Skip to main content

Topic: Razpis: F3A utakmica 09.06.2013, Novo mesto, SI (Read 16014 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Razpis: F3A utakmica 09.06.2013, Novo mesto, SI

Reply #15
Poz!

Evo moram se i ja malo uključiti( nije u obranu Kreše) što nije zadovoljan nego opčenito što se događa kod sudjenja i sudaca prvo nebi trebali biti pristrani
što u ovom slučaju i puno drugih nije tako išli smo u nadi da bar to bude ok i da na kraju krajeva pošto je to buduča EVROPA pokažu kako se to radi jer i mi imamo takav problem i u obečanju da su sudci školovani za F3A tekme  .Međutim vidim da to baš i nije tako a imao sam ovaj put dosta vremena jer sam bio samo vozač i nisam se tekmoval jer sam išao sa namjerom da Slovensko iskustvo u sudjenju  prenesem na nas i da F3A proširimo a ne smanjimo( takmičare) ali na ovaj način stvarno čemo ih odbiti (to mislim prvo na sebe jer ne mislim se više takmičit u F3A tekmama) barem dok se nešto po tom pitanju ne učini
.
Evo i odgovor Igoru u vezi bodova konkretno ne radi se o Kreši nego opčenito koje smo liste vidjeli preko ramena  recimo jedan sudac za 5 figuru da 0 druga dva 6 ili7
ili za recimo završnu figuru dva kovita sva tri leta 0 isti sudac a drugi dva 5 ili 8 molim da mi se to malo objasni i na kraju krajeva poletanje i sletanje pitano je na početku tekme kako se sudi rečeno je bitno da poletiš i sletiš u okvirima i to je ili 0 ili10 doslovce a to čemo vidjeti u budučim priloženim tablicama  o čemu sam predhodno  govorio

Sve u svemu tekma je bila ok što se tiče gostoprimstva klope pijače jer je bio stvarno vreli dan  evo i ovom prilikom zahvaljujem organizatoru i Gosp. Igoru
u svoje osobno ime i u ime Kreše (Bude se on ohladio inače je on dobar čovjek samo mu smetaju nepravde kao i meni) ekipa letači odlični kao kolege i modelari voljni uvjek pomoči i objasniti.
Još da popravimo napokon sudce

Bio sam dug ali nakupilo se!!!
 
I nismo se mogli buniti jer nismo imali na uvid ocjene sudaca nego konačne ocjene iz kojih baš nemožeš izvuči ništa nego to što je

Lijep pozdrav!!!!

Odg: Razpis: F3A utakmica 09.06.2013, Novo mesto, SI

Reply #16
Pozdrav!
 
Stvarno čemo pokušati sve objasniti narednih dana. Izvinjavam se jer ne mogu sutra ama baš ništa. Idem u 5:00 na konferenciju i vračam se u 23:00.
Pitat ču sudce i objaviti sve rezultate. Ali sudac je dobar kada čitavu tekmu drži isti kriterij. Danas je bilo to težko zbog sunca ali to i nije opravdanje.
I na svetskom prvenstvu padaju ovako velike razlike. Neko npr. kod snap roll uoči, da to nije snap, drugi spusti ocjenu. Zapravo granica je tanka: snap - ne snap. Isto važi kot ulaska u svedar ali tu je lakše. Ima više figura kde su moguče razlike.
Kao rečeno pokušat ču dobiti i ostale komentare. Još jednom, ne mogu sutra.
 
Ljepi pozdrav.
 
Igor

Odg: Razpis: F3A utakmica 09.06.2013, Novo mesto, SI

Reply #17
Meni tablice nisu potrebne jer imam zdrave oči i nisam ničime opterečen,pogotovo F3A rezultatima. Povlačim se iz ove teme jer nemam vremena za PC laprdanja.
lp.

Odg: Razpis: F3A utakmica 09.06.2013, Novo mesto, SI

Reply #18
Pozdrav svima!

Pošto sam i ja leteo na tekmi u P13, a bio sam i medju onima, koji smo bili na sudaćkom seminaru u Austriji i na svima kod nas, usuđujem se iznjeti neka obrazloženja, ne zbog sudaca i opravdanja suđenja, već zbog boljeg razumjevanja razlićitog kriterijuma.

1. Takmičari u Basic su po pravilu letjeli veoma blizu i VAN letačkog prostora, koji je 150m udaljenosti (može bez odbitaka do 170m), i BEZ uvažavanja stranskih zastavica na 60 stepeni levo-desno i na gore. Ravne linije, koje djelimićno izlaze iz tog prostora - u ovom slućaju na krajevima, nose odbitke za svakih 10m prelažene granice, isto za letenje postrance na letački prostor. Isto važi za krajnje figure. Ako je čitava krajnja figura van prostora, po pravilima se fasuje 0, ako samo delimićno, onda su odbitki za % figure van prostora! Sudac, koji uvažava ta pravila, nije na toj Basic tekmi mogao suditi više. Da sam sam sudio, bilo bi isto!
Zato je organizator i dodao linkove za suđenje i obrazloženje figura, da se to shvati, uvaži i natrenira. Ne treba tu praviti nekih velikih problema, već jednostavno uzeti tri droga sa zastavicama u dužini najmanje 3m (propis je 4m) i zabosti ih, prvog ravno ispred na 21 korak, te od toga levo i desno po jedan drog na 36 koraka i dobijamo naš letaćki prostor. Ako ti drogovi imaju i trake ili zastavice, mogu se dobro primjetiti i vidjeti kod letjenja, a vidi se i smjer vjetra.

2. Različit kriterijum suđenja nije problematičan dotle, dok je taj kriterijum nekog suca podjednak za sve takmičare. Naravno, to važi samo u našim prostorima, jer na zvanićnim tekmama za svjetski kup važi samo jedan kriterijum, gdje ne smije doći do odstupaka, većih od 2 boda. No zbog toga ima tamo 5 sudaca, pa se u ocjenu broje trojica, a najbolja i najlošija ocjena se odbijaju. To je naravno pravednije, ali zato treba nekako osigurati tih 5 sudija, što u SLO praktički nema šanse.

Nadam se, da sam do neke mjere odgovorio na neka pitanja i možda razjasnio neke stvari. A najbitnije je, da nam ne dođe do nekih zamjerka! Jer malo nas je u ovom sportu i bilo bi VELIKA šteta, da netko zbog ili nerazumjevanja ili zbog nećega glupog odustane od daljih takmićenja!

Srdaćan pozdrav svima!

Sa poštovanjem!

Marko

Odg: Razpis: F3A utakmica 09.06.2013, Novo mesto, SI

Reply #19
Pozdrav svima!
 
U privitku je program sa rezultatima basic. Kod sudca br.5 jesu svugde ocjene 10 to zato, da program radi kako valja inače izbacuje ocjene.
Rezultate pojedinačnih pilota vidite na listovima 1-8.
Baš radim na tome, da za sledeči put dobijemo profi program sa TBL metodom koji se koristi na velikim takmičenjima. Ovaj bi trebalo pregledati (kod sam razbio) ali nemam motivacije ni vremena.
 
Bok.
 
Igor