Skip to main content

Topic: Remorker (Read 52997 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Remorker

Reply #60
Ako ide stakleno platno preko sa epoxy smolom onda nema potrebe za poliesterski kit sa vlaknima nego obični poliesterski kit, ovaj sa staklenim vlaknima dobro dođe ako mora biti debel sloj kit-a. Hvata sigurno epoxy na njega. Ali kao što sam rekao, za bolji posao bi bolje bilo epoxy smola + micro baloni i napraviš si kit sa željenom gustoćom. Teže je brusiti nego poliesterski kit, ali s obzirom da ide staklo preko ne moraš imati finish kao ogledalo na tom kit-u. Čistiti sa Acetonom uvijek, može prije toga i vlažna krpa da pokupi prašinu. kasnije nakon staklenog platna je po meni dovoljan samo primer koji se da našpricati malo deblje (nešto na bazi epoxy-a) jer će on popuniti sve rupice. Njega pobrusiš onda i lakiraš. Napravio sam već 2 rc hydrofoil broda od 2,5m od karbona pa kužim što i kako, a i radim sa kompozitima svaki dan na poslu.
FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2

Odg: Remorker

Reply #61
Da al kad pogledam onaj jedan rubni dio brodice kad ga zbrusi bit ce pun rupa i dosta tanak mislim da bi trebao sa necim prvo sve to popunit pa tek onda platno i epoxy. Pa taj epoxy i plotno idu na tanko i kao zavrsno sto se tice zastite i nepropusnosti te cvrstoce. Dakle mislio sam na ovaj dio koji koliko znam treba biti zaobljen a to da bi napravio jedino kitom moze i na deblje ce ici iz vise puta. Zato sam spomenuo onaj sa vlaknima. A poslje moze sta hoce preko svega toga. oce to sto ti kazes ili filer. To da je prava brodica onda moras zbog savijanja al ovo se nece bas nesto savijat. Tak da koliko ima nek kupi. U pravilu kako si i rekao epoxy i platno.


Long range F450(30min,6km), Arial Tarot octacopter(30min, 4K gimbal), Solar wing(unlimit solar flight and 4g arduino range with no limits)

Odg: Remorker

Reply #62
Pozdrav svima :) Dečki,zahvaljujem na vašim komentarima i sugestijama.Svakako trebam završiti brušenje grubo i fino , krmu komplet.Ako se pri tome otvori još koja "rupa"sada mogu odvojiti model od radne plohe i oklrenuti ga pa na tim kritičnim mjestima zalijepiti balzu iznutra , da se smanji količina kitanja.Ivane,ovaj dio koji si označio trba biti samo izravnan ,zaobljen samo na rubovima (tu oplata ima lom - tako je u nacrtu).Pozdrav iz Rijeke :)

Odg: Remorker

Reply #63
Pozdrav Dragane.
 Kitanje smo vec davno spomenuli. Nije mi bas "legao " ovaj tvoj zavrsetak skega.
Malo je cudno da su tri zadnja rebra na skegu skoro ista i onda naglo zavrsava u statvu.
Voda nece bas fino dostrujavati do propelera.  skeg nebi trebao uopce biti tako debel.
pogotovo ako sam dobro zapamtio pa ce brod imati okretnu sapnicu.




Pozz K.

Odg: Remorker

Reply #64
Pozdrav crash
Vjerojatno si u pravu ,možda sam pogriješio u precrtavanju rebara i nisam na vrijeme  korigirao donji dio zadnjeg rebra skega. Uglavnom obrada završetka skega nije još gotova , stanjit ću ga maximalno i onda vidjeti kako će ispasti.U svakom slučaju uvijek se može izrezati i ponovno  :( iako to baš i ne bih htio.Pozdrav iz Rijeke :)

Odg: Remorker

Reply #65
Ne radis jurilicu tak da po meni ni ne smeta a mozes staviti i veci prop ak zatreba. Lijepo je ispalo. Ak ti se da pobrusi al ne vjerujem da ce biti razlike posto ne radis jurilicu kojoj svaka dlaka smeta pa i milimetar. Nije da ces postizat neznam kakve brzine pa ce se stvarati otpor ipak je to remorker a ne gliser. ;)
Long range F450(30min,6km), Arial Tarot octacopter(30min, 4K gimbal), Solar wing(unlimit solar flight and 4g arduino range with no limits)

Odg: Remorker

Reply #66
a gle ,moze pokrpati drveni dio i kitom za drvo,probaj sto savrsenije pokitati i pobrusiti,naravno prije samog laminiranja s staklom,poslje bus imal manje posla oko kitanja 8)

Odg: Remorker

Reply #67
Isprike. Moje je prokletstvo da mi takve stvari upadnu u oko.  Brodovi su mi i posao pa to posebno snimim.


Nema ni potrebe da sad izrezujes nova rebra... i kod full size brodova se takvi prostori ispune.. najcesce betonom ako se radi o celicnim brodovima.


Tako i ti mozes ispuniti tak prostor recimo kitom koji mozes pomjesati i sa komadicima olova pa odmah dobijes i balast.
A onda bezbrizno pobrusis izvana  dok ne dobijes liniju koja ce osigurati dobar dotok vode propeleru.


Tvom trupu ce trebati balasta svakako. Moj model remorkera koji je gotovo 2 puta kraci je takodjer trebao balasta a za pogon je koristen olovni akumulator 12 V i 9 Ah.


@Ivan...     nije bitno radi li kolega jurilicu ili ne. Kad ulozis ovoliko truda i vremena u model onda razocaranje slabim performansama  nije zeljeni rezultat prve plovidbe. 




Odg: Remorker

Reply #68
Pozdrav svima :) Nastavak radova , kitanje,brušenje , kitanje , brušenje ..............................
Pozdrav iz Rijeke :)

Odg: Remorker

Reply #69
odlicno majstore,i sad gore 200gr stakla,i picikato :)

Odg: Remorker

Reply #70
Bas sam danas bio u bauhausu i vidio sve sto trebas za barku heh ;)  Lijepo izgleda na kraju kak si pokitao bome si se nabrusio. Primjetio sam pocetnicke greske :P  Ima u bauhausu meksih kiteva u kojoj god hoces boji(hrast, bukva, smreka itd) Nesto su meksi kitevi i ljepse se nanose i dobri su za pocetnicke zahvate. Sve u svemu ispalo je glatko ko bebina guzica.
Long range F450(30min,6km), Arial Tarot octacopter(30min, 4K gimbal), Solar wing(unlimit solar flight and 4g arduino range with no limits)

Odg: Remorker

Reply #71
Bravo, izgleda super..
btw, čudi me da te žena već nije izbacila iz kuće skupa s brodom od tolike prašine, a i najbolji stol na terasi si joj okupirao...   :D

samo zemlja je granica....

Odg: Remorker

Reply #72
Pozdrav svima :) . mirt - još ima posla (brušenja,kitanja,brušenja...) prije staklenog platna i epoxy premaza.Želim da bude što bolja površina.KarloDelPontiac - imam sreću da moja gospođa ima jaaaaaaaaaaaako puno razumijevanja za moje hobije (aviomodelarstvo i sad i brodomodelarstvo), možda sam ja taj koji zna "zatupiti" bez potrebe :D .Hvala svima na lijepim komentarima.Pozdrav iz Rijeke :)

Odg: Remorker

Reply #73
znam,znam,nabrusih se ja modelaaa,samo bez žurbe.lp

Odg: Remorker

Reply #74
Pozdrav svima :) Radovi nastavljeni , iznutra premazano jednom rukom epoxy(prije toga oplata izvana polijepljena selotejpom da se spriječi curenje epoxy premaza) , na krmi ispod kita smjesa kita i olova za balast , na pramcu ugrađena pregrada tako da će "pramčani pik" biti ispunjen olovom (balast + trim), nastavak brušenja oplate izvana ........... 
Pozdrav iz Rijeke  :)