Skip to main content

Topic: Tiny whoop (Blade inductrix upgraded) (Read 42391 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Tiny whoop (Blade inductrix upgraded)

Reply #120
Dobijes odgovor kad objavis video s kamere jer ga se nigdje na internetu ne moze naci ;)


Evo sad citam da je original baterija koju imas zapravo 300 mAh makar pise 260 tako da ce moze bolje podnest 260 mAh nego moj F36 na kojem nisam vidio apsolutno nikakvu promjenu sa 260 mAh 45C u odnosu na stock bateriju. Valjda je dodatna tezina pojela tih 10 ili 15 C razlike jer su na rcgroups hvalili takve baterije od 150 mAh. Ako ces te kupovat, pazi da pise E010, a ne E010S jer je razlicit plug. JJRC ima slicne baterije, ali navodno su losije. Imas na Banggoodu i URUAV 250 mAh na kojima pise 40/80 C makar u to ne vjerujem jer su teske jednako kao i ove Eachine, 7 grama, ali za 3 dolara po komadu vrijedi probat. Gaoneng (GNB) su takoder dobre baterije. Preporucio bi ti mylipo.de jer su to stvarno premium baterije, ali malo je skupa postarina.


Da ne lijepim brdo linkova, samo upisi u Banggood 250 ili 260 mAh i pogledaj sta ti najvise odgovara.

Odg: Tiny whoop (Blade inductrix upgraded)

Reply #121
ove URUAV 3.8V 250mAh 40C/80C su tanke i duge, pa nisam siguran kolko se mogu namjestiti u središte whoopa da ne smeta konektor baterije. Osim ako ih ne stavim ispod pomoću gumice ili vezice

Odg: Tiny whoop (Blade inductrix upgraded)

Reply #122
Tvrde da stock baterije jesu 300mAh, ali ja se ne bih kladio... A i C i je daleko nizi od onog sto pise... Ali bit ce OK za npr. 2 minute ludovanja. Nakon toga osjetno se osjeti pad performansi (zapravo, ovisi o kameri, tezini, a i sto i kako radis s quadom :) - za neke normalne aktivnosti bez pretjerivanja sa "splitovima" i poniranjima s punim gasom, izdrze i preko 2:30)


Takodjer, stock baterija nema bas neki vijek trajanja - 20-30 ciklusa uvrh glave. Dugacke "whoop" baterije bez problema stanu kad se proreze rub na kraju sjedista za baterije - naprave se kao mala "vrata" (mogu poslati sliku kasnije - nemam sad pri ruci ni quad ni s cim slikati :( ) pa se onda progura. Ali onda moras zalemiti i novi PH2.0 konektor na plocu jer neces mocu ustekati u konektor na samoj ploci. A za te uske je i sjediste malo uze nego te baterije pa treba obloziti spuzvom ili gumicom pricvrstiti. I da - ako se proreze, onda ne moze vise "low profile mount" tj. kamera onda ide iskljucivo na vrh, na plocicu.


Inace, ja koristim ove: https://hobbyking.com/en_us/turnigy-nano-tech-300mah-1s-45-90c-lipo-pack-fits-nine-eagles-solo-pro-100.html
Polaritet im je obrnut pa svakoj sam morao okrenuti zice u konektoru + Losi konektor je.. Koristim te jer ih imam 7 komada (zapravo imao sam - dvije sam vec "ubio" :( ) i koristim na ne-whoop buildovima pa mi je bilo OK koristiti ih i na BWhoopu. Stanu u "battery tray" (cak i ne prorezan - malo vire, ali ne puno) uz malo gumice okolo - isto mogu poslati sliku kasnije... Inace, ima slicnih i s PH2 konektorom... Sto se tice banggooda, jedino Gaoeng je OK (kako se tvrdi po netu) - ali koliko znam, banggood vec duze ne salje Lipo u HR :(


I kad je vec spomenut mylipo.de  - da li netko i kako narucuje s mylipo.de? Da - postarina je paprena - ali sad vise ne salju ni oni u HR vec preusmjeravaju na slovensku stranicu koja prodaje njihove baterije, a Slovenci ne primaju paypal vec traze uplatu putem banke (!) ... ocajno stanje...  :(

Odg: Tiny whoop (Blade inductrix upgraded)

Reply #123
Banggood salje/ne salje. Nisu kao Gearbest da ne salju uopce, ali i kod njih treba imat tajming. Ja sam svoje narucio i dosle su bez problema, a za tjedan dana vise nije prolazilo. Sad sam isto dugo vremena gledao i stalno je bilo nedostupno, a bas jucer dok sam pisao odgovor sam vidio da opet salju.

Odg: Tiny whoop (Blade inductrix upgraded)

Reply #124
I ja sam primjetio da malo hoce, malo nece... Ali sad trenutno nema Gaoenga koji pase za whoopove na skladistu :(

Odg: Tiny whoop (Blade inductrix upgraded)

Reply #125
Evo, stigao mi BWhoop Pro, leti lijepo :) Čekam sad još AIO kameru da stigne za koji dan  :) Hvala ljudi na pomoći

     

Odg: Tiny whoop (Blade inductrix upgraded)

Reply #126
Super!

Stock firmware je odlican - samo sto nema acro :(  tako da ces svakako gore morati "spucati" silverware.

I zaboravio sam pitati, a ne sjecam se da smo spominjali - kakav punjac imas? Nije bas pametno koristiti USB punjac koji si dobio s B03 - mislim, mozes za bateriju koja je dosla uz B03 - ali za ostale "prave" baterije nikako (prvenstveno jer je elektronika u tim punjacima koji dolaze s tim quadovima prilicno nepouzdana, a neki od tih malih punjaca nemaju uopce kontrolu voltaze pa ako spojis neku bateriju koja nema el. sklop za prekid punjenja, moze doci do prepunjavanja, a onda i pozara)... Treba ti, ako vec nemas, dakle, i neki pristojni 1S punjac.

Odg: Tiny whoop (Blade inductrix upgraded)

Reply #127
Imam iMax B6 punjač 1s-6s  ;)

Odg: Tiny whoop (Blade inductrix upgraded)

Reply #128
Ako je original, a ne kineska kopija, OK je (imam i ja i koristio sam na pocetku :) ).

Ali prakticnije ti je za 1S nesto kao EV PEAK E6 - podrzava i HV i normalne baterije i 4 vrste prikljucaka i pojedinacna podesavanja... Ja ga koristim za 1S: https://hobbyking.com/en_us/e6-battery-charger-eu-plug.html <- ali vidim da je svuda prodan pa treba prokopati eBay, Alliexpress itd.

A ova dva imam za "na teren":
https://hobbyking.com/en_us/turnigy-micro-6-lipoly-battery-charger.html <- moze na USB racunala ili powerbank - samo sto puni s min. 350mA pa treba paziti koje baterije idu (a treba i adapter ako se koristi baterija s PH2.0 https://hobbyking.com/en_us/battery-adapter-80mm-molex2-0-2p-to-molex1-25-2p.html)
http://www.boldclash.com/boldclash-p01-whoopower1s-lihv-lipo-charger-switchable-charging-board-max-1a-mcpx-mcx-molex-charge-6-battery-black-p129.html <- ovaj je isto super jer je malen, ali slabo koristim jer treba ispravljac ili LiPo napajanje... pa mi je malo neprakticno



Odg: Tiny whoop (Blade inductrix upgraded)

Reply #129
Punjač je original s hobikinga. Evo, stigla danas i kamera. Odlično je sjela :) Ja prezadovoljan
   

Odg: Tiny whoop (Blade inductrix upgraded)

Reply #130
Dobro izgleda :)

Ali s original poklopcem, uz kameru, ce ti biti pretezak... cCiljaj da s baterijom tezina za 7mm whoop bude oko 33g - ne vise. Pa ako je teze, probaj radije neku spuzvu staviti gore (onu sivu za izolaciju cijevi - okrugla je i ja sam je znao koristiti prerezano popola - super je lagana - manje od pola grama, a posto je, kad se prereze, poluokrugla ima i ventilaciju za VTX jer nije priljubljena). Takodjer, ako ne budes koristio original poklopac, onda preporucujem i ucvrscivanje gumicom na drugaciji nacin jer bez tvrde potpore na stranicama okvira, gumica koja "poteze" lijevi i desni kraj zna iskriviti frame nakon nekog vremena (ja sam svoje sa slike od prije 1-2 stranice, upravo zbog toga promijenio i kamere drugacije vezao).




Odg: Tiny whoop (Blade inductrix upgraded)

Reply #131
Stiropor ti stvarno ne treba, dosta ti je malo izolirke s donje strane VTX-a da ne dode do kratkog spoja i to je to. Ja mislim da ti ne treba ni poklopac ni spuzva gore, nisu to dovoljne brzine da bi se ista ostetilo.


Nego, kad ce neka snimka?

Odg: Tiny whoop (Blade inductrix upgraded)

Reply #132
Ostetit ce se itekako - cim padne naopako na tvrdo, lako se moze desiti da ode VTX. Spuzva gore svakako, a stiropor definitivno ne treba. Ali treba duplu spuzvastu samoljepljivu traku ozmedju VTSxa i ploce! A ako nije dovoljno debela (bar 3mm - ima u kineskim ducanima takva za 5-6 Kn) komadic spuzve izmedju VTXa i ploce (dobra je i ona u kojoj dodje spakirana narudzba iz Kine :) )  - jer kad padne naopako, lako moze pritiskom VTXa razbiti elektroniku - jer cijela povrsina B03 ploce ima ispupcene elemente - od CPUa i ziroskopa do FETova. Mislim, ne zaboravimo sa se radi o plocici s igracke, a ne profi napravljenoj ploci za pravi quad (druga je stvar sto ce se flashanjem sa silverwareom pretvoriti u pravu acro mashinu  ;D - ali i dalje ostaje jednako krhko  ;) )

Odg: Tiny whoop (Blade inductrix upgraded)

Reply #133
Ja ću napraviti snimku sutra možda, ovih dana nisam stigao. Više sam letio po kući. Nego, jel mogu zamjeniti kameru nekom boljom(čip bi ostavio, samo bi napred kameru prelemio na one 3 žice drugu)? Ova trenutna je 700TVL. Da li je uopće moguće dobiti nešto tipa 720p na tiny whoopu? Vidim da ima i 1000TVL ali nije neka znatna razlika od 700TVL

Odg: Tiny whoop (Blade inductrix upgraded)

Reply #134
Sto se zamjene kamere tice, nacelno mozes - samo treba paziti da je napon iz VTXa odgovarajuci. Ja sam to radio i mijesao VTX iz Boldclash F02 comboa s AKK i KongKong kamerama (jer ova sto dolazi s F02 je losa) i to radi bez problema - ali voltaza iz F02 VTXa odgovara za te kamere (provjerio sam prije).


Sto se 720p tice - koliko znam, to za sada ne postoji. FPV uvijek salje analogni signal relativno male rezolucije i jos uvijek nema HD FPVa. Ali imas mikro FPV kamere s on-board HD snimacem samo su dosta teske - moze to funkcionirati, ali trebas jace motore i dobre baterije. Ali to ce snimati u finoj kvaliteti, a i dalje ces FPV imati u 600, 700, 800 TVL... (neka me netko ispravi ako sam u krivu)


Sto se tice 1000TVL - mislim da se ne isplati - kazu po netu da nema neke razlike izmedju 800 i 1000... Ja osobno koristim 600, 700 i 800TVL i razlika se primjeti tek izmedju 600 i 800 i nije nas nesto drasticno bolja slika (vidi se malo vise detalja i tanje grane ako se ide oko drveca :) ). Ali bitnije je kako je fokusiran ovjektiv jer ako je fokus OK, i 600tVL daje super sliku (a dosta ti malih kamera dolazi s neprecizno izostrenim objektivom tj. s  malo mutnijom slikom)