Skip to main content

Topic: pad letjelice (Read 58043 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: pad letjelice

Reply #15
Mene ,koji ne zna ništa o ovoj kompliciranoj tehnici i letenju na njoj ,zaprepastilo je ponašanje ''lika u kratkim hlačama ''koji se nakon pada i očite opasnosti ,čak i nakon pada,nastavio ponašati kao da je na livadi...nezainteresirano i pomalo uvrijeđeno...nečuveno... ::) :'(
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: pad letjelice

Reply #16
Ma neeeee, čovjek je znalac.......
Zna kako gore 6S 10Ah pa nema smisla približavati se modelu ( trčao je onaj čija je kamera ).
Osim toga ako nisi primjetio, kao svaki pravi pilot ima osiguranje pa je nazvao dotično osiguravajuče društvo da prijavi nesreču i prijatelja iz PU da mu srihta alkotest.
Sigurno su i neko izvješće ispunjavali ali snimatelj nije to zabilježio kamerom.


Odg: pad letjelice

Reply #18
Ja mislim da za video snimanje uopće ne treba gps ili kompas, u biti najbolje u manualnom modu, bar ja imam takva iskustva.. E sad, kaj je frajer htio ovdje, kakav kadar, to samo on zna.. Sve u svemu vrlo poučan filmić i odlično je da ga ljudi vide!

Odg: pad letjelice

Reply #19
Ma dobro govoriš Plavi,kada malo bolje pogledam lik mi ''bazdi'' na štrebera.... :o
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: pad letjelice

Reply #20
Mozda nije tema ali kako znate kako je okrenut multi ,odnosno oko osi kad se okrece kako se to kontrolira? je li naprijed uvijek naprijed pa se on sam namjesta gps-om ili se komande okrecu kako se on okrece? Ako je glupo pitanje jbg ne znam nista o njima pa me cisto zanima

Odg: pad letjelice

Reply #21
Ukoliko letis normalno i bez gps i takozvanog carefree moda onda su komande normalne , tj ako je okrenut kontra tebi i komande su kontra a ukoliko ukljucis carefree mode onda su komande uvijek iste bez obzira na to kako je okrenut mikrokopter , znaci naprijed je uvijek naprijed cak iako je mikrokopter okrenut kontra !
Ja imam taj carefree mode ali ga jos nikada nisam ukljucio jer znam da bi mi vise odmogao nego pomogao posto bih ja sigurno refleksno davao kontra komandu kada bi  mi mikrokopter bio okrenut kontra

Odg: pad letjelice

Reply #22
Je, a kaj vas to čudi?
Otkad sam u multijima upoznao sam hrpu specijalaca s takvim idejama, stavit ću gore GPS i automatski sam iberkul faca u simple modu, kliknem switch i multi skoro da leti sam. Svi bi uzimali lovu i snimali, a bez da jedu žgance prije toga.
Svima je to banalno i dječja igra... Tak da mi se to sve skupa još više zgadilo :D
Slična priča dolazi na velika vrata u helije, sad i FBL kontroleri imaju GPS, self-leveling, let po waypointovima itd.
Ljudi se uzdaju u elektroniku, umjesto da treniraju svoje prste na toplom i sigurnom (simulatoru) i onda još triput tolko na livadi.
Sve je to OK dok se krši oprema, samo da netko ne na*ebe
MAK Zapad

Odg: pad letjelice

Reply #23
Je, a kaj vas to čudi?
Otkad sam u multijima upoznao sam hrpu specijalaca s takvim idejama, stavit ću gore GPS i automatski sam iberkul faca u simple modu, kliknem switch i multi skoro da leti sam. Svi bi uzimali lovu i snimali, a bez da jedu žgance prije toga.
Svima je to banalno i dječja igra... Tak da mi se to sve skupa još više zgadilo :D
Slična priča dolazi na velika vrata u helije, sad i FBL kontroleri imaju GPS, self-leveling, let po waypointovima itd.
Ljudi se uzdaju u elektroniku, umjesto da treniraju svoje prste na toplom i sigurnom (simulatoru) i onda još triput tolko na livadi.
Sve je to OK dok se krši oprema, samo da netko ne na*ebe

upravo to

Odg: pad letjelice

Reply #24
I ja sam si razmišljal o tome da nabavim sve te drangulije pa da mogu na miru piti pivicu, klopat čevape i čavrljati sa ostalima dok model leti ( pardon - zagi )  :P

Odg: pad letjelice

Reply #25
I ja sam si razmišljal o tome da nabavim sve te drangulije pa da mogu na miru piti pivicu, klopat čevape i čavrljati sa ostalima dok model leti ( pardon - zagi )  :P


kaj je najbolje, za naše hobby potrebe se to složi za svega 80 dolara ;)
zahvaljujući popularnosti multirotora naravno, prije to nije bilo moguće za te pare.

pločica 5x5cm kao flight kontroler sa senzorima na sebi, te 3x3 cm pločica s gps senzorom,
radi sve plug&play, bez da ti treba lemilica.
sve skupa oko 30 grama dodano na model.

a dobiješ waypoint potpuno autonomni let.
ugasiš stanicu a model sam leti po zadanim točkama,
i vrati se nazad ako si mu tako zadao.

https://vimeo.com/47992845

kad mi prilike dopuste, preselit ću kontroler iz multija i probati to na X8,
zadati mu da odleti 35km u jednom smjeru, i vrati se nazad sam.  :D



ali jasno, zbog videa iz prvog posta, poželjno je znati upravljati i modelom bez toga,
mi smo svi tako počeli, ali novima se neda  :-X

Odg: pad letjelice

Reply #26
Nebi se složio sa dosta vas. Mislim da je att i gps mode odličan i to barem za početnike. Barem je tako bilo kod mene i naravno letim uvijek na livadi .Nakon što sam izletio sate i sate na gps-u postupno sam prešao na att.mode pa tek onda na manual .

I dan danas pogotovo na fpv letu me koji put gps izvuće iz problema.Po kući letim gotovo svaki dan sa mikrokopterom u manual modu I skupljam iskustvo za proljeće.

Slažem se da se elektronici ne smije vjerovati ali pomaže , sati i sati vremena u letenju su ipak neprocjenjivi za siguran let.
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

pad letjelice

Reply #27
Hey Tomislav, daj me zovi kad to sa X8 probas, rado bi te gledao kak se znojis dok cekamo da se vrati iz izvidnickog leta. :-)
Valjda ces staviti neki vidi trackera na njega da ga mozes nać ak se ne vrati...

Odg: pad letjelice

Reply #28
2 laser, nitko nije mislio ovdje na tebe.

ja sam mislio na neke ljude koji nisu ni članovi foruma,
ne gledaju na to kao modelarstvo, nego kao stvar koju su kupili da diže kameru i leti samo od sebe,
očekuju da radi poput stalka za kameru koji ih služi već 3 godine, jer eto tako je to na youtubeu sve lako prikazano,
i leti sve 5 dok ne bude nešto kao na filmu s početka teme.....

ti si učio letit kako veliš sa svime upaljenim, i sada postepeno gasiš i otkrivaš čari leta kada si ti glavni,
ne da se sam izravnava,

znat ćeš zaustavit model ako okrenut prema tebi krene npr naglo u lijevo ili na tebe.
netko tko nije to nikad nije ni probao osim u carefee (headfree/simple) modu, neće.

Odg: pad letjelice

Reply #29
Sve ok Tomislave nisam se ni osjetio prozvanim , samo pišem svoje iskustvo jer mi se čini da sam išao obrnutim putem .

Bdw. Toni se držao za glavu kada sam mu rekao da sam kupio prvi multi a da nisam prije nikada letio.
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''