo za sve.
Cijela priča završava sa rečenicom:"Trebalo bi..."
Na kraju svega,većina nas nema vremena,viška sredstava ni volje za neku ozbiljniju akciju pored životne svakodnevice pa priča ostaje u kafiću na kavi.Ja osobno imam toliko posla (za ne prevelike novce) da na kraju platim kolegi da mi složi avione,a onda nikako da se skupimo da ih puštamo.Valjda par puta godišnje.
G. Ivo iz Obreža je na svojoj livadi napravio malu pistu i sjenicu,ima na forumu slika i moj filmić,i jedini uvjet letenja tamo je dati godišnje 200-300-400 kn za košenje trave i neko održavanje/uređivanje,pa ni to ekipi ne valja kad besplatno mogu letjeti svugdje drugdje pa kako bilo.
Što se tiče kluba,ja svake godine pišem programe i idem na gradski natječaj za sredstva,dobio prve godine 2000,prošle 4000,a ove 0 kn.I to ne odjednom nego u ratama po par stotina  kuna svakih par mjeseci,za što kupim ljepila i nešto daščica na kraju godine jer moram namjenski potrošiti.
Ja sam osobno za akciju,ali mi se ne da samom,kad su sastanci u Savezu,neće nitko ići Itd.
Savezi si podjele grde novce,ali ja tu za sada ne mogu ništa kada smo ekipa za k....
Ako imaš kakvu ideju ili što već,slobodno me zovi bilo kad,Mob. uvijek isti 098-315-885 pa pričamo,nađemo se i ako treba u akciju!
Lp!



Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian


Odg: Model na mlazni pogon... i to tu, kod nas! :)

Reply #79
Bravo Tom!

Temeljita priprema - slijedi uspjeh na kraju ! Znači Buševec, a ja mislio da će biti pista pokraj ZTC-a ili možda Lučko (tamo je Kuder iz SLO letio mlažnjaka na mitingu).

Još jednom čestitam na uspjehu,
Damir.

Odg: Model na mlazni pogon... i to tu, kod nas! :)

Reply #80
MA ne Lučko se uredno zaobilazi iako je najbolja pista kod nas :D

Odg: Model na mlazni pogon... i to tu, kod nas! :)

Reply #81
Thnx

to je bilo nakon 26satne smjene u hitnoj, bez spavanja,
pa odletio, i danas opet 26h smjena. Pa eto tko može nek danas ne ide doktoru, da se malo odmorim  ;D

livada je koma jer osim kaj nije košena od prošle godine, ima vijugave procijepe od suhe zemlje širine po 5cm i dužine po par metara i grba i raslinja, 30 min sam nožem rezao busenove nekog žilavog korova da si napravim koliki toliki prilaz da ne odvalim retrakte.
Morati ću letiti u Sloveniji kod Krškoga.
Kod nas nažalost nema uređenih klubova/pista oko Zg-a.

Model leti fenomenalno, odmah roll na polijetanju,
probao sam i na nož, a preleti preko glave su milina, zvuk je brutalan,
došao čovjek koji živi 3km dalje da vidi kaj to leti, jer su tamo inače tihe full size jedrilice i cessne,
a ovo veli se čuje kao pravi MIG njemu u dnevnoj sobi  :D


full video:
http://www.youtube.com/watch?v=EMWGcHryBzI
Jet model  www.tinyurl.com/turbojet01         Balza Jet  www.tinyurl.com/BalzaJetModel
FockeWulf 190 www.tinyurl.com/FockeWulf190noisemaker      Benzinski šleper 2.5m  www.tinyurl.com/BiduleSleper

Odg: Model na mlazni pogon... i to tu, kod nas! :)

Reply #82
Jebenica Tom!
Koja je ovo jedralka na početku, Ka8?
MAK Zapad

Odg: Model na mlazni pogon... i to tu, kod nas! :)

Reply #83
ma ovo je fejk ljudi


 

Odg: Model na mlazni pogon... i to tu, kod nas! :)

Reply #86
Hi Tom , terensko jet obrazovanje uz rad ;) ....1:45 uvijek ima nekih koji ''koče uzbrdo''.Uzbudljivo zvuči ,bit će frke kada poleti.  8)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Model na mlazni pogon... i to tu, kod nas! :)

Reply #87
je ,je bas sam ga zakocio na 140000 okretaja ,skoro sam se na drvo popeo ;)

Odg: Model na mlazni pogon... i to tu, kod nas! :)

Reply #88
Sredio i jos jednu stvar koja me kopkala.dugo...
Gume su bile ispuhane od prvog dana i tracking na tlu pri brzini nije bio na razini onoga u zraku :)


Sad se i to rijesilo, i to su lukavo smislili da O ring dihta, ispod njega je rupica u felgi kroz koju prođe zrak, odigne ju,
A kada se pumpa ugasi ne ide nazad jer oring zablokira.
Pa sam stavio nipple iz razdjelnika za zrak ,posto shipping bi trajao par tjedana.
Eto, sada se i to naucilo, 2 sata posla za 3 kotaca, vidjet cemo na livadi rezultat :)




http://www.youtube.com/watch?v=aTxcBrfC_YI
Jet model  www.tinyurl.com/turbojet01         Balza Jet  www.tinyurl.com/BalzaJetModel
FockeWulf 190 www.tinyurl.com/FockeWulf190noisemaker      Benzinski šleper 2.5m  www.tinyurl.com/BiduleSleper

Odg: Model na mlazni pogon... i to tu, kod nas! :)

Reply #89
Do sada letio na hrpi y kabela (oko 14konekcija u rx s 9 utora)
A sada ce svaki servo.imati svoj spoj i struju.
Nedam parsto € za powerbox pa sam napravio svoj za 50ak kuna.


Vidjet cemo hoce li nesto krepat u zraku, bar lijepo izgleda na tlu  :D


Jet model  www.tinyurl.com/turbojet01         Balza Jet  www.tinyurl.com/BalzaJetModel
FockeWulf 190 www.tinyurl.com/FockeWulf190noisemaker      Benzinski šleper 2.5m  www.tinyurl.com/BiduleSleper