Skip to main content

Topic: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli (Read 78711 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #30
Pošto mi je Mirče doneo bajonete iz USA, mogu polako dalje da razmišljam o rešavanju krila...
Bajoneti su pljosnati, od aluminijuma, a pravi ih firma SIG





Sa četri rebara, sastavio sam centroplan da vidim koliko mesta zauzima bajonet



U centroplanu treba da isečem rebro br.4 i br.5 jer preko njih treba da prelazi kućište u šta uklizi bajonet





Kod uški, drugi, da kažemo klizni deo bajoneta prolazi preko rebra br.6 pa će da ide do br.8



Tu još moram izmeriti ugao kako treba da se postavi...
Ako sam već kod centroplana, na planu sam postavio rebro br.5 što je i nacrtano, i označio  sam ugao stajnog trapa







Isekao sam parče balze, da vidim kako treba da stoji podloga, ploča, na šta treba da našrafim stajni trap









Ploču za stajni trap ću napraviti od 6mm debelog špera. Rebra br.2,3 i 4 treba da presečem, pa posle da nalepim nazad isečene parčade, s tim da ću ih skratiti za debljinu špera (au, ovo sam baš objasnio   :D)

"SIG"  u mome komsiluku,kod njih kupujem Materijal !
ako ti jos kojesta zatreba KAZI !

Pozz. Iv

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #31
svaka čast stvarno si dao truda da lijepo objasniš  :) :) :)
čekam dalje sklapanje ovo kad vidim je filigranski rad
lp
Marjan
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #32
molio bi te presjek tog bajoneta ako nije problem
(mislim da imam rješenje za ubuduće)bez naručivanja iz USA
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C


Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #34
"SIG"  u mome komsiluku,kod njih kupujem Materijal !
ako ti jos kojesta zatreba KAZI !

Pozz. Iv

Hvala, imaću to u vidu  :)

svaka čast stvarno si dao truda da lijepo objasniš  :) :) :)
čekam dalje sklapanje ovo kad vidim je filigranski rad
lp
Marjan

Hvala! Možda će nekom jednom dobro doći. Nije mi teško da detaljno pišem o gradnji modela  :)

molio bi te presjek tog bajoneta ako nije problem
(mislim da imam rješenje za ubuduće)bez naručivanja iz USA

Izvoli:







Mere su sledeće:
klizni deo 230x21x3.5mm
kućište 77x32x9mm
Kako se vidi i na slici, sa jedne strane ima isečeno kao kanal, a širina kanala je 10mm

Nadam se da sam ti pomogao?!

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #35
Aluminijski Nosac na Slici,
Bajonet i Dio u koji Bajonet ulazi mora da imaju razlicitu cvrstocu-Leguru inace ce da zaribava!

Pozz, iv

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #36
Radove sam nastavljao na uški. Proverio sam visine rebara da bih mogao lepo da plankiram. Na tri mesta sam trebao dodavati tanak sloj od balze



Ulepio sam i prvo, tj. rebro br.6 i isto sam morao da ga malo korigujem



Dok se sušio lepak, nastavio sam sa lepljenjem centroplana. Prvo sam isekao ramenjače, njih ću još morati malo obraditi zbog spojeva koje će biti pod uglom



Ulepio sam i zadnje rebara na centroplanu, tj. rebra br.5 ( rebara br. 3 i 4 nisu još ulepljene )



Dotle se osušio lepak na rebrima i mogao sam da ih ošmirglam, kao i višak balze što sam nalepio sa prednje strane rebara. Pomoću lenjira, stalno sam proveravao da ne bih preterao sa šmirglanjem




Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #37
svaka cast  :) :)

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #38
svaka cast  :) :)
Hvala!!!


Preko vikenda nisam puno radio na modelu, ali evo dokle sam stigao...
Isekao sam polurebro za ojačanje rebra W8, što sam i ulepio







Dok se sušio lepak, isekao sam balzu da bih mogao napraviti kutije kod ramenjače. I njih sam polako polepio i na kraju obradio







Na centroplanu ulepio sam horizontalnu donju i gornju ramenjaču i isekao sam ploču, ojačanje što će da drži stajni trap


Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #39
Šper sam isekao na meru, i unutrašnju ivicu sam ošmirglao pod potrenim uglom da se lepo nalegne na rebro u korenu





Za svaki slučaj proverio sam još jednom ugao, pomoću stajnog trapa



Proverio sam mere i sa druge strane, i pošto su u milimetar isti (ne bi valjao da ima razlike), precrtao sam ga





Sa električnom testericom nisam se puno mučio



Obradio sam i drugu ploču, a posle sam ih ulepio





Mislim da nisam još napisao, za ova ojačanja koristio sam šper ploču od 6mm.
Isekao sam i zalepio sam male ploče od 3mm špera za kutiju što ide između rebara W8 i W9


Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #40
pri kraju sa krilom  ;D


Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #42
Nacrtao sam gde treba da dođe ležište stajnog trapa, kao i rebro W4





Sa štipaljka postavio sam stajnio trap, da vidim kako mogu rešiti stezanje istih





Tu sam razmišljao kakav bi bilo najboli položaj ležišta, zbog dostupnosti. Ako okrenem tako da bude prema rebru W3 ili prema nazad, prilaz sa imbus ključem je baš zeznuto





Najbolja varijanta je da glava šrafa gleda prema rebru W5 (nisam slilkao  :sljus). Na tom rebru mogu napraviti mali otvor gde ću imati pristup tom šrafu.
Ležište svakako treba da našrafim preko šper ploče sa šrafovima 4x16, a sa druge strane sam mislio staviti ploču od balze, u šta mogu sa ulepim matice M4 sa kandžama, ili kako se već zovu



Između rebara W4 i W5 sa donje strane centroplana napraviću mala vratanca, pa ću imati pristup i šrafovima što drže ležište stajnog trapa...

Predlozi, kritike su dobrodošle.


Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #44
Juče sam završio plankiranje gornju površinu desne uške





Skinuo sam ga sa stola, da vidim kako izgleda iznutra





Još treba da odsečem višak balze, pa mogu raditi dalje na njemu...
Trenutno radim na centroplanu. U uglove ploče stajnog trapa, sa donje strane lepim ojačanja