Skip to main content

Topic: NURF tj. IVOR (Read 70153 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

NURF

Reply #30

Beeeeeeeeeeeee

Odg: NURF

Reply #31
 :D  Šala naravno, izbrisal sam da mi se ne naljutiš  :D
 
Već te vidim kak kružiš kod Končara a ljudi fotkaju i šalju slike na RTL  :P

Odg: NURF

Reply #32
Evo kako sam radio, prvo srednji dio krila treba zacrtati za ugradnu letvica i dio koji straga 'fali' zbog sjedanje u trup:

[attach=1]

lijevi i desni dio krila lijepio sam epoxy-em uz obavezne najlonske rukavice:

[attach=2]

tesko je istovremeno ulijepiti nosivu letvicu i jednu stranu krila, zato sam u utor stavio letvicu za centriraje i izolirao je najlonom:

[attach=3]

Kada se veže epoxy, letvica za centriranje i izolacioni najlon se jednostavno izvadi,,

[attach=4]

tek sada se lijepi nosiva ramenjača 2*5 mm, ja sam uzeo smreku 2,5*5 ulijepio epoxy-em izolirao opet najlonom i stavio pod utege:

[attach=5]

Prednji nosač krila mi se učinio preslabim, pa sam bočno izrezao 1 mm stiorpora:

[attach=6]

izrezao sam od 1 mm aviošpera ojačanje u ulijepio ga na srednji dio trupa, preko ovoga dolazi još i bočni dio trupa:

[attach=7]

Nije mi bilo jasno kako dijelov vertikalca (balsa) sjedaju u trup i fiksiraju krila, pa sam za probu izredao te dijelove od arbitona da sve provjerim:

[attach=8]

Sve precizno sjeda i dobro drži, zato sam se i odlučio na probni FF let modela (ubacio sam skalpel u kabinu da dobijem težište točno na napadnoj ivici).  Sada mogu izraditi vertikalac i sistem 'zaključavanja krila':

[attach=9]

Damir

NURF

Reply #33

:D  Šala naravno, izbrisal sam da mi se ne naljutiš  :D
 
Već te vidim kak kružiš kod Končara a ljudi fotkaju i šalju slike na RTL  :P

Hahaha ma ne brini Plavi, nisam zensko da se odmah durim! :)

Funny sta kazes za cudenje ljudi kod Koncara, neki dan su poslali cuvara na mene, da radim neke sumnjive operacije... Sva sreca da me zna.

Odg: NURF

Reply #34
 :D   kažem ti ja, kat tad buš nahebo, no ne brini NATO raspisuje natječej za prave FPV pilote.

Odg: NURF

Reply #35
Trup u foliji, postavljena pojačanja u krila, još presvući krila i staviti elevone.
Za sada sa cijelim setupom i batkom 570g.
Planiram da bi to sve skupa bilo do 750g max.
 

 

Krila su presvučena i težina je 652g što je s obzirom na foliju puno manje nego sam očekivao.
Za trup sam koristio foliju iz papyrusa ( ona prozornija al bolje drži ) a za krila
d-c fix ( shit ), jako loše držanje pa pomišljam na ponovno presvlačenje.
Možda mi u međuvremenu stigne laminat folija koju sam naručio, a ako ne, hebiga ide u zrak i ovakav.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

Odg: NURF

Reply #36
baš ti lepo zgleda avion, a kaj se tiče sweepa prema naprijed bit će lakši za voziti

onaj moj klingonski zagi je bio premekan pa su se krila malo deformirala pri vrhovima,
vidim da tu ima pojačanja u krilima tak da nemaš brige

 8)



Odg: NURF

Reply #37
Plavi kaj si ti vulkanizer? :)

Odg: NURF

Reply #38
Da imam pravu foliju tako bi bilo, ovak se trudim bezveze.
 
Denis,
Daj mi malo opiši razlike u odzivu na komande između zagija i onog tvog klingonca i ponašanje u zraku, da znam kaj me čeka.  ;)

Odg: NURF

Reply #39
Super si ovo slozio i fakat dobro izgleda!
Al ja sam pital jer je fotografsko oko uocilo Michelin banner na baljkon! :D



Odg: NURF tj. IVOR

Reply #42
Druze super napreduje,jos elektronika i zrak :)

Odg: NURF tj. IVOR

Reply #43
Lako je sada kad znamo gdje je CG.
Zato valja pomno birati test pilote  ;) .
 
Ljudi bok, ode ja u SCH, čitamo se u četvrtak