Skip to main content

Topic: Multicopter stanica, Multicopter za pocetak  (Read 3717 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Multicopter stanica, Multicopter za pocetak

Pozdrav

Kupujem stanicu za multicopter, njega jos nemam no prvi bi hjte nabaviti stanicu pa malo letiti simulator dok se love skupi
za oko mi je zapela stanica Spektrum dx 8

e sad koji model tocno, 1 ili 2

moze i ostale preporuke

lp

Odg: Multicopter stanica

Reply #1
 SET Spektrum DX8 2.4 GHz Solosender Mode 1-4 mit Li-Ion Senderakku - SPMR8810EU     
159 eura

Odg: Multicopter stanica

Reply #2



mislis na raspored palica?! u Hrvatskoj velika vecina ... reko bi preko 85% leti mode2!


Za akrobatsko letenje aviona mislim da je bolji mode1 - al sve je stvar navike i pilota!  :)

Odg: Multicopter stanica

Reply #3
Mislim korstiti multicopter za snimanje kad dode vrijeme

Odg: Multicopter stanica

Reply #4
Ma to ti je stvar navike ... vecina leti na mode 2 pa ti vidi :)


Ako ces biti u nekom modelarskom klubi ... ili letjeti na 2 stanice (ucenik/ucitelj) ili ce ti neko dati svoj model da probas letit
velika je vjerojatnost da leti na mode 2! :)

Odg: Multicopter stanica

Reply #5
inace sam iz dubrovnika

a trenutno sam u Njemackoj,

preporuka stanica ? spektrum dx8 za 160 eura ?

Odg: Multicopter stanica

Reply #6


Kolko znam to je odlicna stanica!

Vecina na forumu za pocetnike preporuca taranis

http://www.flyfreak.net/index.php?topic=15122.0
FrSky Taranis

Povoljna cijena i puno mogucnosti, za kvalitetu neznam ... prijemnici su vjerojatno jeftinij nego za spektrum, a ako se budes ozbiljnije  bavio modelarstvom ... sigurno ces ih kupit vise od nekoliko ;)

Isto stvar odabira ... nemozes puno pogrjesit ... u toj klasi sve ce ti bit dobro i sluzit svrsi :)


Sent from my GT-I9195 using Tapatalk 2


Odg: Multicopter stanica

Reply #7
I kvaliteta je top, a sto se tice funkcija, tu je jedno 5 razina iznad ostalih!

Dobro ti je Bubi preporucio!

Cak i nije problem koji mod uzmes, posto na taranisu ga promjenis za minutu!

Odg: Multicopter stanica

Reply #8
Cijena je tu negdje s spektrumom


znaci bolje onda taranis ?

Odg: Multicopter stanica

Reply #9
Pozdrav.
Mogu ti ja preporučiti Taranis, iako sam početnik i nemam nekakvog velikog iskustva sa stanicama.
Kad sam kupovao stanicu imao sam nekoliko opcija,
na kraju po preporukama ljudi sa foruma kupio Taranis i nisam požalio. Lako se podešava, brdo opcija, veliki broj prijemnika, do 16 kanala, telemetrija...ovdje sam ju ja uzeo, http://www.microtechnics.eu

Odg: Multicopter stanica

Reply #10
Ncrnčeviću , živio , nadam se da si dobro , evo i mojih preporuka : MODE 2 koristi 80% korisnika na zemaljskoj kugli , a to govore ankete u  po svjetskim forumuma u zadnjih 10 godina .Kažu da je najbliža komandama u velikim avionima (gas lijevo...) .Dobro je da uvijek koristiš isti izabrani mod,jer je NAVIKA veoma jaka stvar,a sutra možeš promjeniti predajnik ....pa da se  ne navikavaš na novi raspored (palica)...zna biti ''bolno i štetno''.
Kepy je preporučio , a i ja bih prihvatio Taranis.Znam netko će reći da si početnik...pa što...Po toj logici svaki novi vozač bi trebao učiti i polagati vozački ispit na starim ''fićama'', bez hidraulike i sinkronizirane prve brzine.... :D...
Puno lijepih želja i pozdrava iz Splita... ;)
P.S.  Bez obzira što počinješ sa multikopterima ...sutra možda poželiš heliće ili avione,autiće itd...A TARANIS će biti taj koji će ispuniti sve Tvoje želje... 8)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Multicopter stanica

Reply #11
Hvala na savjetima

Do sad sam bio na Rc auticima, elektro nitro benzim ali mi je to malo dosadilo

Sad bi malo da letim, pojma nemam o nicemu :P ali valjda cemo pohvatati sve

Za pocetak sam gledo uzeti neki multikopter 250 ? sto mislite o tome ? i malo FPV mozda

ili ipak neku vecu dimeziju, polako nigdje mi nije presa

Prvo sam mislio nabaviti stanicu da malo vjezbam s njom
Koji simulator preporucujete za mutlikoptere s tom stanicom

Odg: Multicopter stanica, Multicopter za pocetak

Reply #12
tarot 250 mozda ?
ili neki drugi model
ili ipad da idem na veci neki

Odg: Multicopter stanica, Multicopter za pocetak

Reply #13
neki prijedlog drugi ? da krenem na neki 250 model ? ili 450 ?

Odg: Multicopter stanica, Multicopter za pocetak

Reply #14
po mojem skustvu i preporukama koje sdam ja dobio i drzao se bolje je uzeti veci quad koji nije tako zivcen i brze se naucis jer mali su ti zivceni i to podosta