Autor Tema: Shockjet  (Posjeta: 444 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline belovic

• Glavna faca
Shockjet
« u: Listopad 07, 2019, 12:02:40 poslijepodne »
Nastavno na ovaj post http://www.flyfreak.net/index.php?topic=17359.msg243333#msg243333
odlucio sam prije pravog "scale" modela (isti je vec u fazi izrade), svoje prve korake u svijetu "jetova" napraviti postepeno i primjereno mojem (ne)znanju. Vec neko vrijeme tragao sam po stranim oglasnicima dali se mozda pojavi neki model kakvog je izradio nas "pionir" dr.Tom i napokon mi javio mi se covjek iz austrije (jet pilot iz austria tema) da mu vec neko lezi upravo takav model bez elektronike u podrumu  :P Poslao mi je nekoliko fotografija i odmah rekao, da je model jako precizno napravljen ali da ga je prijasnji vlasnik doslovce davastirao pa neka dodjem pregledam i ako mi odgovara neka ga vozim za relativno male novce ;D . Sve u svemu odozgo model je izgledao odlicno ali pogled ispod otkriva ono, o cemu mi je pricao trenutni vlasnik  :o  Zajedno smo sjeli u kafic i uz jutarnju kavicu analizirali stanje modela i sto je sve potrebno napraviti, da bi se model popravio te usposobio za let - vidjelo se da mu je doista jako stalo da ovaj model ponovo poleti, tako da moram pohvaliti nevjerojatnu susretljivost i profesionalnost austrijskog kolege ;) . Na kraju sam preuzeo model i to otprilike 50% cijene nesastavljenog kita  ;D
Nakon temeljitog pregleda odlucio sam skinuti svu foliju sa modela, ove potrgane i pogrickane otvore na nosivim plocama obraditi "Dremelom" te na iste dodati nove nosive ploce, također viskove ljepila u kutevima pofrezati a donju stranu trupa potpuno na novo plankirati. Nedostaje i prednja noga ali ta je tema se proteze jos iz pilatusa pa je sada vise nece biti problem pronaci...
Mozda se pitate dali se to sve isplati raditi i mozda bi netko samo ugradio komponente te poletio ali vecina koji me poznaju, znaju da volim "komplicirati" i tehnicki dovrsiti modele pa ce tako biti i sa ovim trenazerom.

Nastavlja se...
268508646-0
268508647-1
268508648-2
268508650-3
[ Specified attachment is not available ]
« Zadnja izmjena: Listopad 07, 2019, 12:04:38 poslijepodne od belovic »
Mrzim depron :(

Offline JetFreak

• Profi letač
Odg: Shockjet
« Odgovori #1 u: Listopad 07, 2019, 03:41:32 poslijepodne »
Bravo  8)
Naletit ćeš se s njime više nego s pilatusom a još je i jet.
Mudar izbor svakako nešto takvo prije skale,
ako mogu pomoći samo javi, pitaj, zovi, a i dođi na livadu pa da u tandemu odradimo koji let, to bu predobro.

Sretno s reparacijom, bude to A1  8)

Jet model  www.tinyurl.com/FakeTurboJet           Balza Jet  www.tinyurl.com/BalzaJetModel
FockeWulf 190 www.tinyurl.com/FockeWulf190noisemaker      Benzinski šleper 2.5m  www.tinyurl.com/BiduleSleper

Offline mirt

• Profi letač
« Odgovori #2 u: Listopad 07, 2019, 10:24:18 poslijepodne »
a joj,koja kanta,sta uradi Bela :(

Offline belovic

• Glavna faca
« Odgovori #3 u: Listopad 08, 2019, 10:04:49 prijepodne »
a joj,koja kanta,sta uradi Bela :(
osim te dolnjake avion je u odlicnom stanju, a ovo budemo rjesili za par sati.. pa kad jos kad dobije nov foliju vjerujem da bude na kraju ipak "pici, mici" ali da su ti avioni Shokantno ruzni, jesu...  :D   

Offline JetFreak

• Profi letač
« Odgovori #4 u: Listopad 08, 2019, 12:33:10 poslijepodne »
Ma pusti sad izgled,
bitno da nabereš sate leta a pogotovo slijetanja, pa si onda spreman za eye candy skalu  ;)

Ionako s 200+ u niskom brisancu se malo toga vidi na modelu  ;D

Evo i manual ako nisi dobio uz model.
Potrudili su se dosta, i provjeri kako je ramenjača u krilu izvedena, bilo je dosta pritužbi u prvim serijama(rekao si da mu je dugo stajao u podrumu) a dostupna je ispod folije odmah za inspekciju.
Moj je malo drugačiji jer je samogradnja no to je Nijemac(Trost), skopirao tog kineskog shokia koji se prodavao u UK (TroyBuiltModels)

https://manualzz.com/doc/13191051/shokjet-manual
Jet model  www.tinyurl.com/FakeTurboJet           Balza Jet  www.tinyurl.com/BalzaJetModel
FockeWulf 190 www.tinyurl.com/FockeWulf190noisemaker      Benzinski šleper 2.5m  www.tinyurl.com/BiduleSleper

Offline belovic

• Glavna faca
« Odgovori #5 u: Listopad 08, 2019, 02:32:34 poslijepodne »
hvala za link, naravno da cu provjerit remenjacu i to je bio jedan od razloga zasto skidam foliju...  ;)