Skip to main content

Topic: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ] (Read 227059 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #540
Iman jedno pitanje da ne otvaran temu bezveze:
Da li je iko od vas uspia programirat prekidač sa 3 pozicije na AUX kanal (u mon slučaju 8 kanal)?
Planiran ga koristit za autopilot.
Znan kako ga programirat za npr flapsove,koristin master kanal od flapseva,a neki od aux za slave,ali za ovo mi ne uspijeva,jer bi u mom slučaju i master i slave bili kanal 8 (zadnji aux),sta ne funkcionira.
Stvar je ta sta su mi svi kanali popunjeni,iman slobodan samo jedan za autopilot.
trenutno mi je namisteno da na 8 kanalu iman "hov thro" koji funkcionira uredno na njegovon potenciometru (gore desno na stanici)..i kad bi to sve tako ostalo,autopilot bi namista pomocu tog potenciometra (sta u biti funkcionira ali bi tia da je na prekidaču sa 3 položaja).
Ako neko misli da mi može pomoć mogu detaljno objasnit kakve su mi postavke na stanici i uslikat sve šta ga zanima.
Hvala unaprid
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #541
Ja sam si slozio za nazu 3 polni bez problema s default firmom bez mixanja,ako je moguce da stanica bude u heli modu ili mora bit za avion?


EDIT:Mislio sam da model promjenis u heli mod ili su ti potrebne(koristis) funkcije koje nudi akro?

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #542
Neznan jel moguće,ja pretpostavljan da nije jer je u pitanju model aviona
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #543
Nema to veze ako ne koristis neke dodatne funkcije koje su specificne za acro mod modela u stanici,sve ostalo kao sto su dual rates i expo naprimjer mozes namjestit i ako je model u heli modu.

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #544
Pa neznan,ja mislin da su mi samo flapsevi povezani sa acro modon..dual rate, expo i ove ostale mixeve san ionako pogasia sve.
A ako prebacin sa acro na heli oce li mi se poremetit sve ove povrsine sta san potrima i hodovi?
Ipak bi mi bilo draze da u ovon modu provan nekako rjesit taj prekidac..ako ne..ipet nema veze..navijat cu potenciometar,a flapseve mogu vratit na ovaj sa tri polozaja.
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #545
Ovo dal ce ti se poremetit to neznam,valjalo bi isprobat s nekim novim modelom u stanici,isprobao bi ja al nmg sad do stanice.U ovom modu ti je jedina solucija miksanje al posto si reko da nemas vise mjesta za kanale onda to otpada.Napravi novi model u acro pa nesto malo izmjeni pa ga onda prebaci u heli pa ces vidit dal ce ti ostat isto,ako hoce onda ti dalje mogu objasnit kako isprogramirat 3 polni na taj osmi kanal.

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #546
Pogledat cu onda kad dodjen kuci to sta si reka.
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #547
Test dometa signala Turnigy 9x (domet je i veći od mjerenog pošto nije bilo nikakvih smetnji koje bi upozorile na prekid linka)

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #548
Jedno pitanje:
Može li se sa stanicom Turnigy 9XR, transmiterom frsky XJT i reciverom frsky 8XR postići da imam 16CH (8 kanala preko s-busa i 8 klasično...) ?
Vidim da se koristeći Taranis to može ostvarit..

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #549
Naravno da se može, to je stvar modula i prijemnika, a ne stanice.
Er9x oduvjek podržava 16 kanala, a s novijim verzijama možeš XJT
podesiti kroz menije umjesto da diraš one mikro dip prekidače.

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #550
Ima te li neki link kak to izvest..mislim ga narucit pa da ne bacam lovu uzalud..


Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #552
Ispričavam se na oživljavanju stare teme, ali ovo bi moglo biti korisno nekome. Jučer sam nabavio Frsky XJT modul i nakon što sam ga ugurao u stanicu(bilo je potrebno maknuti izbočenu plastiku oko pinova na utoru za modul), uspješno se bind-ao na X8R, ali servo-i u PPM modu nisu trzali. Štos je da se podesi modul u D8 mod(jumperi ON/OFF) i da se stavi jumper preko signalnih pinova od kanala 7 i 8 prilikom bindanja. Onda receiver radi sa samo 8 kanala, ali stvar radi na 9X-u sa stock firmwareom. Prilikom takvog bind-anje ne treba držati bind gumb na receiveru.
Rasprava je na linku:
https://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?3036464-No-PWM-output-on-FrSky-X8R-with-Turnigy-9x-XJT