Skip to main content

Topic: FPV250 Quad - I ja bi se raceao! (Read 54877 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: FPV250 Quad - I ja bi se raceao!

Reply #15
Ovako probaj prvo ovo kao na slikama. Znaci neznam jel ti upaljen damped light na reglerima, tj dali podrzavaju po defaultu oneshot, ti upali. drugo stavis looptime na 1200, a onda probaj ovako pidove, trebali bi pasat. Ako nece, spojim se sa teamviewerom na tvoj mini i bacim oko pod haubu 8)




Odg: FPV250 Quad - I ja bi se raceao!

Reply #16
Moram nahvaliti kolegu sekilea, čovjek izgubio hrpu vremena danas da mi pomogne, rezultati stižu sutra na jubito nadam se, samo da uhvatim mrvicu vremena :)
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: FPV250 Quad - I ja bi se raceao!

Reply #17
Evo kratki filmić trenutne situacije. Nema više one trešnje kod dodavanja gasa, ali stalno ima "glitcheva", vidi se po zvuku. Video je očajne kvalitete, ali baterija mi se ispraznila na kameri, a noć padne prije nego sto dodjem doma :( 

http://www.youtube.com/watch?v=neyMccpJu7o

Da, zaboravih reć, to je kod manual mode-a. Angle ne radi nikako, čim ga dignem ode desno kompletno :)
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: FPV250 Quad - I ja bi se raceao!

Reply #18
A gle kao sto sam ti rekao, prva sumnja je da nije firmware na svim reglerima isti, to treba preflashat. A onda dalje trazit, mozda je i naze neispravna. S obzirom da kosta nista, tko zna kakva je kontrola kvalitete

Odg: FPV250 Quad - I ja bi se raceao!

Reply #19
Ako se u manual modu ponaša normalno, a u Acro ili Horizon modu vuče na jednu stranu treba potrimati
akcelerometre (znači na Nazi - NE NA STANICI TRIMATI)

Odg: FPV250 Quad - I ja bi se raceao!

Reply #20
Posudio kolega sekile usb linker. Na svim ESC-ovima je bio BlHeli 13.1, sada sam flashao sve na najnoviji 14.3. Ostavio sam sve defaultne postavke (uključen je dampened light), jedino sam digao motor timing na medium-high.


Sve ostalo podesio sam prema gornjim slikama. Testiram za vikend pa postam rezultate!
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: FPV250 Quad - I ja bi se raceao!

Reply #21
Jel se zavrte motori svi jednako kad armas makinu

Odg: FPV250 Quad - I ja bi se raceao!

Reply #22
Da ako je u manual modu
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: FPV250 Quad - I ja bi se raceao!

Reply #23
Evo bio na testiranju! Svasta sam prozivio lol al ono najbitnije, quad se sada ponasa vrlo stabilno! I u manual i u angle mode-u. Jedino prvi put kada sam ga dignuo u manualu i u zraku (na mjestu je bio) uključio angle, samo se okrenuo naopačke i zakucao u travu. Kad sam ga spojio na cleanflight, accelerometar mu je bio upside down. Kada sam mu ponovno kalibrirao accelerometar, sad je ok.


Ono što me brine sada:
Nakon oko 1 minute leta na mjestu motori su bili toliko vrući da ih nisam mogao držati u ruci. Prvo sam osjetio "miris" pa sam po tome skužio da se nešto grije. ESC-ovi su ledeni... Nemoguće da je to normalno? ili?


evo video: katastrofa kvalitete, al sta cu, ne mogu drugacije trenutno...
https://www.youtube.com/watch?v=iRuP1s8R_hU
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: FPV250 Quad - I ja bi se raceao!

Reply #24
Sta sad na kraju imas cleanflight ili betaflight

Odg: FPV250 Quad - I ja bi se raceao!

Reply #25
Stavio sam zadnju verziju cleanflight-a... da se prebacim na betaflight?
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: FPV250 Quad - I ja bi se raceao!

Reply #26
To sto ti se griju motori znaci da ti pidovi previsoki, vjerovatno D. A nekak imam osjecaj da je ta tvoja plocica sa nekom greskom, znao sam naletiti na takve, kad ih danas u svakoj supi sklapaju. Nista probaj betu 2.1.6 i ove pidove sa slike, looptime ne diraj

https://github.com/borisbstyle/betaflight/releases/



Odg: FPV250 Quad - I ja bi se raceao!

Reply #27
ok, postavim i sutra testiram. Javim se asap.
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: FPV250 Quad - I ja bi se raceao!

Reply #28
Postavio! vidim da je P puno viši nego prije a ostali mrvicu niži... Javim rezultate čim se razdani :)
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: FPV250 Quad - I ja bi se raceao!

Reply #29
Leti savrseno sada! Barem po mom viđenju stvari :D


Jako sam sretan, motori niti mlaki, vrlo precizan na komandama, miran... to je to! Vrijeme je za igranje sa FPVom :D


Evo i video (sorry za vertical video - zena snimala):
http://www.youtube.com/watch?v=DF9V5OQZijY
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."