Skip to main content

Topic: Pitanje u vezi FC-a (Read 1842 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Pitanje u vezi FC-a

Pozdrav svima...ja sam novi  ;)

Forum  mi je puno pomogao u odabiru moje igračke...sve sam manje vise skuzio..osim jedne stvari..dali se svaki FC moze upariti sa bilo koji speed controlerom...tj dali svaki moze sluziti za tu svrhu i dali svaka pojedina komponenta moze biti od razlicitog proizvođača sto se tice elektronike osim onog sto ide u paru..jel necu stavit razlicite motore ili speed controlere...ali kad sam vec to spomenuo..ako mi jedan motor recimo izgori..dali mogu stavit neki drugi istis specifikacija

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima

LP svima

EDIT:  Radio se o tome da zelim kupiti od jednog proizvođaca koji ima sve posebno i iskljucivo oni svaku komponentu proizvode ali njihov FC mi je trenutno pre skup...pa me zanima dali ba za početak mogao staviti bilo koji(sa hobbykinga) dok ne skupim pare da imam nihovo sve u kompletu...

Odg: Pitanje u vezi FC-a

Reply #1
Teoretski da, a u praksi se desava da nekom FC-u ne svida brzina esc-a i sl pa bude komplikacija. Napisi sta mislis kupit pa ce ti netko mozda iz prakse znat rec dal radi ok ili ne...


Odg: Pitanje u vezi FC-a

Reply #3
reci da se šališ, stvarno  ???

dao bi 1700-2550 kn za 4-6 reglera i 1400-2100 kn za 4-6 motora
------------------------------
dakle oko 3000-4600 kn...
i onda bi to letio na jeftinom goodluckbuy kontroleru?

pa kupi onda mikrokopter kada je već bal. ima i to u shopu  :)

Odg: Pitanje u vezi FC-a

Reply #4
Ti esc su samo za mikrokopter , oni koriste drugaciji protoko prenosa i2c, dok standardni koriste pwm .
Moj  ti je savjet da kupis dobar fc a za 10ak dolara dobijes super reglere.
U kopterworxu imas nazu snizenu za 210 eura sa gps nrz pdva

Odg: Pitanje u vezi FC-a

Reply #5
Prvo pitanje za kaj bi koristio navedeni model?
Najbolje ti je odmah odrediti sto mislis raditi s navedenim modelom te polaziti od toga (zabava (obicno letenje), acro (glupiranje:)), AP, FVP. Jer inace ces potrositi brdo para a neces imati zadovoljavajuci model. Sto navedeni FC od funkcija treba imati?
Kao sto je receno imas nekih kombinacija motora/esc i FC koje ne rade, no to je jako mali broj. no vecinom se radi o kombinaciji motora/esc a FC ne igra neku veliku ulogu u tome.

Odg: Pitanje u vezi FC-a

Reply #6
Koristio bi ga iskljucivo za snimanje...Vidio sam da je dji izbacio novu gimblu...nadam se da ce biti dobra kao zenmuse...opcija broj dva mi je neki askman(nick name od covjeka)...to sam nasao na jednom forumu..koji navodno radi sam sve to i savršeno radi...cijena oko 700 ojra
za pocetak bi se igrao sa tim..da vidim kako to sve funkcionira..a kasnije bi kupio kaj treba(ono skupo)...na ovo sam se odlucio jel to je ista firma proizvela..i motorice i esc...švabska..tako da niti malo ne sumnjam u kvalitetu istih...u ostalom uvjek mogu prodat...mozda cak kupim i gimblu od njih...to cu jos vidjet


Odg: Pitanje u vezi FC-a

Reply #7
Kazes ima jedan askman a nisi cuo da ima jedan jazavac, slabo si ti citao forume. Mikrokopterov gimbal je oduvijek bio smece. Sada se koristi direct drive i nista drugo, taj  askman je prevazidjen.
Ako hoces da koristis dji  gimbal moras imati njihov fc , novu nazu ili wkm.
Jos malo prostudiraj forume ali se vrati jazavcu, to ti je moj savjet

Odg: Pitanje u vezi FC-a

Reply #8
Moj savjet bi bio da si sklepas neki quad za pocetak ili ga kupis preko forum.
Standarne spec:
rct 2830 1000kv motori i 30a esc simonk, f450 klon frame, fc moze neki multiwii.
od motora i esc-a uzmes jedan rezervu, te hrpu propova. 3S batke minimalno 30-40C (ako uzmes neso slabije npr 20 C turingy ili zipy neceju dugo trajati pogotovo ako se malo bolje zaigras), 2200 do 4000, bjezi od nano shita. propove uzmes u boji da imas bolju orijentaciju modela.
uzmes neki bolji punjac icharg.
dobru stanicu futuba/aurora ili ako slazes Turnigy 9XR novi s frsky-em
Za ap ako mislis nesto ozbiljnije dizati (skuplje od modela) moras ici na octo posto ako nesto ode ESC/prop/motor hexa ce u vecini slucajeva roknut kao qvad.
Za esc-e imas 3 izbora : 1.mikrokopter-bl-ctrl. 2.ultaesc od TC-a i simonka, 3.ostalo ti je sve u rangu serije F30 za 3 S, te F40 nadalje za 4-6S s time da na svakom moras pogledat lemove koji idu do motora posto na nekima lem nije dobar te od vibracije pukne (dji je poznat po tome) pa iz njega izade bijeli dim. Imas na forumu ovo ako mislis odmah uzimati nesto za ap
http://www.flyfreak.net/oglasi-ostali-modeli/p-mikrokopter-hexa-sve-osim-fc-12662/
samo fali FC i hladnjaci na ESC-ima

 

Odg: Pitanje u vezi FC-a

Reply #9
Dečki svaka cast na savjetima... podebno razno2008...skoro sam se zaleto..ipak cu ja jos malo citat i ne zaljetat se...izgleda da cu ipak ici na okto..jel nisam ni razmisljao sta ce se desit ako jedan motor prestane radit..pogotovo sa kamerom od 1000+ eura...kad se odlucim za nesto drugo nadam se da cu dobit savjet...

LP
Marko