Skip to main content

Topic: SIX Hexcopter - moja prva hexa (Read 39402 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #150
Malo se radilo danas a i nova HERO3 stigla. :) :)

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #151
I ja se mučim kako na HEXi staviti ping-pong loptice radi Spottera da ga vidi, pošto letim uvijek FPV ( meni  ne treba  ;) ) .
Sada ih ljepim s magnetom i on drži neko vrijeme, ali ljepilo se odvaja od magneta. Možda da riješim kao i ti!  8)
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #152
Loptice su zakon!!!  ;)

Iako danas sam nesto testirao i isao visoko, nakon neke visine vise se ne vide bas najbolje ali narandjasti grozd od 12LED okrenut prema dolje se vidio i dalje.
Jako ovisi o kutu gledanja, najbolje imati vise markera ako je moguce.

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #153
Trebalo bi u stvari staviti ledice u lopticu i imati najbolje od dvije kombinacije.

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #154
Zadnjih par sati letio okolo i malo testirao-sve u svemu zadovoljan.
Loptice se vide super,ako budeš radio na ovaj način obavezno na matice stavi loctite ljepilo za navoje (243) :).

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #155
Kakva ti ispada snimka sa gopro3 , jel ima jello, vidim da si stavio gumene odstojnike izmedu framea i gopro. Jel ti sarafi idu skroz kroz odstojnike ili koristiš gumere dumpere kakve Majk koristi na svojem jazo frameu

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #156
Slika odlična video još bolji i to bez gimbala :)
Gumeni odstojnici nisu sa prolaznim vijkom nego m4x15mm vijci utopljeni u sirovu gumu.
Malo efekat ribljega oka bode oči ali u post obradi se to riješi...
Imam još malo eksperimentiranja sa fpv opremom a onda krečem u gimbal dio priče.

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #157
I ja se mučim kako na HEXi staviti ping-pong loptice radi Spottera da ga vidi, pošto letim uvijek FPV ( meni  ne treba  ;) ) .
Sada ih ljepim s magnetom i on drži neko vrijeme, ali ljepilo se odvaja od magneta. Možda da riješim kao i ti!  8)

Vezicama ih zavezi, tj. 2 rupice na loptici, kroz to plasticna vezica i stavi na frame.

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #158
Gdje si nabavio te gumene odstojnike ili si ih proizvodio, i meni ce trebati

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #159
ima ih kod nas za uzeti ako trebaš par komada riješit čemo  :)

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #160
Ok kako se mozemo dogovorit, ja sam u ZG

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #161
Ja sam u VK ali znam ići u ZG povremeno pa ti se javim :)

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #162
OK , to je super stvar za ubijanje vibracija na snimci


Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #164
Ima neki video sa gopro na hexi, bas me zanima. Ja sam skuzio da mi quad sa KK2 poludi kad lagano puse vani, kad je mirno leti ko po špagi, a čim mali vjetar zapuše počne divljat, postavke sam probao sve, neznam kako je vama.Jedino jos sumnam da nisu regleri jer su jos na stock fw, nisam stavio simonik.  Mislim uskoro ću isprobati AIO 2.0 sa MegapirateNG i GPS-om ako uspijem to uopće upogoniti u zrak pa se nadam sa toga vise neče biti