Autor Tema: Pilatus PC-9 M "Krila Oluje"  (Posjeta: 37577 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Remote

• Noćni let
  • Glavna faca
  • Spitfire is cool
Odg: Pilatus PC-9 M "Krila Oluje"
« Odgovori #135 u: Lipanj 30, 2017, 12:32:05 poslijepodne »
Živio Beli , drago mi je da vidim flapsove...tko o čemu....i neka ti imaju barem 60 dgrs,trebat će jer je brz ko metak...
Svako dobro  8)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Offline belovic

• Profi letač
« Odgovori #136 u: Rujan 08, 2017, 09:53:37 poslijepodne »
e sad posto nisam strojar po struci tesko mogu odrediti svojstva materijala. Na prvoj slici skicirao sam kako sila i moment dijeluju na osovinu i to su najvece prilikom voznje po travi kod polijetanja i udar na prednju nogu prilikom slijetanja. A ovako izgleda mehanizam prednjeg kotaca.
141777-0

Mrzim depron :(

Offline belovic

• Profi letač
« Odgovori #137 u: Listopad 08, 2017, 09:03:56 poslijepodne »
Uspio sam napokon posloziti sistem trapa i vratasca na glavnom krilu i to izgleda ovako nekako...

U medjuvremenu mi je g.Mladen nesebicno pribavio i odgovarajuci materijal za prednju osovinu (jos jednom velika hvala), tako da sada mogu posloziti i taj problematicki prednji trap...

Offline Remote

• Noćni let
  • Glavna faca
  • Spitfire is cool
« Odgovori #138 u: Listopad 08, 2017, 10:17:10 poslijepodne »
Živio Beli , tvoj trud i strpljenje se isplatilo....perfektno izgleda a tako i funkcionira... 8)
Mes

Offline belovic

• Profi letač
« Odgovori #139 u: Prosinac 27, 2017, 07:40:10 prijepodne »
 Moja tema je skroz u stagnaciji, naime imam određenih problema sa elektronikom uvlaceceg trapa pa cekam mjesecima od Lindingera da mi rjese reklamaciju.. u cemu je problem? elektronika ima funkciju da iskljuci servo prednje noge u uvucenom stanju tako, da ne dođe do eventuelnih ostecenja a uz to jamci ispravno izvlacenje - posto nogica sjeda u pin rucice za upravljanje a meni ta funkcija radi samo u "program modu" u normalnom modu nema znakova zivota  :'(

Offline Remote

• Noćni let
  • Glavna faca
  • Spitfire is cool
« Odgovori #140 u: Prosinac 27, 2017, 11:45:53 prijepodne »
Živio Beli , kolega sa Hvara Ikarus a poslije njega i ja,smo  primjetili da je u zadnje vrijeme popustila kvaliteta i točnost isporuke Lindingera...valjda imaju kadrovskih problema ,jer kad razgovaraš sa njima ...imam osjećaj da su pojedinci ''pali s Marsa'' .Ali istrpit ću sve kada se sjetim vremena kada  sam za svaki vijak od 2 mm etc morao u Trst. Puno LP I Vesele Blagdane  ;)
« Zadnja izmjena: Prosinac 27, 2017, 11:47:55 prijepodne od Remote »
Mes

Offline belovic

• Profi letač
« Odgovori #141 u: Siječanj 16, 2018, 10:59:31 prijepodne »
Možda ipak nešto bude od Lindingera:
Hallo, Heute ist der neue Controller an Sie rausgegangen. Ich hoffe dass Sie nun Ihr Modell in der kommenden Saison mit Freude fliegen können.

Offline Remote

• Noćni let
  • Glavna faca
  • Spitfire is cool
« Odgovori #142 u: Siječanj 16, 2018, 11:17:48 prijepodne »
Živio Beli,ovo tvoje sam preveo za one kojima treba:

''Pozdrav, danas vam došao novi kontroler . Nadam se da sada možete letjeti svoj model u narednoj sezoni sa zadovoljstvom.''

Sa dvije zadnje isporuke ,meni,osvjetlali su svoj obraz :)
Mes

Offline belovic

• Profi letač
« Odgovori #143 u: Ožujak 09, 2018, 10:55:25 prijepodne »
Nazalost u posljednje vrijeme tesko primim u ruke fotic ili mob da bi napravio koju fotku, međutim aktivnosti je bilo dosta i model je pripremljen za prvi let (sad ce biti najveci izazov iznijeti neostecen model iz stana na 3. katu i ugurati ga nekako u osobno vozilo).
-novi kontroler je stigao (hvala Lindi, glavno da radi BP a vrijeme cekanja cu pokusati zanemariti)
-ugradjena i polemljena je sva elektronika
-zbog duljine zica do pogonskih baterija, bilo je potrebno regler malkoc modifirati odnosno odmah iza njega dodati 2 elektrolitska kondenzatora low ESR vrijednosti 2x820µF 63V
-prvi pokus ispitivanja tezista je pokazao da je isto jos uvijek previse straga za dobrih 6mm, i to unatoc tome da su pogonske celije motirane maksimalno sprijeda tik do rebra ispred napadne krila. Imao sam dvije opcije olovo u nosu ili rezi unutrasnju konstrukciju modela. Naravno izabrao sam dulji i puno tezi put pa je slijedilo mrsko izrezivanje potkonstrukcije odnosno rebara, izrada konzolnog produzetka kutije za pogonske baterije, laminiranje spojeva i sada je napokon sve na svom mjestu i to bez dodavanja grama olova  ;D
-izveden je test funkcionalnosti (ovoga sam se najvise pribojavao, jesam li ja kao građevinar po struci uspio svu tu hobotnicu od elektronike pospajati bez pojave bijelog dima...  :-X )
-jedino sto jos moram veceras programski rijesiti start motora, jer je tvornicki podeseno na postepeni "heli" mod, pa trenutno izgleda kao startanje turbopropa...

...a mozda mi uspije napraviti i koju aktualnu fotku vezanu uz ovaj sazetak, zasad par starijih sa FB-a:

unutrasnjost dok su jos bile batke do rebra ali je teziste bilo nazalost previse straga

manevriranje ovolikim modelom po stanu nije jednostavno   

teziste mora naprijed

« Zadnja izmjena: Ožujak 09, 2018, 11:15:33 prijepodne od belovic »

Offline Remote

• Noćni let
  • Glavna faca
  • Spitfire is cool
« Odgovori #144 u: Ožujak 09, 2018, 01:07:15 poslijepodne »
Poštovani Beli , tvoja skromnost je u ovom slučaju sasvim nepotrebna,jer i sam spadaš u Krkijevu  modelarsku ''premijer ligu''...tako da i tebi čestitke i divljenje za talent koji nosi i druge pozitivne osobine  8) 8) 8)
Veliki pozdrav iz Dalmacije
Mes

Offline Daddy

• Pravi letač
  • Novi
« Odgovori #145 u: Ožujak 09, 2018, 02:05:56 poslijepodne »
Kapa dolje... Prekrasan model... Veselim se slikama i videu maidena...
P.S. I ja sam u stanu i ne mogu niti zamisliti kaj bi mi žena napravila da to doma izgradim/donesem...  :D  Svaka čast...

Offline varadero

• Remote Controlled Crashes
  • Glavna faca
« Odgovori #146 u: Ožujak 09, 2018, 07:45:49 poslijepodne »
Kao i uvijek od majsora Beloga, odličan uradak, nadam se da ću i ovoga vidjeti uživo u letu :)

Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Offline belovic

• Profi letač
« Odgovori #147 u: Ožujak 10, 2018, 09:01:14 poslijepodne »
evo ga regler isprogramiran i zasarafljeni kaputaz te elisa... eto to je to i sad cekam na povoljan trenutak za pokusni let  :-X

jos par detalja:

268503003-0
sprijeda ugrađena nova konzolna kutija za baterije tako da se teziste pomaknulo na predviđenu poziciju

268503005-1
unutrasnjost modela sa pogonskim baterijama

268503007-2
dodatno ugrađena 2 kondezatora iza reglera

268503009-3
prekidac napajanja

268503011-4 
konacno montiran kaputaz te elisa