Skip to main content

Topic: FPV quad made in Croatia (Read 67495 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #30
Kolika bi bila orjentirna cijena kompleta kada ga ti sastaviš ( rama, motori, kontroler, elise, BEC.)
Ako se prodaješ u kitu sa svime time također koja je cijena.
Znači RTF.
rijemnik, video predajnik, kamera i ostalo za FPV već imam.
X-UFO mi počeo svirati. Otišao jedan ležaj motora HACKER koji košta 50Eu :'(
A drugi ima neki otpor u sebi ali ne svira. Tako da pomalo moram misliti na zamjenu manje letilice FPV za gušt.
Hexa je za mirnije letenje FPV.

Probo i vidi čuda LETI. Od danas sam ponosni vlasnik tog letećeg čuda kojeg sam nazvao RC BADGER  u čast tate. :P
Samo da odradimo modifikacije za dvije kamere ( FPV i GoPro ). Tada slijede videa.
Imamo dva videa s reprezentacije novome kupcu, ali su Vojna Tajna i ostaju u privatnoj zbirci kupca. >:(
 
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(


Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #32
Uskoro sljede snimke sa gopro. :)
I imamo i jedno iznenađenje letenje iz auta naravno snimljeno isto iz auta.
U glavnom quad sa 2p 4s 5000 leti 80 kmh što i nije loše za (maloga)

Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #33
Danas pao prvi FPV let s malom kamerom. GoPro nisam ni kačio da vidim kako se ponaša i da nađem CG za letenje. Težište je tada nazad, tako da se baterija mora staviti na gornju ploču.
Ako je GoPro na quadu, batka može stati na prvu-donju ploču. Korisim 1x 3s 3800mAh od 420 g. Dužina leta s 3s 3800mAh ako stavim na 3,7V buzzer je 4,5 min.
Želite li bateriju iskorisiti do najniže granice od 10V tj, 3,3V po ćeliji, vjerojatno se može 8 min letjeti s ovom baterijom.
Upravljanje odlično. Miran i ne vibrira.
Možda bi trebalo malo modificirati ramu. Okenuti 2 i 3 ploču za 180 stupnjeva, pošto se u kadru GoPro u ovom setupu malo vidi lijeva elisa. Isto se može odraditi bez rezanja profila, ali kada sastavljaš kupcima mogao bi tako napraviti.
Naučio sa hexom da se okrećem po yaw palici ako želim mijenjati smjer leta. Ovdje to ne ide pošto ga zanosi centrifugalna sila suprotno od skretanja.Treba se roll palica koristiti za skretanje da ne baca u stranu. Ali to je normalna komanda, dok troma hexa lijepo skreće u osi po yaw bez bacanja. To je jedina bolja opcija kod hexe, ali ovisi kako se nauči upravljati. Morat ću malo promijeniti tehniku upravljanja kod RC BADGER.
Valjda je ovo karakteristika kontrolera. Ako roll palicu dam u stranu i odmah je vratim, quad leti stalno u tu stranu. Nema vraćanja ili zaustavljanja na mjestu nakon nekog puta kao hexa. Znači stalno treba visiti  palicama i kontrolirati let.
Preporučujem ga za stabilan let. Nema vibracija na kameri ( snimci ). GoPro nema plivanja slike, tako da može deshacker dobro odraditi posao.
 
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #34
Danas pao prvi FPV let s malom kamerom. GoPro nisam ni kačio da vidim kako se ponaša i da nađem CG za letenje. Težište je tada nazad, tako da se baterija mora staviti na gornju ploču.
Ako je GoPro na quadu, batka može stati na prvu-donju ploču. Korisim 1x 3s 3800mAh od 420 g. Dužina leta s 3s 3800mAh ako stavim na 3,7V buzzer je 4,5 min.
Želite li bateriju iskorisiti do najniže granice od 10V tj, 3,3V po ćeliji, vjerojatno se može 8 min letjeti s ovom baterijom.
Upravljanje odlično. Miran i ne vibrira.
Možda bi trebalo malo modificirati ramu. Okenuti 2 i 3 ploču za 180 stupnjeva, pošto se u kadru GoPro u ovom setupu malo vidi lijeva elisa. Isto se može odraditi bez rezanja profila, ali kada sastavljaš kupcima mogao bi tako napraviti.
Naučio sa hexom da se okrećem po yaw palici ako želim mijenjati smjer leta. Ovdje to ne ide pošto ga zanosi centrifugalna sila suprotno od skretanja.Treba se roll palica koristiti za skretanje da ne baca u stranu. Ali to je normalna komanda, dok troma hexa lijepo skreće u osi po yaw bez bacanja. To je jedina bolja opcija kod hexe, ali ovisi kako se nauči upravljati. Morat ću malo promijeniti tehniku upravljanja kod RC BADGER.
Valjda je ovo karakteristika kontrolera. Ako roll palicu dam u stranu i odmah je vratim, quad leti stalno u tu stranu. Nema vraćanja ili zaustavljanja na mjestu nakon nekog puta kao hexa. Znači stalno treba visiti  palicama i kontrolirati let.
Preporučujem ga za stabilan let. Nema vibracija na kameri ( snimci ). GoPro nema plivanja slike, tako da može deshacker dobro odraditi posao.
 

To ti je tako kada letiš u gyro modu zato imaš onaj kanal 5 siješaš se kada njega uključiš onda se sam vrača a ne ostane nagnut.

Danas radim novi pa kod sastavljaanja ću ploče samo okrenuti.

A to si mogao napraviti jer ti je i ovako bilo sve skoro rastavljeno.

Ja prvi put kod sastavljaanja nisam razmišljao ali danas kada budem novog sastavljao ču okrenuti na drugu stranu

Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #35
Nisam znao da ima tu opciju za stabilizaciju. Kod hexe to mi je bio kanal za HH mod. Puno bi mi pomogla.
Morat ću okrenuti ipak ploče. Imam FX35 koji isto ima okular lijevo od sredine aparata tako da lijeva elisa previše ulazi u kadar.

Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(


Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #37
Fora vožnja iz auta ;)
Pančohar F8X - Pančohar X8 MINI - Pančo Phantom 3 Pro

Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #38
A jesi mi prošetao maloga po "svežem vazduhu! " :D
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #39
sve mi žao šta nisam dolje u Zadru češće.
Tamo za letiti sve je ludnica.
A pista za seletanje takvu nema ni lučko. :)

Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #40
Sine,skidam Ti kapu....Ti si genijalac...imaš sve kvalitete da ovu zemlju makneš prema naprijed...Drago mi je da postoje dečki kao Ti...jer mi Takvi vraćaju nadu.. 8) ;) :)
Želim Ti zdravlja i veselja
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #41
sve mi žao šta nisam dolje u Zadru češće.
Tamo za letiti sve je ludnica.
A pista za seletanje takvu nema ni lučko. :)

Letimo dok neka koorporacije ne kupi teren i napravi elitne hotele i bazene.
Onda će postaviti PZO i nećemo moći letjeti da ne ugrozimo zapadnu demokraciju. :-X
Nadam se da me neće zbog ovoga pozvati na obavijesni razgovor?
 
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #42
super letjelica i jeben let majstore svih majstora....
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #43

Letimo dok neka koorporacije ne kupi teren i napravi elitne hotele i bazene.
Onda će postaviti PZO i nećemo moći letjeti da ne ugrozimo zapadnu demokraciju. :-X
Nadam se da me neće zbog ovoga pozvati na obavijesni razgovor?

Još ne, ali si sigurno evidentiran u bazi
Sve će da nas biju  :D
MAK Zapad