Autor Tema: Remorker  (Posjeta: 9683 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline draganri

• Pravi letač
Odg: Remorker
« Odgovori #90 u: Rujan 04, 2019, 04:19:41 poslijepodne »
Još jedno javljanje za danas :) .Izvršeno testiranje nepropusnosti , činjenice i zaključci su slijedeći:1.Prvo, i po meni najvažnije, osovinski vod sa ležajima je nepropusan2.Na pozicijama dna oplate na tri pozicije (označeno sa "X" ulazi malo vode - slijedi popravak tih pozicija iznutra i izvana (izvana sam ionako htio staviti još jedan epoxy premaz prije nastavka -kitanja i bojanja)3.Za dosegnuti označenu vodenu liniju i uzdužni trim treba još dodati težine (posebno na pramcu)Pozdrav iz Rijeke :)

Offline Ivan...

• Pravi letač
  • Ptičja perspektiva
« Odgovori #91 u: Rujan 04, 2019, 10:38:47 poslijepodne »
Lijepo izgleda.Dodaj ti njemu malo vise tezine od one koju zelis na kraju price pa onda gledaj propusnost. Samom tezinom raste pritisak i mozda procuri negdje vislje kad ga natovaris. Bolje ga odmah pretovariti pa si miran. ;)

Osovina procuri ili slini na semeringu dok je u pogonu a ne dok stoji. Tak da valja pokrenut motor da vrti bez propelera.
« Zadnja izmjena: Rujan 04, 2019, 10:42:11 poslijepodne od Ivan... »

Offline draganri

• Pravi letač
« Odgovori #92 u: Rujan 12, 2019, 04:59:24 poslijepodne »
Pita aviončić remorkerčića "što radiš '"     "sušim oplatu , a ti ?"     "čekam da me gazda dovrši pa da poletim , a jel', gdje je gazda ?"           " čisti konobu"  :(
Pozdrav iz Rijeke :) 

Offline draganri

• Pravi letač
« Odgovori #93 u: Rujan 16, 2019, 07:14:05 poslijepodne »
Pozdrav svima :) Propuštanja vanjske oplate otklonjena,oplata je nepropusna do visine glavne palube.Posvetio sam se utvrđivanju rasporeda i količine balasta za postizavanje maksimalnog gaza.Trenutna težina remorkera bez baterija i motora je 8,5 kg.Trebam još rasporediti cca 5 kg olova (donji dio uz kobilicu i ispod baterija) , tako da dostižemo cca 13,5 kg.Nakon izrade i montaže palube s linicom ,nadgrađa komplet s opremom - predviđam konačnu težinu oko 18 kg.Pozdrav iz Rijeke :)

Offline draganri

• Pravi letač
« Odgovori #94 u: Rujan 25, 2019, 06:53:31 poslijepodne »
Pozdrav svima  :) Nakon desetak dana pauze , lagano krećem dalje.Napravio sam podnice ispod kojih ću rasporediti onih 5 kg olova , a služiti će kao osnova za prihvat potrebne opreme.Pozdrav iz Rijeke  :)

Offline draganri

• Pravi letač
« Odgovori #95 u: Listopad 02, 2019, 01:30:47 poslijepodne »
Pozdrav svima :) Plan za nastavak radova - napraviti i ugraditi na oplatu sidrenu nišu (čekam sidro) i usis vode za protupožarnu pumpu , nakon toga zalijepiti kućite osovine kormila , slijedi fino šmirglanje , špric kit , šmirglanje i temeljni premaz.Dok čekam isporuku naručenih pozicija, razradio sam izradu glavne palube (paluba će biti izrađena od 3 komada aviošpera debljine 3mm) , a pokušati ću napraviti i "smoke generator"- ventilator starog kompa ,kutija i cekas žica za grijač , prijatelj mi je dao pola litre "fog fluida"- slijedi eksperimentiranje.
Pozdrav iz Rijeke :)

Offline draganri

• Pravi letač
« Odgovori #96 u: Listopad 03, 2019, 04:54:13 poslijepodne »
Pozdrav svima :) Danas složen smoke generator i isproban - RADI !!!  ;D - za grijač upotrebljena cekas žica debljine 0,2 mm dužine 205 mm , omotana oko pletenice od staklenog platna (brtva poklopca peći na drva).Kutija iznutra -polijepljena aluminijska traka) , sve radi na 12 V.Na remorkeru će ventilator biti spojen preko ESC motora , tako da će proporcionalno okretajima motora biti i količina dima.Pozdrav iz Rijeke
 :)
http://www.youtube.com/watch?v=6fykunNtJlM&feature=youtu.be

Offline KarloDelPontiac

• MAK Trešnjevka
  • Pravi letač
« Odgovori #97 u: Listopad 03, 2019, 05:54:13 poslijepodne »
Imaš neki video dimilice u radu? Što ti je medij koji pretvaraš u dim?
samo zemlja je granica....

Offline draganri

• Pravi letač
« Odgovori #98 u: Listopad 03, 2019, 06:11:59 poslijepodne »
Ispod teksta ti je link videa na youtube , medij je tekućina za maglu .Pozdrav

Offline crash

• Profi letač
  • Aeroklub Petrinja
« Odgovori #99 u: Listopad 04, 2019, 08:36:01 prijepodne »
Super ti je generator dima.. jedino bi za pravi tegljač kakav gradiš dim morao biti malo tamniji... "moćniji"... ;)

Offline KarloDelPontiac

• MAK Trešnjevka
  • Pravi letač
« Odgovori #100 u: Listopad 04, 2019, 09:14:58 prijepodne »
Ako trebaš glikola baš za maglu, javi se, možda ti mogu pomoći.
samo zemlja je granica....

Offline draganri

• Pravi letač
« Odgovori #101 u: Listopad 04, 2019, 06:54:55 poslijepodne »
Pozdrav svima :) crash  - bilo bi lijepo da je dim tamniji , ali nisam našao podatak koja bi to tekućina bila a da se sa sigurnošću (u smislu zapaljenja)može koristiti.Također treba izbjegavati glicerin ili tekućine za elektronske ciagarete jer sadrže masnoću koja se pretvara u šećer , a šećer se taloži na grijaču i riskira se zapaljenje.KarloDelPontiac - hvala na pomoći , javim ti se naknadno.Pozdrav iz Rijeke :)

Offline draganri

• Pravi letač
« Odgovori #102 u: Listopad 06, 2019, 04:36:01 poslijepodne »
Pozdrav svima :) .Danas sam isprobao smoke generator na bebino ulje - dimi bolje. Neke stvari u konstrukciji treba popraviti - smanjiti količinu zraka (preveliki ventilator) i popraviti položaj grijača (možda i napravim novi).Svakako smoke generator će imati posebni ESC (za grijač i ventilator) tako da grijač ne radi stalno na maksimumu.Video sa uljem za bebe :  http://www.youtube.com/watch?v=iyL_usg_uF4&feature=youtu.bePozdrav iz Rijeke :)