Skip to main content

Topic: Zagi alteration (Read 20298 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Zagi alteration

kolki edf bi trebao za standardni zagi ? cini mi se sigurnije u slucaju pada, a kako gledam cijene i nisu neke uber velike za "EDF Units - With Motor"

Zagi alteration

Reply #1
Pa izračunaj koliki ti potisak treba.
Osim što papa više struje EDF je neučinkovitiji od propa pa nemoj očekivati
karakteristike kao sa propom.
 

Zagi alteration

Reply #2
Kako da izracunam ? Totalni sam pocetnik. Al evo. Za kolki raspon krila je edf s potiskom od 500g a da bude zabavan i dalje ?

Milos @ Galaxy S3

Zagi alteration

Reply #3
ja rezem sa dva profila, ne mogu fiksirati luk  da micem samo jednu stranu , dobro ispadne i nemam problema, rezem sam..


Lp Zoran

Zagi alteration

Reply #4
raspon mi je 1200mm sto sam nesto nacrtao i tezina modela bez setupa bi bila oko 80 - 120 g

Zagi alteration

Reply #5
kolki edf bi trebao za standardni zagi ? cini mi se sigurnije u slucaju pada, a kako gledam cijene i nisu neke uber velike za "EDF Units - With Motor"

Pogledaj ovaj za orjentir

Sonic 64 EDF Wing EPO 1230mm (PNF)
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=25305&aff=448825

No poslusaj Plavog dobro ti govori, ima razloga zasto EDF nisu jako rasireni,
ako te muci zapinjanje elise mozes malo podici motor, staviti skijice s donje strane i aktivirate break na ESC - tako ja imam i nisam zapeo vec jako dugo.

Drugo ako pravis zagija laganog mozes staviti prop saver ili ako mozes sletati sporo da nema veliku silu pa i kada zapne nista se ne dogodi.

S elisom mozes lako lansirati iz ruke, s EDF treba vremena dok razvije potisak i pozeljno ga je baciti dobro a tesko je to raditi sam.
EDF bi vise bio za brze letenje pa ako bas zelis EDF napravi to nakon sto dobro let is elisom,
na Zagiju nije veliki problem pomijeniti motor pogotovo ako u startu predvidis zamjenu, a uvijek mozes nabaviti/izrezati jos jednog. ( naravno ja preporucam nabavku od Plavog :) )

Zagi alteration

Reply #6
Ogromno hvala za odgovor i pojasnjenje.

patim od poremecaja da nista ne mogu napraviti kako treba bez da ja nesto cackam oko toga,
evo npr sad jedna ideja koju sam i nacrtao. pa evo slike. znaci radila bi se od 50 - 80 g CF i epoxia, pa bi bio i cvrst i hebeno lagan.
u izradi modela ja nalazim neki unutarnji mir, i kao sto rekoh, volim to raditi.

ovo je nesto inspirirano ZAGIem, al nije zagi,  ;D i s 50mm EDF,

Zagi alteration

Reply #7
i ice onda obican setup za sada.

da li se moze namjestiti kocnica u tocnom odredjenom polozaju ili ? (tj da krila stoje tako da ne smetaju)

Zagi alteration

Reply #8
Kocnica na esc se narikta da prop momentalno stane i nemas problemakod slijetanja jer se onda sa zaustaljenom elisom prilagodi uvjetima slijetanja, tak je bar na mom zagiju , veci je nedostatak kad se vrti i elisa dere po zemlji bilo upaljena ili zgasena pa ju inercija tera
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Odg: Zagi alteration

Reply #9
zahvaljujem na odgovorima

Zagi alteration

Reply #10
Ogromno hvala za odgovor i pojasnjenje.

patim od poremecaja da nista ne mogu napraviti kako treba bez da ja nesto cackam oko toga,
evo npr sad jedna ideja koju sam i nacrtao. pa evo slike. znaci radila bi se od 50 - 80 g CF i epoxia, pa bi bio i cvrst i hebeno lagan.
u izradi modela ja nalazim neki unutarnji mir, i kao sto rekoh, volim to raditi.

ovo je nesto inspirirano ZAGIem, al nije zagi,  ;D i s 50mm EDF,


ovo fakat atraktivno izgleda,mu možeš gore staviti neku tipa "carbon folija" teksturu, možda samo na krila, a sredina crno, da vidimo kak s time izgleda

Zagi alteration

Reply #11
takav kakvog ga viis je oko 80-90g u ovisnosti o kvaliteti zrade, znaci jos ak se dodaju zakrilca onda mozda 120g a raspon je 120cm kao stao sam rekao.

evo slika CF



izvinjavam se za losu kvalitetu, nemma vremena na poslu to uljepsavat :D

Zagi alteration

Reply #12
Fino si to osmislio, a kak si ga mislil rezat s žicom, krilo ok ali srednji dio  ???
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Zagi alteration

Reply #13
super izgleda!!!

za rezanje, ako je stiropor, samo mirna ruka :)

ili cnc glodalica za kalup, i tako je  predviđen za staklo

Zagi alteration

Reply #14
ima i drugih alata koji nisu zica ;) a i to mi svejendo treba samo za prvi model, s kojeg cu kasnije skinut kalup, ako budem to radio, jer kao sto rekoh, ne razumijem se tolko u avione i druge letelice osim necega sto nije vezano iskljucivo za avione neg opcenito za hidrodinamiku (bilo to voda ili zrak)

ak bi bilo zainteresovanih onda bi isao to raditi. do tad, mi je preveliko ulaganje raditi kalup itd.

ps, mislio sam s stirodurom ili airexom, i ne rezanje zicom nego rezanje u grubo s zicom , a posle oblikovanjem prema sabloni rebra. naravno, prateci izrezanu krivulju pravilno postavljenu etc.. (pricam o srednjem dijelu)