Autor Tema: 3D printer  (Posjeta: 3669 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline nisde

• Profi letač
Odg: 3D printer
« Odgovori #15 u: Ožujak 19, 2019, 04:43:53 poslijepodne »
Ender 3, nisam siguran za pro, ionako sam odma naručio bowden i neke stvari za poboljšanje!

Offline kompa

• Letač
  • **
« Odgovori #16 u: Travanj 05, 2019, 06:39:44 prijepodne »
Jesi ti prošao bez carine i pdv-a? Ja sam narucii sa e baya eu skladište (njemačka)

Offline nisde

• Profi letač
« Odgovori #17 u: Travanj 05, 2019, 07:27:06 prijepodne »
Jes, bez carine i pdva!

Offline nisde

• Profi letač
« Odgovori #18 u: Lipanj 12, 2019, 05:40:13 poslijepodne »
Moj radi punom parom!

Prvo sam isprintao dodatke, držač filamenta, uvodnik filamenta, cover za fan iznad motherboarda, clipove za kabele.
Naručio sam mountove za stepere za smanjenje buke, i isprintao nosače te instalirao, od buke, sad su ostali fenovi, al to budem kasnije.

Na matičnu sam nalodao novi firmware i uključio termo zaštitu.
Ugradio sam metalni "extruder", ali sam naručio i BMG extruder, da mogu printati gumu.

Sa printerom sam super zadovoljan, printam večinom PLA, al probao sam i PET-G, e sad, kad se vračam na PLA, potrebno je zamjeniti nozzlu, jer uvijek ostane malo pet-g unutra, a kako je pla za nižu temperaturu printa, nozzla se začepi,  ABS još nisam probao, nisam imao vremena!

Eto ukratko!

Pozdrav, Denis

Offline JetFreak

• Profi letač
« Odgovori #19 u: Lipanj 12, 2019, 09:54:57 poslijepodne »
Kada mijenjaš s PETG na PLA, pa digni temp na 220-225 i proguraj10-15cm PLA filamenta rukom kroz diznu(ili u izborniku odaberi extrude 100mm)
I procistiti ce se sve bez skidanja.dizne.
Ja svoju ne skidam evo vec preko 18 mjeseci a printao oko 12-13kg pla/petg,
 s abs se nisam igrao radi klinaca u stanu i isparavanja.

Cisto da si ustedis vremena a i ne riskiras s remecenjem kalibracije dok manipuliras i mijenjas to ;)

Sretno

« Zadnja izmjena: Lipanj 12, 2019, 09:57:01 poslijepodne od JetFreak »
Jet model  www.tinyurl.com/FakeTurboJet           Balza Jet  www.tinyurl.com/BalzaJetModel
FockeWulf 190 www.tinyurl.com/FockeWulf190noisemaker      Benzinski šleper 2.5m  www.tinyurl.com/BiduleSleper

Offline nisde

• Profi letač
« Odgovori #20 u: Lipanj 12, 2019, 10:26:32 poslijepodne »
Thx, budem probao!

Offline kompa

• Letač
  • **
« Odgovori #21 u: Lipanj 22, 2019, 12:37:52 prijepodne »
ako netko zna u čemu je peoblem, prvi sloj mi printa krivo, kao da ne zaljepi za površinu dobro. nakon prvih slojeva printa odlično. imam onu magnetnu podlogu (ender 3 pro). s čime ju očistiti, ostao mi je na njoj sloj PLA, onako skroz tanki, neda se sa špahtlom skinut...

napravio sam si i od pjeskarenog stakla ploču ali nisam stigao probat kako bi išlo na pjeskarenu stranu, da li bi se bolje hvatao prvi sloj.

Offline nino

• Glavna faca
  • Sve više znam, a sve manje mogu!!
« Odgovori #22 u: Lipanj 23, 2019, 05:49:27 poslijepodne »
probaj očistiti sa čistim acetonom

Poslano sa mog WAS-LX1 koristeći Tapatalk

Offline NewLife

• Profi letač
« Odgovori #23 u: Lipanj 28, 2019, 03:59:11 poslijepodne »
Pre velika udaljenost nozzle i povrsine, malo adjustaj nozzle ali pazi da stavis ispod papir da ne bi dodirivala krevet.

Offline Ivan...

• Pravi letač
  • Ptičja perspektiva
« Odgovori #24 u: Lipanj 30, 2019, 02:31:30 poslijepodne »
Ne znam di postaviti pitanje osim u ovoj temi jer je vezano za 3d printanje. Razmisljam napraviti olaksani octacopter na nacin da bi izgledao kao klasicni X quad al bi na vrhovima imao T komad ubodni za kontra cijevi na koje bi stavio motore. Trebalo bi printat T-komad koji izgleda kao ovaj.
Izracun potiska po ruci je 1500g u ovom setupu sa t komadom inace je oko 1000g. Dron je trenutno 2600 recimo bio bi 2800g sa dodatnim rukama. To je kompletna tezina sa cijelim fpviem gimbalom i baterijama.

Znaci imam tarota koji ima okrugle fi 17 cijevi. Mislim ubost na vrh slican kao na slici T komad i provuci cijev kroz njega. Dobio bi mjesta za dva motora.

Moje pitanje je dal je to izvedivo i kolika cvrstoca.

Mozda bi se moglo printat iz dva komada kao ovaj T nosac.

Znaci ovdje su na slici dva komada al je jedan nosac iz dvije polovice koje stegnes.

« Zadnja izmjena: Lipanj 30, 2019, 03:01:24 poslijepodne od Ivan... »

Offline Ivan...

• Pravi letač
  • Ptičja perspektiva
« Odgovori #25 u: Lipanj 30, 2019, 02:42:47 poslijepodne »
Imam i folder u kojem je sve spremno za printanje u stl file-u.
To je ovaj.

Jedino bi trebalo biti 16mm na 16 mm a ne kao sto je na slici i u file-u spremljeno da bude 16mm na 10mm. To treba izmijeniti u 16 na 16.

Offline kbelcar

• Glavna faca
« Odgovori #26 u: Lipanj 30, 2019, 03:01:29 poslijepodne »
pozdrav,
Da li je netko od vas upoznat sa SKR v1.3 pločicom 32bit, te načinom kako konfigurirat i staviti Marlin na nju?!
lp
LP,  Chris
... gravity always wins ....