Skip to main content

Topic: Letenje u Čakovcu - Zaobilaznica (Read 83132 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Letenje u Čakovcu - Zaobilaznica

Eto, na nagovor kolega, moram jednostavno ovdje otvorit temu jer budu me izbobardirali zakaj nisam  :D

S obzirom da u Čakovcu i neposrednoj blizini ima nekoliko mjesta na kojima se leti i ekipe s kojom se još nisko "udružili", a namjera nam je da se svi skupa spojimo, letimo i družimo se. S tim ciljem je i pokrenut, ajmo tako reć, Čakovec R/C Flying, nije ovo sad neka udruga ili registrirana djelatnost, ovo je više naziv i znak motivacijske prirode :) Stoga, ukoliko nitko nema ništa protiv, u ovoj temu ćemo djelit fotke i video materijal s našeg malog prostora gdje letimo (Južna zaobilaznica u Čakovcu / izlaz Ivanovec)

Više detalja na našoj web stranici:
http://www.ck-rc.org

Facebook grupa:
http://www.facebook.com/groups/355198541209553

Inače, osobno sam počeo ovdje letit tj. vježbat na samim počecima (ožujak 2011.) jer mi je taman za vrtom, kasnije mi se pridružil kolega zrodi i hvala Bogu, on se priviknul na "uvjete" ovdje :D Uz manji niz okupljanja, prvo pravo imali smo taman za kraj 2011. i početak 2012. dakle 31.12 i 1.1.

Lp,
Marko

Odg: Letenje u Čakovcu

Reply #1
Leta se svaki vikend u Čakocvu, polako se okupljaju ljudi i zabaf je uvijek. Evo i par slika od nedjelje 22.01.2012. Vjetar je bil zabavan , ali se nismo dali omesti....







Ima još toga, spucalo se cca. 260 fotki i snimalo se... Moj F14 nije na snimkama jer sam bil iza objektiva :)

Odg: Letenje u Čakovcu

Reply #2
Jedni decki iz CK-a zamolili su me ako jim mogu natrimati i poletjeti avioncic pa me zanima kakva je procedura koristenja Vase livade na zaobilaznici? To bi bilo sutra tj. u utorak oko 18.30h, a usput bi malo ispuhao prasinu na mojem Atlantisu...  ;)

Unaprijed zahvaljuem, Ivica

Odg: Letenje u Čakovcu

Reply #3
Procedura je da se spustiš po makadamu (na desno) prije Ivanovca, prođeš prvi "zavoj" i parkiraš na pokošenoj travi pri poljskom puteljku koji vodi do "stola i klupice"  :D i to je to, ja sam odmah preko doma pa brzo detektiram ako netko leti i dođem pogledat i pozdravit, hehe  ;)

Hint, livada je hardcore, iako je pokošena, teško je poletit avion direkt sa zemlje, jedino bacanje iz ruke  :)

Uglavnom, mi smo ionako gotovo svaki dan tamo (podvečer, pogotovo kad nema vjetra)  ;) tak da, nemaš frke Ivice, samo dođi, bit će nam drago  :)

lp,
Marko

Odg: Letenje u Čakovcu

Reply #4
Zahvaljujem deckima na ustupljenoj livadi i ugodnom drustvu  ;) Pokosena travica u puno boljem je stanju da bi je zvali "hardcore", a cak se i Cesnna sa malim kotacima tu ugodno osjeca...    :D
Unatoc blizini glavne ceste, odgovornim letenjem na juznom dijelu polja moze se  bezbrizno uzivati, a najbolja stvar su "stol i klupica " za pripremu te odmor  8)

Svakako budem jos navratio a dotad pozdrav ekipi!

Odg: Letenje u Čakovcu

Reply #5
svaka čast Marku i ekipi.
izrasli su za godinu dana u prave znalce.
mislim da je vrijeme da osvane taj klub sa Markom na čelu pa da više mladih međimuraca uživa u ovom sportu..........

Odg: Letenje u Čakovcu

Reply #6
Je Marac, vrijeme je. Tko je za nek digne ruku (moja je f zraku)!!!!

Odg: Letenje u Čakovcu

Reply #7
moja je također u zraku
no kolega zrodi sve ostale značajne funkcije budu pripale tebi!!!!!
jer koliko ja znam TI si znalac i pol kaj se tiče ovog sporta

Odg: Letenje u Čakovcu

Reply #8
moja je također u zraku
no kolega zrodi sve ostale značajne funkcije budu pripale tebi!!!!!
jer koliko ja znam TI si znalac i pol kaj se tiče ovog sporta

Ne bi rekel, ja sam friški u svemu, ali polako učim.... Kad Cessnu poletim, onda  budem na 3,5 %  :D  Znači nikad :)

Odg: Letenje u Čakovcu

Reply #9
Pozdrav svima.
Došlo vrijeme da i ja stavim svoj prvi post  :)
Buduci sam novi u ovome svemu samo da se zahvalim,kao prvo kolegi Marku(zeRO),na uvođenju u hobby i velikoj pomoci kod samih pocetaka,a i dan danas.Puno dobrih savjeta i pomoci dao je i kolega zrodi kojem također najljepše zahvaljujem.
Kako nas je sve više mislim da se može reci da izrastamo polako u jednu lijepu skupinu letaca i zaljubljenika u R/C letenje i svakako podrške s moje strane nece nedostajati.
Što reci više,osim,drago mi je što nas je sve više jer sam mišljenja da se od svakog može naucit ponešto novo,a i zabavnije je kad nas ima nekoliko sa razlicitim modelima.Stoga,u svoje ime,a i u ime ekipe,poziv svima da nam se pridružite,lokaciju je vec kolega zeRO naveo.

Lijepi pozdrav svima i vidimo se na terenu,nadam se u što vecem broju.


Odg: Letenje u Čakovcu

Reply #11
Ovako je bilo prije desetak i više godina u Čakovcu, ovo mi je jedna od prvih digitalnih slika

p.s. Ovo je bilo u Prelogu

Odg: Letenje u Čakovcu - Zaobilaznica

Reply #12
Ovih dana se manje letilo, više radilo - ugrubo smo sredili pistu, mislim da će sad biti moguće i s kotačima po livadi  ;), a da ne nosimo i nepotrebno kompliciramo s tendom, postavljen je fiksni rušt tako da je sada sve svedeno na plug & play ;)



lp,
Marko

Odg: Letenje u Čakovcu - Zaobilaznica

Reply #13
Uuuuu, good one, jedva čekam sutra nastavak radova :) BTW, sorry kaj me danas nije bilo, ali išel sam u Zg po Sukhoi-a :)

Odg: Letenje u Čakovcu - Zaobilaznica

Reply #14
Mali update od jučer i prekjučer, isprobali smo FPV - instanta zaraza, hehe, cessna je imala historical flight - vlasnik konačno sretan (barem je tak izgledao  :D), premijera AR.drone-a... ;)



lp,
Marko