Skip to main content

Topic: FPV race drone/ Pomoč za kupovinu :D (Read 5131 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

FPV race drone/ Pomoč za kupovinu :D

Poštovanje.  ;D
Eto poprilično sam nov u fpv hobbyu i imam priliku kupiti fpv drona zmr250 sa jeftinijim esc-ovima i motorima, 2 baterije i diy naocalama.
Frend mi ga prodaje za 1000kn komplet, ali ima nekoliko problema...
Baterije su napuhnute i traju svega 3/4 min leta, prilikom jednog pada na flight controleru se odvojila žica od fpv kamere (valjda za napajane :-X ) te ne dobiva sliku u naočale..
Dron je dosta prošao ali eto bar radi (na pola  ::) )
pa me zanima ako ima tko iskusniji u hobbyu da mi samo da savjet dali se isplati to kupiti  ;D ;D
Puno hvala i LP  8)


Odg: FPV race drone/ Pomoč za kupovinu :D

Reply #1
To sa otpadnutom zicom bi se vjerojatno dalo sredit na nacin da ispratis od kuda krece taj otpadnuti vod pa ga na to mjesto nalemis. Jos lakse ako se radi o otpadnutom vodu 5V ili Vbat napajanja. 1000kn ne zvuci puno ako je sve iole ok ali moras nam dati popis djelova. Koje naocale dobivas? Dali uz baterije daje i punjac i koji. Koji je FC? Kamera? Vtx? Stanica? Motori? Itd...
Iz sturih podataka koje si dao bi se i iskusnija gatara cesala po glavi... ;)

 

Odg: FPV race drone/ Pomoč za kupovinu :D

Reply #2
Poštovanje.
Puno hvala na odgovoru :)
Eto radi se o zmr 250 kučištu, sunny sky 2300cw motorima(esc i vtx)neznam koji su lad su zamotani u gumu  :D
Ima afroflight rev 6 FC
Baterija ima 6 komada zippy 3s 1300-1500mah ali pola ih je napuhnuto..
Stanica je fly sky fs-ct6b
Naočale su homemade i dolazi sa punjačem i tablom na kojoj se može punit 6 baterija odjednom
Ja sam posudio dron da ga pokušam popravit i problem je bio u napajanju za fpv(1 žica je bila precvikana) onda sam spojio napajanje na flight controler i daje normalnu voltažu od 5v ali otkrio sam da je problem u anteni od kamere, malo radi malo ne.
Nije veliki problem ali sam nažalost odustao od kupnje(u potrazi sam za nečim novijim)


Odg: FPV race drone/ Pomoč za kupovinu :D

Reply #3
Najgore je kad je dron i oprema jadna i/ili nepozdana- tada te brzo prodje volja za time jer se vise zivciras i prtljas po tome nego sto letis.
Pocni odmah sa dobrim ocalama i stanicom (npr Dominator V2 ili V3 i Frsky QX7) jer te ta oprema prati dulje vrijeme. Ostalo mjenjas, dogradjujes i trosis...

Odg: FPV race drone/ Pomoč za kupovinu :D

Reply #4
U pravu ste u vezi toga.
Budem još odvojil koju kunu pa kupil neke bolje  8)
Hvala na informacijama LP !

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.