Skip to main content

Topic: Drugačiji naćin zaštite vrha modela... (Read 4544 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Drugačiji naćin zaštite vrha modela...

Konkretno Nurfa.... godinama špicu Zagija oblačimo u staklo, karbon, probao sam i sa šperom.

Taman dobijem dovoljno čvrst vrh da se ne zdrobi kod slijetanja na nos.. a ono pukne negdje drugdje !

Tada mi je nekako nadošlo rješenje: ako je vrh dovoljno krut i čvrst, energija sraza sa Zemljom mora se negdje drugdje potrošiti, pa odvalim krilo, vinglet ovo-ono... dakle ''mora se negdje potrošiti'' - pa zašto se nebi potrošila na samom vrhu !

Stavio sam na sam vrh Nurfa onu žilavu spužvu u koju dolaze pakirani serveri i slične 3,14, nakon toga obični stiro i na kraju prije same kabine vatrozid od obićne balse 3 mm.  Preko svega ide samoljepiva folija kao i inaće.

Od tada je prošlo godinu dana, kresnuo sam sa Nurfom bezbroj puta i ništa se više nije odvalilo (prije toga podrobio sam Nurfa što mojeg što tuđe gotovo redovito  :D ).

Dakle Zagisti, Nurfisti rješenje je cijelo vrijme bilo tu, samo je trebalo obrnuti stvar: ne tvrdi i kruti nego žilavi i savitljivi nos !

Detalji na slikama ovdje...

Damir

Odg: Drugačiji naćin zaštite vrha modela...

Reply #1
Sa cim si lijepio taj materijal?
Meni je popustio i pod pumaxom i cakom i ducktejpom.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Futaba T14SG & T10CP / MXS EXP 64" / Xperience 132" / Spirit V2 80" / DLG Vortex 60" / NAN Nelly 72" / FPV Quad 500 & 290 &250 & 190 size / FS Dominator / MXS hybrid 49" / Hummer EPP 40"
https://sites.google.com/site/trenutakuvremenu / https://sites.google.com/site/deepskyhunters

Odg: Drugačiji naćin zaštite vrha modela...

Reply #2
Sa kontaktnim ljepilom koje ne nagriza stiro  dakle UHU-por.
D.

Odg: Drugačiji naćin zaštite vrha modela...

Reply #3
Super rjesenje,  :) :)
ako uspijem stuci ponovo nos nurfa zamjenjujem.

Zagi mi 90% padova lupi nosom i ovo rjesenje bi ga napravilo jos izdrzljivijim.


Odg: Drugačiji naćin zaštite vrha modela...

Reply #4
Da da, napokon netko ide u smjeru u kojem treba. Cijelo vrijeme svi gledamo kako pojačat, ali neke stvari treba i oslabit :D
Naučio ja još na Bixleru da je ojačavanje poprilično krivi pristup :)

Odg: Drugačiji naćin zaštite vrha modela...

Reply #5
To je ono - kada se lupiš dlanom po čelu i veliš..''kako se nisam prije sjetio''.
Najbolje od svega - imam neke modele tako zaštićene od prije...valjda mi je ideja isparila.(vidi "Naš Hangarčić " - Žuća)
Stvar funkcionira perfektno, nekidan sam za3,14zdio Nurfa u nasip, samo se odbio i nema štete.

Ako neko nema te žilave spužve - rado mu doniram, spasio sam od smetlišta nekoliko kubnih metara tog polimera, gledaju me malo čudno, moram to eliminirati ez sun ez posibl  :D !

Dakle lijepi se kontaktnim ljepilom, nabolje UHU por ako je druga strana stiro, a ako druga strana nije osjetljiva na organsko otapalo, onda može i Neostik
Ako nam je spužva previše šupljikava, pa bi se slabo držala ili popila previše ljepila, rez gdje lijepimo možemo malo zagladiti ličilačkom lopaticom (špahtla), onako , zagrijem je na plinu i povučem po spužvi da malo otopi i zagladi.

Čekam vaše kometare i rezultate, ajmoooo više letenja, manje radionice  ;)

Damir

Odg: Drugačiji naćin zaštite vrha modela...

Reply #6

 ''Spasio sam od smetlišta nekoliko kubnih metara tog polimera, gledaju me malo čudno, moram to eliminirati ez sun ez posibl ''


A tako dakle Damire....javili su mi da se  moj poznati prijatelj , inače dobro stojeći domaćin , viđa na kontejnerima....Nisam vjerovao... :D :D
Barba Mes...
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Drugačiji naćin zaštite vrha modela...

Reply #7
@Diogen... 8) 8)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Drugačiji naćin zaštite vrha modela...

Reply #8
Kako se zove taj materijal točno? Malo tražim po internetu nigdje ne mogu naći naziv. Najbliže što sam našao je kao neki ekspandirani polistiren ali sa zatvorenim čelijama. Htio bi si i ja ugraditi to na zagija (nos mu je ko u pekinezera  :) )  Samo nemam dovoljno tog materijala ono što sam dobio uz prijamnik je premalo.