Autor Tema: Remorker  (Posjeta: 8239 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline draganri

• Pravi letač
Odg: Remorker
« Odgovori #90 u: Rujan 04, 2019, 04:19:41 poslijepodne »
Još jedno javljanje za danas :) .Izvršeno testiranje nepropusnosti , činjenice i zaključci su slijedeći:1.Prvo, i po meni najvažnije, osovinski vod sa ležajima je nepropusan2.Na pozicijama dna oplate na tri pozicije (označeno sa "X" ulazi malo vode - slijedi popravak tih pozicija iznutra i izvana (izvana sam ionako htio staviti još jedan epoxy premaz prije nastavka -kitanja i bojanja)3.Za dosegnuti označenu vodenu liniju i uzdužni trim treba još dodati težine (posebno na pramcu)Pozdrav iz Rijeke :)

Offline Ivan...

• Pravi letač
  • Ptičja perspektiva
« Odgovori #91 u: Rujan 04, 2019, 10:38:47 poslijepodne »
Lijepo izgleda.Dodaj ti njemu malo vise tezine od one koju zelis na kraju price pa onda gledaj propusnost. Samom tezinom raste pritisak i mozda procuri negdje vislje kad ga natovaris. Bolje ga odmah pretovariti pa si miran. ;)

Osovina procuri ili slini na semeringu dok je u pogonu a ne dok stoji. Tak da valja pokrenut motor da vrti bez propelera.
« Zadnja izmjena: Rujan 04, 2019, 10:42:11 poslijepodne od Ivan... »

Offline draganri

• Pravi letač
« Odgovori #92 u: Rujan 12, 2019, 04:59:24 poslijepodne »
Pita aviončić remorkerčića "što radiš '"     "sušim oplatu , a ti ?"     "čekam da me gazda dovrši pa da poletim , a jel', gdje je gazda ?"           " čisti konobu"  :(
Pozdrav iz Rijeke :) 

Offline draganri

• Pravi letač
« Odgovori #93 u: Rujan 16, 2019, 07:14:05 poslijepodne »
Pozdrav svima :) Propuštanja vanjske oplate otklonjena,oplata je nepropusna do visine glavne palube.Posvetio sam se utvrđivanju rasporeda i količine balasta za postizavanje maksimalnog gaza.Trenutna težina remorkera bez baterija i motora je 8,5 kg.Trebam još rasporediti cca 5 kg olova (donji dio uz kobilicu i ispod baterija) , tako da dostižemo cca 13,5 kg.Nakon izrade i montaže palube s linicom ,nadgrađa komplet s opremom - predviđam konačnu težinu oko 18 kg.Pozdrav iz Rijeke :)