Skip to main content

Topic: pad letjelice (Read 59167 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: pad letjelice

Reply #135

Prijtelju pretpostavljam da ti je ono gore kolega pa mu se još jednom ovim putem izvinjavam ako sam ga uvredio.
Neznam nikog po niku pa mi je teško skužiti tko je to a ima puno onih koji gluposti pišu.
Pozdrav iz Zadra

gdje bi se ja ljutio, znam da si kratkog fitilja na tastaturi  ;D
nastavit cemo diskusiju kad se opet vidimo.
pozz

Odg: pad letjelice

Reply #136
Može pa da razmijenimo iskustva.
Jer zapamtio sam ja dobro kada je eugen reko što mu se dešavalo sa gibalom kod odašiljača, a ja to do tada nisam znao.
Čujemo se pozz

Odg: pad letjelice

Reply #137
Nije baš pad letilice, ali skoro

PROBLEM BATERIJA
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: pad letjelice

Reply #138
Bodul imao si srece , moj savjet , leti sa dvije manje batke u paraleli, od kad sam presao na tu foru nema straha vise od rikavanja baterija u zraku

Odg: pad letjelice

Reply #139
Uhhh Igore , zamalo....nije dobar osjećaj.... :o
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: pad letjelice

Reply #140
Sekile, keep in touch. Uzimam one tvoje baterije koje pašu u staru verziju RC JAZE. Ostao sam na 2 x 3S 5000mAh. To je za dva leta od 5-6 min ( sa GOPRO )  a volio bih barem još jedan let obaviti kada sam na terenu.
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: pad letjelice

Reply #141
bodul, kako znas da je problem bio u bateriji?
pretpostavljam da si izgasio low voltage cut off

Odg: pad letjelice

Reply #142
Recimo sto sam skuzio da na svom DDG-u quadu, sa jednom batkom od 3S 5000 letim  oko 9min, a sa dvije 2200 3S u paraleli 10 min. Znaci definitivno mi je bolje letiti sa dvije, prvo koja je vjerovatnost da bas riknu obje batke u zraku , a drugo da duze letim

Ja sam si narucio ove sa EU store-a i te pasu jedna na drugu u jazu , netreba ni čičak, a cijena super

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__37014__Turnigy_3000mAh_3S_20C_Lipo_Pack_EU_warehouse_.html

Jedino steta sto ne dodju sa XT60 , ali nema veze

Odg: pad letjelice

Reply #143
Ja mislim bodul da ti je problem u batkama , jer slozio sam istog takvog jazu frendu i on sa jednom 3S 5000 leti oko 13min, a i ja se sjecam kad sam vozio fpv na njemu da sam imao oko 9min leta na 3S 4000 batkom, ali konstantnog ganjanja. Ako ces dolaziti u ZG spojit cemo moje batke pa ces znati na cemu si

Odg: pad letjelice

Reply #144
Ja osobno uvijek idem s minimalno 2 do 3  batke.
Ako letjelica dopušta više batki to treba svakako raditi jer se podiže razina sigurnosti jer na kraju krajeva većinu batki rade mali kinezi u fušu zato što prije podne sade rižu :) :)

Odg: pad letjelice

Reply #145
Beeper je proradio. Znam da je 1 ćelija lošija. Možda je neka druga smetnja, ali ne čuo se zvuk da je napon pao ispod 3,8V/cell. To je moj zaključak. Možda je još nešto u pitanju. Poslije letio ponovo s drugom isto takvom baterijom ( kupio zajedno 2 x 3S 5000Mah ZIPPY ), bez problema.
S drugom letim 1-2 min sa GOPRO duže dok mi napon ne padne u OSD na 11,0V. I danas letio u Dugoj Resi. S drugom nema problema jer nisam koristio ovu bateriju sa videa ( poslana u mirovinu ). :)  
Kontroler je KK 2.0 i ne znam da li ima podešavanje cut off.

 I ja sam testirao dužinu leta s 3s 5000. Vozio točno 13 min, ali do 3,6 V/cell bez GOPRO. A i bio sam stalno u hooveru da ne trošima na penjanje struju.

Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: pad letjelice

Reply #146
Glavno da je quad ostao citav,
min dvije baterije za ubuduce,
moje starije napuhnute 2200 ne mogu vise dati 2200, ali u paru i dalje upotrebljive.

Kada letis s 3-4 batke mogu biti i najgore kvalitete, nije da skodi ako su odlicne.

A i lakse je podesiti teziste ako mozes rasporediti baterije.

Odg: pad letjelice

Reply #147
Marko sve potpisujem sto si rekao... ;)

Odg: pad letjelice

Reply #148
hmmm. Danas malo u HQ uz kahvu razgovarao s mojim spotterom ( od milja ga zovem SHELDON pošto sve zna)  ;D
Analizirajući video, buzer se kasnije javio. Prvo se RC JAZO nagnuo na desno, ispravio te ponovio postupak. Buzer se čuje nakraju drugog naginjanja. Mišljenja je da se ponovila greška-smetnja iz Vrane. Bio sam udaljen oko 375 m ( po Google Earth mjerio ) a na visini oko 30m. Ispod mene nalaze se 2 caffe bara i cesta sa parkiranim autima. Možda je netko u tom trenu otključavao auto sa daljincem. Pošto sam bio blizu ceste a moj predajnik CHAINLINK 433 bio je postavljen na manju snagu, moguće je da je netko dok je otključavao ili zaključavao auto unio smetnju u prijemnik. Pošto se to dogodilo samo 2x po 2 sec, toliko svi obično i pritiskamo na ključu opciju za otvaranje-zatvaranje brave na autu. Pošto je moj predajnik ovaj put za razliku od Vrane bio aktivan, preuzeo je upravljanje ( sva sreća da je faca prestao pritiskati ključ ) te se više taj događaj nije ponovio. Pošto se RC JAZO nagnuo u stranu, kontroler je po preuzimanju upravljanja pojačao "gas" da izravna quada i došlo je do naglog pada napona, što je uzročilo aktiviranje buzera.
NARAVOUČENIJE: letači koji koriste TX 433, oprez ako se u blizini nalaze auti. Bolje je tada upravljati na većoj snazi TX. Domet ključa za otvaranje brave auta je možda oko 30 m ali ipak možda postoji mogućnost unosa smetnji u RX 433, ako je letilica niže, tj. bliže izvoru smetnje a daleko od TX.
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: pad letjelice

Reply #149
Nema li LRS neki FHSS, tj da prebaci freqenciju na drugo podrucje, pre malo mi je to metara i uz smetnje za neke probleme.

Buzzer se zna zblesati i ponekad bas i ne radi kako treba, zato idu dva na min dvije baterije.

Koliko si napunio batku nakon leta?