Autor Tema: FPV experimenti  (Posjeta: 142244 puta)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline zlatcom

• Profi letač
  • Njub
Odg: FPV experimenti
« Odgovori #735 u: Lipanj 11, 2019, 10:26:34 prijepodne »
Svaka cast dare ako je netko Flyfreak ti si taj  ;D

Offline dare

• Profi letač
  • experimentator
« Odgovori #736 u: Lipanj 11, 2019, 07:26:30 poslijepodne »
Hvala Zlatcom, to mi je stvarno veliki kompliment! :)
Evo i kratki video "ozračja" u bazi, polijetanja i slijetanja...to je više kao podsjetnik da ne zaboravim što sam koristio i kako sam posložio bazu...Ovaj nasip mi dobro dođe i kod polijetanja jer odmah imam neku visinu. Polijetanje ide s zaletom, puni gas i u PA modu jer s masom od 3,6 kg više nije baš elegantno bacati. Slijetanje je u najveću travu zbog dole okrenute VTx antene...tako sam ju morao staviti zbog konstrukcijske, moglo bi se reći i početničke greške koju sam napravio. Naime vertikalac je ojačan karbonskim trakama koje su činile "reflektor" za koaksialni dipol VTx-a kad je bio okrenut gore. To je prouzročivalo duplo manji domet i lošu sliku u odlazu ali i odličnu u dolasku...trebalo mi je vremena dok sam to skužio...

Offline dare

• Profi letač
  • experimentator
« Odgovori #737 u: Lipanj 12, 2019, 09:54:28 prijepodne »
Podaci o modelu su isti kao i na prethodnom letu.Evo i podataka s leta:

Ukupno prijeđeni put:  130km
Najveća udaljenost od baze:  60704m
Najveća visina leta:  1122m
Najveća brzina:  95km/h
Trajanje leta:  2,5h
Najveća struja:  17,5A
Potrošeno kapaciteta baterije:  22Ah ...u odlazu 10,5Ah (65,7km  61min  srednja brzina 64,62 km/h)
                                                                 u dolazu  11,5Ah  (64,3km  89min  srednja brzina 43,34 km/h)
Srednja brzina leta: 52km/h
Srednja struja:  8,8A
Srednja potrošnja:  0,169Ah/km ili 5,91km/Ah

U odnosu na prošli let ovdje je potrošnja u odlazu manja nego u dolazu. Kriv je sjeveroistočni vjetar po visini koji je prouzročio znatno usporenje i "valjanje" modela prema Plešivici u povratku ali i ubrzanje u odlasku. To je prouzročilo i veću potrošnju.
« Zadnja izmjena: Lipanj 12, 2019, 10:41:33 prijepodne od dare »