Skip to main content

Topic: Extra 300 (Read 23198 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Extra 300

Moj novi model: http://shop.lindinger.at/product_info.php?cPath=1619_1635_1636&products_id=78743

Trenutno ugradujem motor i auspuh. Imam dosta zezancije sa granom i prihvatom auspuha, ali za sada ide dosta dobro.
Ostale elemente nije nikakav problem ugraditi jer u modelu ima jako puno mjesta i sve je jako dobro projektirano tako da je stvarno jednostavno.
Jos mi nedostaju poluge za servomotore, ali to je naruceno i stize.




Odg: Extra 300

Reply #1
Jako lijepo...koliko ce bit tezak cca?

Kaj je s Hermanom, jel slozio avion za tekme?

Odg: Extra 300

Reply #2
Ocekujem negdje oko 6 do 6,5 kg...

Herman nema motor, ali ima sve ostalo, tako da pocinje cim kupi motor...


Odg: Extra 300

Reply #3
Moj topli savjet ti je da odmah zamjeniš kola, trap i zadnje kolo. Original kola su malena i loša, zadnje kolo i karbonska pločica su jako loši i puklo mi je drugo-treće sletanje a trap je užas. Njega sam ispravljao više puta jer samo malo jače sletanje i odmah se krivi. Budući da me vjerojatno nećeš poslušati onda ćeš naknadno osjetiti o čemu pričam  :)

Inače model leti jako dobro a uzeo si potpuno isti kao i moj  :)
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: Extra 300

Reply #4
Nije da ti ne vijerujem, ali prvo cu ga letiti, a onda malo po malo rjesavati nedostatke.
Ako bude problema sa trapom napraviti cu drugi od stakla, a zadnja noga moze biti znatno jednostavnije rjesena od originalne....

Auspuh i grana zavrseni danas.
Herman je zavario granu....

Odg: Extra 300

Reply #5
Ja na mojoj nemam nikakve probleme sa trapom. U elektro verziji je letna 5,8kg.

poz
Veljko
Oxai Amethyst F3A, EF Extra 300 78", ESM Pilatus PC-21
Sebart Miss Wind 50
JP Model Max Ion
JR 11X DSMX

Odg: Extra 300

Reply #6
Kada ju zavrsim budem je izvagao, pa javim....


Odg: Extra 300

Reply #8
Imam par problema sa modelom.
1. Najgore je to sta model ne leti dobro na noz, jako se zeli poravnati u horizontalu???
Nisam jos probao letiti sa onim nastavcima na krajevima krila, ali to mi se nikako ne svida.
Ako ima tko kakvu ideju, ili iskustvo sa tim modelom.
2. Folija je katastorfa. Prije prvog leta sam sve rubove zapeglo, ali sve jedno se skida. Ali ne folija cijela nego samo prozirni sloj sa folije? ???

Odg: Extra 300

Reply #9
Igore

Da ta prozirna folija slučajno nije neka zaštitna folija koja se mora skinuti?

Neznam ali nagađam jer nitko nikad se nije žalio na tak nešto a pratim taj model svugdje po forumima jer si ga i ja mislim kupiti u dogledno vrijeme

Lp

Marjan
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Extra 300

Reply #10
Ne nije jer kada ona odpadne sloj koji ostane operes sa benzinom :(

Odg: Extra 300

Reply #11
Za foliju nemam pojma ali ja bi svakako pisao u EF. Ima po forumima dosta postova gdje priznaju i isprave gresku (istina bog nikada nisam vidio post zbog folije).

Na noz - jel isto kad letis lijevo i desno? Ravna li se model prema kotacima ili prema kabini? Drzi li smjer (samo rotacija)?

Za pocetak pogledaj jel model uzduzno u vagi (jedno krilo teze od drugog). Ako nije, vjerojatno je utriman za ravan let kod normalnog leta pa u nozu rotira. Ako je u vagi (i sve plohe su ravne bez vitoperenja) jedino ti ostaje igrati se sa tezistem i kutem motora.

Relativno je normalno da ti modeli za noz imaju mikseve vertikala/dubina i vertikala/eleroni. Ti miksevi su obicno tako mali da mogu biti stalno aktivni.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Extra 300

Reply #12
Ne znam kako bi mi ispravili tu gresku, ali nema veze moram se sa tim snalaziti ko sa kineskim modelima.
MOdel se izvlaci u normalan horizontalni let, a po dubini je vise manje ok, uvjek je potrebna neka minimalna korekcija.
Poprecni balan sa letom na noz nema veze, jer je tu utjecaj gravitacije minimalan, osim ako je ogromna razlika. Odstupanje u poprecnoj u masi utjece kada postoje veca G opterecenja i onda je jedna strana krila opterecenija i ona propada. Inace model je tocno izbalansiran i sve su komande u nuli nije bilo potrebno nikakvo trimanje, zato me sve to i brine inace bi odradio trim do kraja sa tezistem dok trim ne dovedem u nulu.
Kut motora je ok jer ne vuce nikuda u okomitom penjanju, a promjena brzine/gasa ne utjece na trim, tako da je to ok.

Ono sta bi trebao napraviti je promjeniti dihedralu a to je nemoguce, a ne vjerujem da su to pogrjesili, zato trazim neko drugo rjesenje.

Sto se tice tog modela malo sam prosurfo i nitko ne koristi KE mix na njemu i kazu da nije potreban. Odnosno trazim eventualnu svoju gresku.

Odg: Extra 300

Reply #13
Na obje strane leta na noz se pokusava vratiti u normalan polozaj ili se u jednu stranu vrti na inverted a u drugu normalno?
Koliko je potrebno elerona ulozit da se drzi ravno?

Koliko sam ja proučavao coupling, avion sa previše dihedrala se uvijek pokušava zarolat u smjeru u kojem držiš rudder (znači drito to što kažeš, vraća se u horizontalu na obje strane)
Još jedna stvar o kojoj često razmišljam :D je to da ako je rudder ogroman (visok), djeluje kao eleron u KE vožnji. Možda sam lud, a možda i ne :)

Naravno ovo valjda nije slučaj ako ostali lete s njim normalno.

Primjećujem na slici da je lijevi eleron poprilično niži od centra krila, optička varka ili greška kod montaže?

Odg: Extra 300

Reply #14
Da nesto je niz, ali u letu je u nuli.
Problem je sto se dobe rupe za pante izbusene pa nemas bas puno prostora da to popravis, ali iskreno nisam primjetio do sad.
Ali svakako da je u eleronu problem onda bi morao raditi trimanje ali oba su u nuli.

Da, zeli se u obje strane KE vratiti u normalni horizontalni let, i treba dosta korekcije.

Nista probati cu prvo sa dodacima na krilu, a onda i sa KE mixom.