Skip to main content

Topic: FPV250 Quad - I ja bi se raceao! (Read 54882 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: FPV250 Quad - I ja bi se raceao!

Reply #30
Eto ga, stvar rijesena, sad samo letenje i uskoro  gledamo snimke sa mora  8)

Odg: FPV250 Quad - I ja bi se raceao!

Reply #31
Da!

Sekile hvala puno na pomoći, postam ovdje kako budu isli testovi sa FPV-om dalje!
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: FPV250 Quad - I ja bi se raceao!

Reply #32
Evo mene opet...
pripremio sam monitor, stalak i ine stvari i krenuo u testiranje FPV-a. Ono što me trenutno muči, a vjerujem da je do monitora, je kada "fali" signala, monitor se "ugasi" na tren.  Da li je to taj blue screen? Kako da to najjeftinije eliminiran, jer ne planiram letiti na monitor osim u procesu početničkog učenja. Inače monitor ima u postavkama Blue -> On/Off ali promjene nema nazalost...
https://www.youtube.com/watch?v=E8-o7Docfxk
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: FPV250 Quad - I ja bi se raceao!

Reply #33
jeste frende, monitor te muci ovdje  :)

Odg: FPV250 Quad - I ja bi se raceao!

Reply #34
E, al sto mi je ciniti?
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: FPV250 Quad - I ja bi se raceao!

Reply #35
u ovom slucaju nista :D , drugi monitor bez blue screena nabavit ili najjeftinija solucija sa HK onaj quanum

Odg: FPV250 Quad - I ja bi se raceao!

Reply #36
Ako je to televizor, a ne samo monitor onda možeš spojiti prijemnik na antenski ulaz preko modulatora, i više ekran neće pocrniti.

Odg: FPV250 Quad - I ja bi se raceao!

Reply #37
Nazalost samo je monitor  :'(
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: FPV250 Quad - I ja bi se raceao!

Reply #38
2 Sys,
neki su to riješili na način da spoje mali OSD, koji prikazuje samo napon batke i vrijeme, a može se ugasiti po želji što želiš...

jasno na tlu je, ne na modelu. između fpv RX-a i ekrana.
pa onda iako se signal iz modela pogorša onaj iz OSD-a koji overlayaš preko njega je čist, te se ekran ne bi trebao gasiti.
nemam takav monitor pa mi nije trebalo, ali mi ostao podatak u glavi

samo mora biti osd koji ima signal generator, ne paralelni.
vjerujem da su ti to oni s MAX7456 i sl. chipovima.
proguglaj malo prije nego odustaneš od ekrana ili dok se ne zagriješ za nešto bolje, a znaš da hoćeš  ;)

kako slažem malog 250... pa se čudim!
fora je ovo naspram kako je bilo pred koju godinu, (di se morao lemiti flash tool od dijelova iz chipoteke, programirati njega, pa onda njime loviti na pinove po regleru i držati fige da flash uspije i da ne izađe dim kada se spoji batka...  :D )


fleša se preko Naze direktno, bez ištekavanja batke čak!
i to bilo sve reglere odjednom ili samo po jedan... dobro i za promjenu rotacije bez lemilice, sick!

jasno radi i učitavanje podataka iz reglera za provjeru postavki.

tu sam upalio damped light za probu

http://www.youtube.com/watch?v=XV9RH_bEOrU

Odg: FPV250 Quad - I ja bi se raceao!

Reply #39
Hvala Tom, proučavam konstantno :)
OSD bi bio dobro rješenje, kasnije bi ga mogao iskoristiti i na modelu, mada vidim da ljudi kažu da to ne pali na svakom monitoru, ovo je sa rcgroupsa pred godinu dana:
Quote


Problem isn't with sync only, but some monitor works very well with weak signal, some - not.
Simple answer to your question - minimOSD doesn't help.
Instead blue screen you will have a gray screen.
I have tried once - result was not acceptable.
If you want to have monitor which really works with weak signal - take of TSUMV29/39/59 based universal board (for example here) , take of LCD from old broken laptop and do your own monitor (if you have skills) - result will be amazing. Especially if you replace CCFL by LED strip (something like that) and increase brightness up to 400-600 nits


Javim kad se odlučim za neko rješenje, para za cvike nažalost nemam sada pa se moram pokrpati nekako.
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: FPV250 Quad - I ja bi se raceao!

Reply #40
Fora sa OSDom ce mislim raditi. Tebi se slika zacrni jer gubi video level , a ovako ce ga OSD zaje... i nebi trebao vise gasiti sliku. Ako nemas javi, mozda je imam neki ful jednostavni pa ti posaljem

Odg: FPV250 Quad - I ja bi se raceao!

Reply #41
Nazalost sekile nema,


trazi se dobra dusa da posudi minimOSD na 1 dan za test.


Hvala!
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: FPV250 Quad - I ja bi se raceao!

Reply #42
Evo me u "crnoj rupi" trenutno, čekam da prođe nova god, nadam se nabaviti quanumov set v1 za 200kn iza nove kad se prodavač vrati u ri.


U međuvremenu:
1. Vježbam na Freerideru, i proučavam cvike... ja bi cvike :) 

2. Čekam poslane djelove iz HK EU:
MicroBEC , Battery Straps, Afro ESC USB programator, 3x Baterije 3S 2200mAh, E-OSD (nije bilo minimOSD-a pa cu probat s ovim, ako ne bit ce za quada, nemam telemetriju)
 
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: FPV250 Quad - I ja bi se raceao!

Reply #43
Uletila neka "kesica" danas, ozbiljno razmišljam poklonit si cvike, i za quada i za avione. Gledao sam attitude v2, ili cak dominatorke v2, recimo nešto oko 2-3k kn. Što mi toplo preporučate, pa da me dugo služi!?
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: FPV250 Quad - I ja bi se raceao!

Reply #44
Cvike su ti problem za preporuciti , jer npr ja imam Dominatorke v2, tj vecina nas i meni su najbolje, ali ima ekipe kojima ne pasu. Attitudev2 nebi preporucio, jer je blurasta slika, bar meni. Bas ih moras isprobat da znas, a opet problem kod koga