Skip to main content

Topic: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli (Read 79091 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #15
jako lijepo čestitam možda bi mi bilo lijepše kada bi uvlačio točkove ali nema veze

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #16
stuka je imala fiksni trap.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #17
Ovih dana zalepio sam donju ramenjaču...

   

...a sutradan zalepio sam i gornju...

 

...juče sam zalepio letvicu što spaja prednje strane rebara



Dok se sušio lepak, gledao sam ostatak delova, što sam dobio u kitu, što je ucrtan i na plan i treba da se ulepi između rebara

         

Ove dve pločice od balze, treba da se ulepe ovde:



Ja sam okretao te parčade, ali nikako neće da legnu kako treba   :(

 

Gledao sam plan i slike neke sa stranih foruma, ali nigde nisam jasno video, da li treba ono zadnje rebro, koje dolazi do centroplana da stoji malo iskošeno ?!   :( Pošto se tu "lomi" krilo, vrlo moguće da ću morati izvaditi ono rebro i namestiti u neko određenom uglu   :( Kad stignem kući, sastaviću i konstrukciju centroplana, pa da vidim šta se dešava...

Gabor,
Oblik-profil krila kod tvoga Aviona je tako zvani :Galeb: i nece li bude ono Parce za koje ne znas gdje dodje Sablona za nagib Rebra kod sastava Krila, to rebro treba da stoji KOSO a ne VERTIKALNO,
oznaka D1

Poz, Iv

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #18
gabore, hoce li biti jerihonska sirena na modelu?
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #19
ništa bez sirene  :D
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR



Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #22
zakon zvuk



Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #25
zakon zvuk
Pitaj Ivan Iowa jel mu to "zakon zvuk", meni je dida pričao kako je bižao od tog "zakona"

Interesantno , moj stari priča kako je bilo kad su ih Ameikanci i Englezi bombardirali , da se avioni nisu skoro ni vidili, ili kako su se igrali oko neeksplodiranih bombi ka dica ...

Meni , neki još od 91 tutnjaju po glavi  , zadnje vrime sve više!!!!!!!!!
Prodajem stado ovaca  , predvodi ih tajnoviti ali bezkompromisni i potentni prč Glavonja !!!!!!

,,A u fušu cipan drva"""""""

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #26
zakon zvuk
Pitaj Ivan Iowa jel mu to "zakon zvuk", meni je dida pričao kako je bižao od tog "zakona"

Interesantno , moj stari priča kako je bilo kad su ih Ameikanci i Englezi bombardirali , da se avioni nisu skoro ni vidili, ili kako su se igrali oko neeksplodiranih bombi ka dica ...

Meni , neki još od 91 tutnjaju po glavi  , zadnje vrime sve više!!!!!!!!!

stuka je precizni i sunovratni (dive) bombarder kojeg pilot vodi  prema cilju skoro pa okomito na zemlju, nacilja i kad je siguran u pogodak otpusta bombe. jerihonske sirene bi bile aktivne samo kada se stuka obrusavala prema cilju, a zanimljivo je da je avion imao auto nivelaciju nakon sto bi prosao neku visinu u obrusavanju jer u WWII jos nije bilo anti g odijela pa je ta mjera postojala za slucaj da pilot padne u nesvijest prilikom vracanja aviona u horizontalu.

saveznici su koristili drugacije bombardere koji sluze za tepih bombardiranja tj. lete visoko u velikim formacijama, a nedostatak preciznosti nadoknadjuju velikim brojem bombi koje izbacuju.


evo sto je sve napravio vjerojatno najbolji pilot stuke sa ovim avionom: Rudel flew "2,530 combat missions claiming a total of 2,000 targets destroyed; including 800 vehicles, 519 tanks, 150 artillery pieces, a destroyer, two cruisers, one Soviet battleship, 70 landing craft, 4 armored trains, several bridges and nine aircraft which he shot down." (preuzeto s wikipedije)
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #27
U subotu spakovao sam centroplan u auto, i svratio do Novog Sada u Kombinat. Uz šolju kafice, sa Mirčetom smo pogledali šta da budu sledeći koraci izrade...
Kako sam već i pisao, u svakom slučaju ostajem pri rešenju da se skidaju uške krila sa centroplana. Tu smo brzo odlučili da prvo rebro bude od špera 3mm, te da rebro od balze izvadim i da ga isečem od topolovog špera...
Druga tema je bila, kako da rešim stajni trap, tj. kako da napravim ojačanja ili ležišta za stajne trapove. I tu se jasno primećuje Mirčetovo iskustvo jer je vrlo brzo našao odgovor na pitanje...
Bilo je tu još dosta pitanja sa moje strane, a da nisam našao odgovore po netu...

Zbog ukupne težine modela, već na početku nije loše da se olakšaju neki delovi. Tako je i sa rebrima centroplana. Prvo sam obeležio gde treba da budu ti otvori...



... pa sam ih izbušio



Pažljivo, bez velikih oštećenja, uspeo sam da izvadim prvo rebro uške



Na parče špera precrtao sam rebro, sa potrebnom modifikacijom



Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #29
Pošto mi je Mirče doneo bajonete iz USA, mogu polako dalje da razmišljam o rešavanju krila...
Bajoneti su pljosnati, od aluminijuma, a pravi ih firma SIG





Sa četri rebara, sastavio sam centroplan da vidim koliko mesta zauzima bajonet



U centroplanu treba da isečem rebro br.4 i br.5 jer preko njih treba da prelazi kućište u šta uklizi bajonet





Kod uški, drugi, da kažemo klizni deo bajoneta prolazi preko rebra br.6 pa će da ide do br.8



Tu još moram izmeriti ugao kako treba da se postavi...
Ako sam već kod centroplana, na planu sam postavio rebro br.5 što je i nacrtano, i označio  sam ugao stajnog trapa







Isekao sam parče balze, da vidim kako treba da stoji podloga, ploča, na šta treba da našrafim stajni trap









Ploču za stajni trap ću napraviti od 6mm debelog špera. Rebra br.2,3 i 4 treba da presečem, pa posle da nalepim nazad isečene parčade, s tim da ću ih skratiti za debljinu špera (au, ovo sam baš objasnio   :D)