Skip to main content

Topic: Neodgovorni "modelari" (Read 33619 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Neodgovorni "modelari"

Reply #15
Dok mi sami ne pocnemo sredjivati takve kretene nece se smiriti
dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak

Odg: Neodgovorni "modelari"

Reply #16
Nazalost niti to nece pomoci...ljudskoj gluposti nema kraja a ni nas modelara nema dovoljno da glumimo zracnu kontrolu :D

Odg: Neodgovorni "modelari"

Reply #17
Nemoguće bu to kontrolirati jel tehnologija ide uvijem naprijed i bit će ispred zakona. Žalosno ali istinito.
Poslano sa mog starog HP compakt koristeći jedva vidljivu tipkovnicu!!!

Odg: Neodgovorni "modelari"

Reply #18
Mislim da bi trebalo uvesti ograničenje na RTF opcije. Samo firme koje imaju registriranu tu djelatnost bi mogle kupit gotove modele.
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Neodgovorni "modelari"

Reply #19
bome nes ti rjesenja....

Odg: Neodgovorni "modelari"

Reply #20
Mislio sam na DJI i sl. ne i na početničke stiroporce!
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Neodgovorni "modelari"

Reply #21
i dalje. za novce koliko platis RTF DJI-a nekog mozes sloziti sasvim solidan multi i iz komponenti.

Odg: Neodgovorni "modelari"

Reply #22
i dalje. za novce koliko platis RTF DJI-a nekog mozes sloziti sasvim solidan multi i iz komponenti.
Istina,ali za razliku od rtf,bar si obogaćen znanjen kako sve stvari funkcioniraju..I svjesniji mogućih posljedica :)
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Neodgovorni "modelari"

Reply #23
Pa to i je bila namjera.
Ako hoće radit sran.... neka ga slaže.......... ili kupi od nekog modelara ;D ;D

Znam da nije fer ovo reći ali modelar je onaj tko sam slaže ili napravi model. Ne mora biti iz nule (piljenje, šmirglanje, ljepljenje,kalupi) ali bar da ga pošarafi iz 20 komponenti (koje je sam kupio uz pomoć iskusnijih) i isprogramira.  Nije nužna radiona za složit model.
Svjestan sam da 100% rješenja nema.

Tako mogu i ja biti vrhunski ribić koji zapravo ribu kupuje u ribarnici, a vode ni vidio.
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Neodgovorni "modelari"

Reply #24
Tako mogu i ja biti vrhunski ribić koji zapravo ribu kupuje u ribarnici, a vode ni vidio.
..upravo tako... :D

Ja u biti nemam ništa protiv momaka koji praše FPV, multije ..'dronove', naravno ako mi ne lete iznad glave.
Većina ljudi sa Frika odgovorni su i rade sa multijima kako i treba!

No tipični "uspaljeni noob" ima oko 25 godina, plus-minus i spreman je platiti xxxx kuna za 'dron'.
Teoretsko znanje, praksa-iskustvo = 0 bodova.

Desilo mi se prije jedno godinu dana, dođem na livadu i vidim trojicu kako praše jednog kvadića.
Izvućem moje igračke, imao sam jednu Kiflu koja se dere jače od Zagija i jednog jadralca za plahutanje po termici.  Uočim momke i mahnem im, ipak smo kao, kolege ! Oni ne trzaju !?!?

I tako ja malo urlam sa Kiflom, malo čačkam po zračnim strujama sa jadralcem, tipovi me ne primijećuju, ni mene niti modele.
Kranu nazad, prodju pored mene potpuno nezainteresirano, svi bulje u svoj kvadić, zaigrani kao djeca, razgovaraju međusobno.

Naravno, ništa ih ne obavezuje da me pozdrave ili mi se pridruže, ali hm... sve je to obrazac ponašanja djeteta koje se zaigralo pa ne vidi da mora na većeru i spavanje.

Eto takve infantilne noobčine će nas stjerati u ilegalu i/ili nam nabaciti dodatne troškove u vidu raznih dozvola, osiguranja... ili nam nabaciti dežurne cinkaroše na livadi koji će odmah zvati murju 'da neko leti bespilotne'..pa se ti onda pravdaj sa si sportski/hobby letač a ne 'pilot drona'.

Damir



Odg: Neodgovorni "modelari"

Reply #27
Ja vas slušam ljudi (ok, čitam) što vi pričate. Pa stvar je tako jednostavna; i DJI, kao i sve ostalo radi na 2.4 GHz. I još nešto radi na toj frekvenciji - mikrovalna. Izvadiš magnetron i trafo i dio elektronike. RF mrak do kraja horizonta, pa nek netko onda leti na divlje ako može. Kad 'naši dečki' lete, onda to lijepo ugasiš. Kraj priče.  8)

LP,
milan
---

Odg: Neodgovorni "modelari"

Reply #28
Jučeršnja bikijada u Radošiću je imala jednog snimatelja iz ptičje perspektive








greenshot
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form