Skip to main content

Topic: Remorker (Read 52918 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Remorker

Reply #90
Još jedno javljanje za danas :) .Izvršeno testiranje nepropusnosti , činjenice i zaključci su slijedeći:1.Prvo, i po meni najvažnije, osovinski vod sa ležajima je nepropusan2.Na pozicijama dna oplate na tri pozicije (označeno sa "X" ulazi malo vode - slijedi popravak tih pozicija iznutra i izvana (izvana sam ionako htio staviti još jedan epoxy premaz prije nastavka -kitanja i bojanja)3.Za dosegnuti označenu vodenu liniju i uzdužni trim treba još dodati težine (posebno na pramcu)Pozdrav iz Rijeke :)

Odg: Remorker

Reply #91
Lijepo izgleda.Dodaj ti njemu malo vise tezine od one koju zelis na kraju price pa onda gledaj propusnost. Samom tezinom raste pritisak i mozda procuri negdje vislje kad ga natovaris. Bolje ga odmah pretovariti pa si miran. ;)
 
Osovina procuri ili slini na semeringu dok je u pogonu a ne dok stoji. Tak da valja pokrenut motor da vrti bez propelera.
Long range F450(30min,6km), Arial Tarot octacopter(30min, 4K gimbal), Solar wing(unlimit solar flight and 4g arduino range with no limits)

Odg: Remorker

Reply #92
Pita aviončić remorkerčića "što radiš '"     "sušim oplatu , a ti ?"     "čekam da me gazda dovrši pa da poletim , a jel', gdje je gazda ?"           " čisti konobu"  :(
Pozdrav iz Rijeke :) 

Odg: Remorker

Reply #93
Pozdrav svima :) Propuštanja vanjske oplate otklonjena,oplata je nepropusna do visine glavne palube.Posvetio sam se utvrđivanju rasporeda i količine balasta za postizavanje maksimalnog gaza.Trenutna težina remorkera bez baterija i motora je 8,5 kg.Trebam još rasporediti cca 5 kg olova (donji dio uz kobilicu i ispod baterija) , tako da dostižemo cca 13,5 kg.Nakon izrade i montaže palube s linicom ,nadgrađa komplet s opremom - predviđam konačnu težinu oko 18 kg.Pozdrav iz Rijeke :)

Odg: Remorker

Reply #94
Pozdrav svima  :) Nakon desetak dana pauze , lagano krećem dalje.Napravio sam podnice ispod kojih ću rasporediti onih 5 kg olova , a služiti će kao osnova za prihvat potrebne opreme.Pozdrav iz Rijeke  :)

Odg: Remorker

Reply #95
Pozdrav svima :) Plan za nastavak radova - napraviti i ugraditi na oplatu sidrenu nišu (čekam sidro) i usis vode za protupožarnu pumpu , nakon toga zalijepiti kućite osovine kormila , slijedi fino šmirglanje , špric kit , šmirglanje i temeljni premaz.Dok čekam isporuku naručenih pozicija, razradio sam izradu glavne palube (paluba će biti izrađena od 3 komada aviošpera debljine 3mm) , a pokušati ću napraviti i "smoke generator"- ventilator starog kompa ,kutija i cekas žica za grijač , prijatelj mi je dao pola litre "fog fluida"- slijedi eksperimentiranje.
Pozdrav iz Rijeke :)

Odg: Remorker

Reply #96
Pozdrav svima :) Danas složen smoke generator i isproban - RADI !!!  ;D - za grijač upotrebljena cekas žica debljine 0,2 mm dužine 205 mm , omotana oko pletenice od staklenog platna (brtva poklopca peći na drva).Kutija iznutra -polijepljena aluminijska traka) , sve radi na 12 V.Na remorkeru će ventilator biti spojen preko ESC motora , tako da će proporcionalno okretajima motora biti i količina dima.Pozdrav iz Rijeke
 :)
http://www.youtube.com/watch?v=6fykunNtJlM&feature=youtu.be

 

Odg: Remorker

Reply #97
Imaš neki video dimilice u radu? Što ti je medij koji pretvaraš u dim?
samo zemlja je granica....

Odg: Remorker

Reply #98
Ispod teksta ti je link videa na youtube , medij je tekućina za maglu .Pozdrav

Odg: Remorker

Reply #99
Super ti je generator dima.. jedino bi za pravi tegljač kakav gradiš dim morao biti malo tamniji... "moćniji"... ;)


Odg: Remorker

Reply #100
Ako trebaš glikola baš za maglu, javi se, možda ti mogu pomoći.
samo zemlja je granica....

 

Odg: Remorker

Reply #101
Pozdrav svima :) crash  - bilo bi lijepo da je dim tamniji , ali nisam našao podatak koja bi to tekućina bila a da se sa sigurnošću (u smislu zapaljenja)može koristiti.Također treba izbjegavati glicerin ili tekućine za elektronske ciagarete jer sadrže masnoću koja se pretvara u šećer , a šećer se taloži na grijaču i riskira se zapaljenje.KarloDelPontiac - hvala na pomoći , javim ti se naknadno.Pozdrav iz Rijeke :)

Odg: Remorker

Reply #102
Pozdrav svima :) .Danas sam isprobao smoke generator na bebino ulje - dimi bolje. Neke stvari u konstrukciji treba popraviti - smanjiti količinu zraka (preveliki ventilator) i popraviti položaj grijača (možda i napravim novi).Svakako smoke generator će imati posebni ESC (za grijač i ventilator) tako da grijač ne radi stalno na maksimumu.Video sa uljem za bebe :  http://www.youtube.com/watch?v=iyL_usg_uF4&feature=youtu.bePozdrav iz Rijeke :)

Odg: Remorker

Reply #103
Pozdrav svima :)
Radovi polako napreduju - detalji za upravljanje remorkerom - sapnica , prirubnica za prihvat i oslonac sapnice su u radu  :) .U međuvremenu sam složio upravljanje osovinom kormila-sapnice.Kada budu gotovi svi detalji koji su u izradi , složiti ću sve komplet i tek onda zalijepiti kućište osovine kormila (iako sam sve nacrtao,izračunao i izmjerio - ipak želim biti 100 % siguran , cijeli sistem upravljanja mora raditi glatko).http://www.youtube.com/watch?v=cflSxemF9m8&feature=youtu.be
Pozdrav iz Rijeke :)