Skip to main content

Topic: Pomoć ekipa! (Read 30553 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Pomoć ekipa!

Reply #30
zaboravio sam reči da nitijedan autić nije vodootporan, na svakom postoje ležajevi, amortizeri, osovine u koje ulazi vlaga, i sve filmiće koje gledate na jutubu netko sponzorira i boli ih briga za autić jer su ga dobili na neki način ili imaju previše novaca pa se kurče pred svijetom, svaka naša vožnja završava sa hardcore čišćenjem i podmazivanjem i naravno mjenjanjem djelova jer glumimo neki filmić na jutubu, gle to su nježne stvari za opuštanje živaca a ne za izživljavanje, za izživljavanje su skupe stvari za PRO ljude...

Odg: Pomoć ekipa!

Reply #31
Shvaćam, ova tvoja ponuda za probavanje autica je jako velikodušna, moj frend i ja smo zahvalni na toj ponudi , ali nema potrebe, još jednom hvala. Budemo još malo usporedivali pa ako cemo imati još kakva pitanja javit cemo se. :-) ;-)

Poslano sa mog HTC Desire 620 koristeći Tapatalk

Svjetlost putuje brže od zvuka. To je razlog zašto ljudi izgledaju pametno sve dok ne progovore. - Albert Einstein

Odg: Pomoć ekipa!

Reply #32
A, što sa BZ-888 1/8? Isto je 1/8, koristi 4S, ali me zanima kakav je auto na 2S i 3S. Na 2S   nema nista na youtube, svi voze sa 4 i jedan lik je vozio na 3S i snimao sa dva drona i autic je dosta jurio (nije bio munja ,ali je bilo cisto OK ,barem iz moje perspektive...)

Poslano sa mog HTC Desire 620 koristeći Tapatalk

Svjetlost putuje brže od zvuka. To je razlog zašto ljudi izgledaju pametno sve dok ne progovore. - Albert Einstein

Odg: Pomoć ekipa!

Reply #33
A, što sa BZ-888 1/8? Isto je 1/8, koristi 4S, ali me zanima kakav je auto na 2S i 3S. Na 2S   nema nista na youtube, svi voze sa 4 i jedan lik je vozio na 3S i snimao sa dva drona i autic je dosta jurio (nije bio munja ,ali je bilo cisto OK ,barem iz moje perspektive...)

Poslano sa mog HTC Desire 620 koristeći Tapatalk

Mislim da ti je ovo ozbiljan autić, i da ga treba voziti na 4S.

Uz njega trebaš uzeti barem 2 baterije x 2S (cca 5500 mAH) cca 50 -70 $. (koje ćeš spojiti serijski)
, a treba ti punjač (+ ispravljač) a tu cijena isto može varirati ovisno što uzimaš i koliko brzo želiš puniti baterije.


Sa "boljim" punjačem možeš napuniti dvije baterije u 30 minuta.
2 baterije su ti za jednu rundu vožnje, pa ako hoćeš još dobro dođe da imaš ukupno 4.

Uvijek je dobro kupiti neke rezervne dijelove, obično one za koje se iz iskustva pokazalo za pojedini model da se potrgaju (pogledati po forumima).
Razbiješ nešto i želio bi voziti odmah sljedeći dan, a moraš čekati da stignu dijelovi.

Uglavnom tu se može nakupiti $$$.

Opet sa druge strane možda se nakon par mjeseci vožnje ohladiš, pa se pitaš koliko je sve ovo koštalo .... ;-)

Ili pak može uzeti nešto jeftinije sa svime u kompletu, manje kvalitetno i uštediti.
9XR + FrSky, Bixler 2, Phazer KX EDF, ELF DLG, Quanum Nova QuadCopter, DEX mini quad, Q-BOT micro quad, 2 x Buggy HSP XSTR PRO 1:10, Monster Truck 4WD 1/8 Nitro Circus, Relentless Racing Boat ...

Odg: Pomoć ekipa!

Reply #34
Ako se mora samo voziti na 4S onda mu se neisplati ali sa nekom 3S cca 3000-4000 mAh i nekim solidnim punjacem se moze nesto jos iskemijati,  jos cu potraziti, sumnjam za ce tu nesto biti, kad smo kod cijene Rattler se vise isplati, a kad smo kod baterija , definitivno ce mu trebati 4x 2S za dvije runde... e to je najveci problem

Poslano sa mog HTC Desire 620 koristeći Tapatalk

Svjetlost putuje brže od zvuka. To je razlog zašto ljudi izgledaju pametno sve dok ne progovore. - Albert Einstein

Odg: Pomoć ekipa!

Reply #35
Ako se mora samo voziti na 4S onda mu se neisplati ali sa nekom 3S cca 3000-4000 mAh i nekim solidnim punjacem se moze nesto jos iskemijati,  jos cu potraziti, sumnjam za ce tu nesto biti, kad smo kod cijene Rattler se vise isplati, a kad smo kod baterija , definitivno ce mu trebati 4x 2S za dvije runde... e to je najveci problem

Poslano sa mog HTC Desire 620 koristeći Tapatalk


Vjerojatno auto možeš voziti na 2S ili 3S (trebati ćeš preurediti kablove za paralelni spoj).
Međutim da dođe do punog izražaja ti treba kombinacija koja daje 4S.
9XR + FrSky, Bixler 2, Phazer KX EDF, ELF DLG, Quanum Nova QuadCopter, DEX mini quad, Q-BOT micro quad, 2 x Buggy HSP XSTR PRO 1:10, Monster Truck 4WD 1/8 Nitro Circus, Relentless Racing Boat ...

Odg: Pomoć ekipa!

Reply #36
Kablove, predpostavljam nije neki veliki problem. Pogledo sam hrpu filmica na 4S i autic je jaaako brz prebrzo cak za moj ukus, a frendu je too much...

Poslano sa mog HTC Desire 620 koristeći Tapatalk

Svjetlost putuje brže od zvuka. To je razlog zašto ljudi izgledaju pametno sve dok ne progovore. - Albert Einstein

Odg: Pomoć ekipa!

Reply #37
Za pocetnika je sigurno prebrz. U prvom postu sam spomenuo da je to ozbiljan autić.
9XR + FrSky, Bixler 2, Phazer KX EDF, ELF DLG, Quanum Nova QuadCopter, DEX mini quad, Q-BOT micro quad, 2 x Buggy HSP XSTR PRO 1:10, Monster Truck 4WD 1/8 Nitro Circus, Relentless Racing Boat ...

Odg: Pomoć ekipa!

Reply #38
Lepo sam ti na pocetku rekao - Turnigy Trooper :D

Odg: Pomoć ekipa!

Reply #39
A, što sa BZ-888 1/8? Isto je 1/8, koristi 4S, ali me zanima kakav je auto na 2S i 3S. Na 2S   nema nista na youtube, svi voze sa 4 i jedan lik je vozio na 3S i snimao sa dva drona i autic je dosta jurio (nije bio munja ,ali je bilo cisto OK ,barem iz moje perspektive...)

BZ-888 ima 2150kV motor, tj. taj motor moraš voziti sa 4S baterijom. Na 3S ili još gore na 2S imati češ svega 50-30% snage koju imaš na 4S.
Radi se o pravom 1:8 buggy-u koji je bolji od svega ostalog što je spomenuto u ovom postu.
Koristi 2x2S baterije, a na HK možeš kupiti kvalitetne 2S 60C 5000mAh baterije za cca 25€/kom.

Računaj cca 220€ za BZ-888 u RTR varijanti + cca 100-150€ za 4 baterije (2 seta) i punjač, tj. sve skupa 300-400€.
Kupi nešto jeftino RTR 1:10 ili 1:16 za 100€ ili 1:8 BZ-888 za 300-400€. Sve ostalo je lošija vrijednost (posebno Traxxass vozila koja iako nisu loša su daleko preskupa za ono što nude).

Odg: Pomoć ekipa!

Reply #40
HSP Planet 1:8

Možda bi ovo moglo biti neko srednje riješenje
http://www.gearbest.com/rc-cars/pp_217294.html?wid=3 

Imam 2 HSP Pro 1:10 buggy i zadovljan sam sa njima, tako da ovo ne može biti loše.

Na EU skladištu 222 $, dolazi sa 2S baterijom i punjačem.
Nabaviš još jednu bateriju. (pripazi na konektore koje uzimaš baterija-auto ili kupi neki adapter )

Sve skupa cca 250 $ ~ 1800 kn.

Kasnije eventualno bolji punnjač...
9XR + FrSky, Bixler 2, Phazer KX EDF, ELF DLG, Quanum Nova QuadCopter, DEX mini quad, Q-BOT micro quad, 2 x Buggy HSP XSTR PRO 1:10, Monster Truck 4WD 1/8 Nitro Circus, Relentless Racing Boat ...

Odg: Pomoć ekipa!

Reply #41
Sličan Rattleru a ako sto pukne lakse je sve naci na HobbyKingu. Uzima Rattlera. :)

Poslano sa mog HTC Desire 620 koristeći Tapatalk

Svjetlost putuje brže od zvuka. To je razlog zašto ljudi izgledaju pametno sve dok ne progovore. - Albert Einstein

Odg: Pomoć ekipa!

Reply #42
neće požaliti, djelova ima na amain hobby

Odg: Pomoć ekipa!

Reply #43
Moze mi netko reci dali ESC sa Aviona mogu upotrijebit na Autu?..

Odg: Pomoć ekipa!

Reply #44
možeš, samo ovisi koji i na koji motor i koliki autić, obavezno neko hlađenje