Skip to main content

Topic: Alien 5" (225) (Read 10952 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Alien 5" (225)

Reply #30
dobro da je frog stigao :)
Tko visoko leti, nisko pada
Nebo vodi :)

Odg: Alien 5" (225)

Reply #31
Još se Alien drži na hrpi pa će za preslagivanje presuditi trenutak kad prvi puta arm slomim.
Bio kod rodbine u Podravini pa sam odletio na polja iza štaglja i počela naglo nestajati slika i na kraju nestala skroz a ja dezorjentiran pa sam ga preventivno disarmao. Danak neiskustvu. Otpala je baterija pri padu pa smo ga našli po snimci. Srećom pao na preglednu oranicu na kojoj tek izviruje kukuruz. (Dalje od te oranice je močvarna šikara...). Slika nestala vjerojatno radi kabla između VTX-a i antene koji je bio počupan pa sam ga skrpao. Antena također bivala sfrkana pa ravnana pa ljepljena...
 
Naručio danas Unify V3 + mounting board i naručio bi si pagodu. Jel ovo OK ili imate bolji izbor za antenu? (Letim po livadama oko drveća većinom. U beton i objekte neću još dugo ;) )
https://www.banggood.com/FuriousFPV-Pagoda-5_8G-1_2dBi-FPV-Antenna-SMA-Male-RHCP-RedLHCP-Black-p-1235628.html?rmmds=mywishlist&ID=529634&cur_warehouse=CN

Odg: Alien 5" (225)

Reply #32
U međuvremenu stigli djelovi i našlo se vremena za ugraditi ih i još samo treba nać vremena (vremenski i meteorološki) za odraditi probu. Zamjenio sam polomljen top plate koji nisam našao u originalu pa sam pripasao. Oštre rubove karbona sam malo zagladio da manje trgaju čičak traku.
TBS Unify V3 sam polemio na njihov mounting board koji djeluje kao dodatni disipator topline, zaštita za FC i nosač XM+ prijemnika. Iz fotke sa strane se vidi da je to dobar način za napraviti "niskogradnju" kvada. Kod mene to nije tolko bitno jer Alien frame sada zjapi prazan. U originalni SMA Female pigtail sam upiknuo srednji pin odrezan od nekog debljeg kondenzatora i unaprijedio ga u RP-SMA Female da mi bude kompatibilan sa antenama. Dokupio sam "originalni" pigtail ali je koax duplo tanji pa nisam htio riskirati niti najmanje gubitke.


Eto fotki: