Skip to main content

Topic: Modelarski Piknik "Lučko" (Read 14877 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Modelarski Piknik "Lučko"

Kao sta sam naslov kaže, dana 08.06.2019. u organizaciji MAK Trešnjevka dogodit će se još jedno u nizu modelarsko okupljanje, no ovog puta uz roštilj i buvljak modela i modelarske opreme.Naravno pozvani su svi modelari da nam se pridruže u tome. Najava nije potrebna, no svakako za veće skupine iz klubova značilo bi da se jave na moj broj, a ako ga nemaju na privatnim porukama mogu ga dobiti.S obzirom da se modelarstvo polako gasi, dobrodošli su svi oblici, zrakoplovi, helikopteri, multicopteri, te ako postoji kakav drugi oblik dobrodošao je u static display.
Za dodatna pitanja stojim na raspolaganju.




 

Odg: Modelarski Piknik "Lučko"

Reply #1
Ako nije problem da na google maps označite lokaciju okupljanja.
Daleko je to kalendarski da mogu 100% obećati dolazak.
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.


Odg: Modelarski Piknik "Lučko"

Reply #3
Hvala.
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Modelarski Piknik "Lučko"

Reply #4
Daj mi recite kaj se dogada tam jer nikad nisam bio. Kak se i kada leti? Posto mi je nemoguce da avioni i dronovi lete zajedno...Jel moram imat dozvolu il sta ??? Jel se placa ??? Jel mogu dronovi letit. Da nedodem tamo pa placam kazne i sta ja znam jer letim sa dronom koji nesmijem imat u vlasnistvu. Oce biti policije ???  ili kontrola ko sta ima pod haubom od letjelice. Pa nije bas da bi voljeo da mi uzmu nesto za sto sam se mucio svojim rukama i spalio 15 puta dok nisam sastavio.
Long range F450(30min,6km), Arial Tarot octacopter(30min, 4K gimbal), Solar wing(unlimit solar flight and 4g arduino range with no limits)

Odg: Modelarski Piknik "Lučko"

Reply #5
Ivane,


da dođeš i čak ne letiš, ne bi bio smak svijeta jer bi se družio sa ostalim modelarima, izmjenjivao iskustva, nešto vidio i drugo. Ali ako organizator kaže da su pozvani svi oblici letjelica, onda tu valjda spadaju i dronovi. Ovo nije prikrivena akcija policije da pregleda sve letjelice na jednom mjestu, a ulaz je slobodan, kao i letenje prema dogovoru.
Ali ako se brineš zbog onoga "pod haubom", čini mi se da si ti jedan od onih zbog kojih se donose sve stroži zakoni o letenju. :)
samo zemlja je granica....

Odg: Modelarski Piknik "Lučko"

Reply #6
Ivane,


da dođeš i čak ne letiš, ne bi bio smak svijeta jer bi se družio sa ostalim modelarima, izmjenjivao iskustva, nešto vidio i drugo. Ali ako organizator kaže da su pozvani svi oblici letjelica, onda tu valjda spadaju i dronovi. Ovo nije prikrivena akcija policije da pregleda sve letjelice na jednom mjestu, a ulaz je slobodan, kao i letenje prema dogovoru.
Ali ako se brineš zbog onoga "pod haubom", čini mi se da si ti jedan od onih zbog kojih se donose sve stroži zakoni o letenju. :)


Ma je da kao da sam jedini tu koji izraduje dronove veceg dometa. Dron kao i svaki jedino sto je veci i jaci zbog nosivosti baterija te samog dometa i snimanja. Nista sto nisi vidio danas i ima ih u slobodnoj prodaji uz helical antene 2w boostere itd.( dobro nebi boostere donjeo zbog drugih sudionika sa skupim letjelicama) mislim da su tu svi vise ili manje imali ili imaju takve letjelice. Isto tako ako znas kako izradit onda si i upoznat sa letenjem i pravilnikom te da neletis u D zonama od 2000m. Nisam od onih sto ne postuju pravila i nije mi gust letit na visini vecoj od 100m al mi je gust kad odvalim nekakvu duljinu puta i sve to vidim i gledam.
Long range F450(30min,6km), Arial Tarot octacopter(30min, 4K gimbal), Solar wing(unlimit solar flight and 4g arduino range with no limits)

Odg: Modelarski Piknik "Lučko"

Reply #7
Ja ako se oslobodim taj dan stižem i donosim 2 glavosjeka da se upoznamo, podružimo i letimo.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Modelarski Piknik "Lučko"

Reply #8
Ja ako se oslobodim taj dan stižem i donosim 2 glavosjeka da se upoznamo, podružimo i letimo.
Ivane,


da dođeš i čak ne letiš, ne bi bio smak svijeta jer bi se družio sa ostalim modelarima, izmjenjivao iskustva, nešto vidio i drugo. Ali ako organizator kaže da su pozvani svi oblici letjelica, onda tu valjda spadaju i dronovi. Ovo nije prikrivena akcija policije da pregleda sve letjelice na jednom mjestu, a ulaz je slobodan, kao i letenje prema dogovoru.
Ali ako se brineš zbog onoga "pod haubom", čini mi se da si ti jedan od onih zbog kojih se donose sve stroži zakoni o letenju. :)


Ma je da kao da sam jedini tu koji izraduje dronove veceg dometa. Dron kao i svaki jedino sto je veci i jaci zbog nosivosti baterija te samog dometa i snimanja. Nista sto nisi vidio danas i ima ih u slobodnoj prodaji uz helical antene 2w boostere itd.( dobro nebi boostere donjeo zbog drugih sudionika sa skupim letjelicama) mislim da su tu svi vise ili manje imali ili imaju takve letjelice. Isto tako ako znas kako izradit onda si i upoznat sa letenjem i pravilnikom te da neletis u D zonama od 2000m. Nisam od onih sto ne postuju pravila i nije mi gust letit na visini vecoj od 100m al mi je gust kad odvalim nekakvu duljinu puta i sve to vidim i gledam.
Ivane, ako si upoznat s pravilima, ne bi ti trebao bit problem letjeti. Motorni modeli bit će odvojeni od elektro sta se tiče zasebnog letenja, a elektro će moći letjeti s više letjelica u školskom krugu ili akro zona, no za to će biti potrebno sudjelovati na Brifingu prije početka letačke operacije. Naknadne želje za letenjem van brifing zone nemožemo ispuniti s obzirom na sigurnost ostalih modelara.Dronovi su svakako dobrodošli i bit će izdan NOTAM no on neće pokrivati nista više od klasičnog skolskog kruga, te vertikalna limitacija do 100m. Ako vam treba više, vrijeme je da se pozabavimo i tim pitanjem na samom okupljanju.
Bit ću vam na raspolaganju da se pregledaju/korigiraju stvari na letjelicama za koje imate moguća pitanja, te veći broj iskusnih graditelja i modelara koji će vam s sigurnošću otkiriti i odkloniti sve nedoumice.
Šta se tiče dronova/multikoptera kolega Zed će sigurno prisustvovati i bit će Fpv letova no oni će biti limitirani klubskim pravilima i bez presedana. Grupno letenje drona i modela bit će izvodivo samo u slučaju dogovora na Brifingu, te jasnom zonom i ciljem snimanja/praćenja.Stojim na raspolaganju za danja pitanja.

Odg: Modelarski Piknik "Lučko"

Reply #9
Ma letimo sam na IVAO uz fsx i polagao teorijske ispite odnosno instrumental i visual flight testove. Letio sam sa pravim pilotima i bio u kontaktu sa kontrolom leta al sve in game nista stvarno. No posto je simulator ni ovo nije lagano jer je dosta slicna prica kao u stvarnosti samo nisi u pravom avionu vec u simulatoru. Visine razine itd to znaju pravi piloti o cemu pricam jer mislim da vjezbaju na simulatorima kod kuce. Al nisam upoznat sa vasim pravilima leta koje imate na okupaljanju jer nisam nikad bio :(  Al sam upoznat sa pravilima ;)
Long range F450(30min,6km), Arial Tarot octacopter(30min, 4K gimbal), Solar wing(unlimit solar flight and 4g arduino range with no limits)

Odg: Modelarski Piknik "Lučko"

Reply #10
Ma letimo sam na IVAO uz fsx i polagao teorijske ispite odnosno instrumental i visual flight testove. Letio sam sa pravim pilotima i bio u kontaktu sa kontrolom leta al sve in game nista stvarno. No posto je simulator ni ovo nije lagano jer je dosta slicna prica kao u stvarnosti samo nisi u pravom avionu vec u simulatoru. Visine razine itd to znaju pravi piloti o cemu pricam jer mislim da vjezbaju na simulatorima kod kuce. Al nisam upoznat sa vasim pravilima leta koje imate na okupaljanju jer nisam nikad bio :(  Al sam upoznat sa pravilima ;)
Ivane, ova rasprava nema smisla na temu Modelarskog okupljanja. A ako zeliš priču pilota koji lete velike letjelice, dodji na okupljanje i pričamo. I VFR i IFR teme.

Odg: Modelarski Piknik "Lučko"

Reply #11
Ma netreba sve mi je vise manje jasno. Bitno da mi ne uzmu dron i sve 5
Long range F450(30min,6km), Arial Tarot octacopter(30min, 4K gimbal), Solar wing(unlimit solar flight and 4g arduino range with no limits)

Odg: Modelarski Piknik "Lučko"

Reply #12
Svratim;-)

Odg: Modelarski Piknik "Lučko"

Reply #13
Samo da najavim da imamo i specijalne goste, uvaženu braću Petrinčič, iz Slovenije, kapetana Blaža i pilota Roberta, poznate kao "ljuk et dis", koji su snimili i objavili hrpu videa na YouTube, vezanih za RC avione i taj hobi digli na jedan drugi nivo.... Veselimo se druženju i s njima..  ;)
samo zemlja je granica....

Odg: Modelarski Piknik "Lučko"

Reply #14
Kak izgledaju takva okupljanja. Mogu li doć s 5 i 11 godina klincima. Ima li kakav program, u koje vrijeme se ima kaj za pogledat. Definitivno me zanima buvljak jer sam početnik i trebam i robe i savjeta. Kolko je upad ili kakvi su običaji meso cuga?
Nadam se da se vidimo. Pozdrav.