Skip to main content

Topic: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija (Read 61968 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

 :) 
izgleda da je doslo vrijeme za neke novosti , kako su se forumi znatizeljno raspisali o "koraku dalje " , bilo bi zgodno da ne zaostajemo ...





[size=78%]http://http://vimeo.com/111099303[/size]
dx9-xd8-gobac630

Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #1
[attach=1][attach=2]

[attach=3]
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #2
za razliku od hexe u pozadini koja ocito ima neku vrstu dvostrukog sistema , na inspireu bas nije za prepoznati kaj bi se moglo skrivati ...
dx9-xd8-gobac630

Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #3
Procito sam negdje da bi gore trebala ici zen-ova neka nova kamera koja nisma u 4k ali na foru da je dirketno integrirana na (logicno) zenov 3d gimbal,ali ne h3-3d nego je nekakva okrugla kamera u pitanju ... Sve u svemu još jedna stvar koja će uništiti razliku između modelara i osoba koje imaju lovu pa kupuju gotovo kao sto su do sad fantoma ...  :(
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #4
Vidi se sa i bez baterije kao i sa kamerom i gimbalom.




Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #5
osim da n0ge sluze kao landing gear , dali mislite da imaju jos koju zanimljivu funkciju
dx9-xd8-gobac630

Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #6
pa sad baš nova 'dobitna' kombinacija... (pošto je fant2 jelte bio prozvan prošlom dobitnom radi omjera uloženo/dobiveno, uz relativno pristupačan iznos)
....ako bu cijena oko 3000$/€ to bu alatka za one koji se time bave za pare. dakle dosta uži krug ljudi od sadašnje ekipe fantomaša.

dok bu fant i dalje snimao u 4K s gopro4, u dometu do 2-3km, za daleko manje para i privlačenja pažnje(manjih dimenzija + plastičniji look),
a 18 minuta leta je kao što vidimo okolo po netu, dovoljno za snimiti 99% stvari. 

ako cijena bude ok, onda svakako zanimljiva stvar taj inspire, ali po speckama koje nabacuju ljudi.. bojim se da ne bu  :'(
HD video link Lightbridge, 4K ugrađena kamera, sonari za odrđavanje fixne udaljenosti od tla...

ajde, bar će za koju godinu pasti cijena svemu tome, pa će biti raznih inovacija i za šire mase plićeg đepa :)
(npr kinezi izbace hd link za parsto € umjesto sadašnjih 1300, ili batke s duplo većim kapacitetom iste mase...)
 

Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #7
I ja tako nekako razmisljam, po onome sto je procurilo to ce morati biti multi cijenovnog ranga koji je ipak osjetno teze progutati ekipi kojoj to sve sluzi za razonodu.




Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #8
2700$
dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak

Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #9
ma bitno je ako nam otvore oci za neke nove fore  , a dalje cemo vec misliti ....
dx9-xd8-gobac630

Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #10
Što je više pokretnih dijelova veća je šansa da će nešto puknut sj***t se razlohat... ne sviđa mi se nikako...

Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #11
Bome. Ak su utrpali cijeli taj poluzni mehanizam, kad se to sve satre  ::)






Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #13
Bit ce danas predstavljanje u zivo na YT. Koliko sam skuzio on ce se u zraku prebacit u drugi mod di ce propovi bit iznad. Promjena cg.a u zraku. Letjelica djeluje sofisticirano sto mi zanimljivo ali opet samo stvar vise da se nes spojebe. Ovo je za one koji smatraju fantoma igrackom a i ja sam jedan od njih pa ovo djeluje vauuu. No ipak mislim da je fantom cist dovoljan i odlican model. Dji je specifican sve zele inhouse rijesenja nis ne prepustaju drugima tako su odjebali sad i gopro. Prvo s konektorom za h3.3d a sad i sa novom letjelicom. Ovaj tip inspirea u x8 izvedbi bi bio mrak. Ovak je i dalje samo quad.

Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #14
Pola filmica je maknuto ovaj trenutno radi, dakle sad je sve jasno. Stroj digne noge odnosno motor armove u zrak i koliko sam skuzio kamerom se moze neovisno upravljati. Ono sto u biti profi video produkcija radi, pilot za letenje i kamerman za kadriranje.


http://www.youtube.com/watch?v=g8OtHdrSq2E