Skip to main content

Topic: Dali je moguće napraviti paraglajder od polietilena (od vrećica)? (Read 10897 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Dali je moguće napraviti paraglajder od polietilena (od vrećica)?

Pošto sam dobio novi motor za mog ljubimca od aviona, stari motor je još dobar (samo moram nabaviti teško nabavljive propelere, 125x110 mm). Možda bi mogao složiti neki paraglajder, ali imam neka pitanja:

Dali ga je moguće napraviti i dali se zapravo isplati zezati sa polietilenom? Ili ima nekog jeftinijeg materijala (za haljine ili slično) koji bi bio pogodan za izradu? Nešto lagano, a opet dovoljno čvrsto?

Jedan ili dva servača? Oba slučaja ok za mene, imam neke malo teže servače (17 gramske) koje sam greškom kupio za moj avion, a kasnije dokupio manje.

Što se tiče dizajna, to još moram skontati kako to zapravo funkcionira, tj. kako se gornja ploha 'napuhuje'. Dali je zadnja strana onih 'cijevi' (ispričavam se na neukosti i možda krivom nazivu) zatvorena, tako da zrak može samo u jednom pravcu - unutra? Ili je isto kao kod padobrana: manji otvor da zrak ipak struji van? Sve mi je to nepoznanica.

Neka literatura?

Unaprijed hvala na odgovorima.

LP,
milan
---

Odg: Dali je moguće napraviti paraglajder od polietilena (od vrećica)?

Reply #1
Imam ja icarex pc40 viska pa ako ti se igra sa krojenjem i sivanjem paraglidera posalji podatke u poruci pa kad stignem posaljem ti
JR9303,AlphaJet,J3,Blaze,SkyClimber,GreenSleeve,
EasyStar,Polaris,Diablo3D,TheRegal,Stiry,Crossbow36, Drongo,Pluma,Zagi, Extra Nac,Nelly E , Micro DLG, F1A,F1Q

Odg: Dali je moguće napraviti paraglajder od polietilena (od vrećica)?

Reply #2
Imam ja icarex pc40 viska pa ako ti se igra sa krojenjem i sivanjem paraglidera posalji podatke u poruci pa kad stignem posaljem ti

PM poslan.

Unaprijed hvala,

LP,
milan
---