Skip to main content

Topic: RC paraglider2 (Read 63463 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

RC paraglider2

Več mi je malo dosadil trikopter,pa sam krenul slagat nekaj novo.
Gondola za paraglider je home made,a krilo je naravno iz HK.
Nisam slikal tijek sastavljanja,ali ovo je manje više gotovo,još koja sitnica i probni let ako nađem vremena.
Regler i motor sam nabavil od davora-vž,elisu,točkiče,servače i krilo od čajneza,aluminij vu podrumu i sve po sud.
Sve je rađeno iz glave i ono kak mi je kaj palo na pamet tak sam složil.
Cela stvar pod punom ratnom spremom je teška 860 grama,tak da svakak još moram natovariti olova.
Robert

Odg: RC paraglider

Reply #1
Da, ukupno bi trebao imati tereta oko 1,5kg za to krilo sa UH.

I ja imam jednu gondolu pri kraju izrade, pa me interesira nastavak.
Svoju sam malo zakomplicirao, pa duze traje izrada.

Svakako se nadam(o) i videu !

...

Odg: RC paraglider

Reply #2
Teret bi sakak trebal biti veči,mislim staviti utege od olova pa bum izvagal,jer bu ovak letel bez krila. :D
Još sam nabacal nekaj aluminija,i KARAbinere za kopčanje,no još malo i gotovo. ;)

GIGA,kaj znači da imaš gondolu pri kraju izrade,pa te interesira nastavak,vjerojatno nemaš neku ideju ili??
Robert

Odg: RC paraglider

Reply #3
Malo me muci kopcanje krila na gondolu, razmak izmedju gurtni kopcanja.
I koliki raspon polugica za komande.

Jos cekam da mi dodje covjeculjak sa uh i servac od 10kg.

A i zanima me kako ce letjeti to krilo, koje je toliko van forme...

Odg: RC paraglider

Reply #4
Ja sam poluge za sad del 5 cm,za probu naravno,a možda bu i dovoljno.
Sve u svemu kopčanja i slične nedoumice sam rešil tak da sam guglal i tražil ono kaj me zanima.
Ono kaj nebu ok bum mijenjal i dodelaval,ali isto tak nisam išel na prevelke poluge pošto ne mislim imati kočnicu kaj bu pol krila stalo okomito dok potegnem. :D
Robert

Odg: RC paraglider

Reply #5
Evo konačno sam sve nabacal na gondolu i sad je teška 1,6kg sa jednom baterijom,a ako bu trebalo dodam još jednu.
Povecal sam i ručice na servu na nekih 7 cm i mislim da bi to moglo biti dosta pomaka.
Jedino kaj sad treba vetar pa da vidim dal je krilo u dobroj formi ili bu trebalo korigirati konopce.
Slika nije high performance,ali fotić mi je trenutno prazni.
Prihvačam svaki komentar ili prigovor.
Robert

Odg: RC paraglider

Reply #6
kakvo je to bicikleto ;D
gesund

Odg: RC paraglider

Reply #7
To ti je trokulica za razvozit mleko,toga vjerojatno kod Vas još nema. :D ;)
Robert

Odg: RC paraglider

Reply #8
Supac...

Video, nezaboravi...

Odg: RC paraglider

Reply #9
Nije bed za video samo neznam ko bu me snimal :-[
Onboard video,??to več može,no čekaj dok poletim tak da nem snimal pokuse :D
Robert


Odg: RC paraglider

Reply #11
Nije bed za video samo neznam ko bu me snimal :-[
Onboard video,??to več može,no čekaj dok poletim tak da nem snimal pokuse :D

Ma video prvog, drugog leta i je najvazniji... kad se uhodas nije tolko zanimljivo...


Odg: RC paraglider

Reply #13
Pošto sam završil sa gondolom i ponovno mijenjal poluge serva naravno na veče prebacil sam se na krilo i nebi kinez bil kinez da nekaj nije zeznul.
Napadna strana krila nije jako u banani ali su 2 špagice oko 0,5 do 1 cm prekratke i još na sredini ista stvar tak da je forma malo ušlagirana,bila sad je u prevezivanju.
Kaj se tiče šivanja više sam nego zadovoljan i dosta je dobro zašito kak komore tak i cijelo krilo.

Giga je bil spomenul da su njegovo zeznuli  :( pa da i ja napišem o svom kilu.....
Robert

Odg: RC paraglider2

Reply #14
Pošto smo danas krenuli poleteti,pišem u množini jer su bili dečki iz kluba,poleteli smo i najduži let je trajal 1,5 sekundu i bilo je super.
Bil sam tolko oduševljen da sam si popil rakije..... :'(
Prvo smo mislili da je motor preslabi,pa da je sve preteško i da ne nabrajam.
Izgleda da mi je napadni kut u banani :-[ i da je podešen za nemotoriziranog tipa koji vleče špagice!!  i po om bi trebalo napadni kut krila spustit pošto ga pri startu povuče unatrag pa prema dole.
Predpostavljam da neki od članova znaju o čemu se radi pa ako neko ima kaj za napisati nek napiše.
Robert