Skip to main content

Topic: Hype Trainer 40 (Read 7103 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Hype Trainer 40

Kolega migovik i ja dobili na upotrebu model koji stoji već barem 3 godine neupotrebljen. Letio je svega 3 puta, tako da je gotovo nov.
Treba ga malo srediti, očistiti, staviti serva....
No najviše me brine gorivo, koje gorivo koristiti i gdje ga nabaviti ?
Totalni smo početnici vezano za motornjake, do sada smo letjeli samo elektro avione obojica.
Evo i koja sličica:





Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Hype Trainer 40

Reply #1
nice! tu ti ide od 5%-10% nitra, naravno gotovo gorivo! treba ti starter za taj motor,treba ti grijac za svjecice, i naravno nova svjecica, i to cudo bi trebalo raditi, nemoj ni vaditi original servoe ako su ispravni!

Odg: Hype Trainer 40

Reply #2
A kakva to svjecica treba grijac?

Benzinac koristi svjecicu, a na dizel ide grijac, tak da ne kuzim!

Odg: Hype Trainer 40

Reply #3
A kakva to svjecica treba grijac?

Benzinac koristi svjecicu, a na dizel ide grijac, tak da ne kuzim!
modelarski dizel motori ne trebaju svjecicu jer rade na kompresiju.motor na fotki mora paliti s grijacem,grijac ili žarna nit upali smijesu goriva u motoru ,i dokle god radi motor žarna nit u svijecici žari,naravno bez ikakvog posebnog napajanja 8)

Odg: Hype Trainer 40

Reply #4
Sta mu grijac nije samo da bi zgrijao smjesu pri paljenju? Mislim nije mi jasno zasto mora cijelo vrijeme zagrijavati smjesu! Dizel je inace samozapaljiv pri odredenoj temperaturi, kada je sabijena smjesa pri velikoj kompresiji!


Odg: Hype Trainer 40

Reply #6
Hvala!

Odg: Hype Trainer 40

Reply #7
svjećica na metanol motorima je "glow", dakle, ne daje "iskru" u ključnom trenutku (kad je klip u Gornjoj Mrtvoj Točki, GMT), već je to kao "žarna nit"...

Pri startanju motora, moraš staviti grijač kako bi se svjećica "zagrijala", nakon starta motora temperatura izgaranja goriva održava temperaturu glow svjećice, tako da posebni grijač nije potreban (iako ima i toga, poseban grijač koji se s odgovarajucom elektronikom i napajanjem montira u avion).

Motor možeš startati rukom (što nikako ne preporučam), ili za to predvidjenim starter motorom (spojiš ga na LiPo bateriju i prisloniš na spinner),  naravno, pri tome grijač svjećice mora biti spojen

Tomislav
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: Hype Trainer 40

Reply #8
Osobno sam napravio do sada preko 150 generalki na automobilima, veci dio je bilo na Bmw, ali me malo zeza to sa smjesama goriva na rc motorima, a imam zelju skrpati i jedan ovakav motoric!


Odg: Hype Trainer 40

Reply #10
Hvala na pozivu. Trebamo ga prvo srediti malo, no nadam se do proljeća da će sve biti OK.
Pa onda i naletimo do vas.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Hype Trainer 40

Reply #11
ok nema frke,  uglavnom planiramo sutra ici na letenje ako vrjeme dozvoli, nosimo nitrace, ako mozete dodite da vidite malo, i da vam pokazem neke stvari, mogli ponjeti i taj model da vidimo u kakvom je stanju i dali ce motor raditi!

Odg: Hype Trainer 40

Reply #12
Eto poletilo i to čudo.
Samo mi se motor ugasio u letu :(
No na proljeće ćemo ga još ispitivati

Hype Trainer 40
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Hype Trainer 40

Reply #13
nema tu šta ispitivati, več ga treba razraditi, i netreba ga letiti dok se nerazradi kako treba,i podesiti smjesu, zato vam se i ugasio u letu jer nije razrađen, a ako nemate iskustva sa nitro motorima treba vam netko sve pokazati i objasniti, zato sad vam govorio a dođete do VU.

Odg: Hype Trainer 40

Reply #14
da to sam i ja mislio...upalit ga i pustit da radi jedno vrijeme (pol rezervara)...da se dobro ugrije i rastrese od dugog stajanja... 8)
Turnigy 9X