Skip to main content

Topic: X-UAV Talon FPV (Read 77518 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #225
Predobro, iz prve ruke sam čuo za ovaj rekord, šteta što nisam bio prisutan. Takvih akcija treba više. Lokacija na mjestu na kojem se prima signal je zapravo najosjetljivija, dali ima kakvih harmonijskih smetnji i upadanja, te kolika je selektivnost i osjetljivost samog prijemnika, naravno i antene su jako bitne.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #226
Jučer oboren moj novi osobni record koji sada iznosi 26450m ili ugrubo 26,5km
Evo video kod njadalje točke i okret nazad

http://www.youtube.com/watch?v=CzQQD63uJWc#ws

Sam let je odrađen bez ijednog problema međutim sletanje je neslavno završilo.

Dobra stvar je to što je bodul sa svojim prijemnikom i DVR-om snimio zadnjih 5 km i samo sletanje odnosno pad.

http://www.youtube.com/watch?v=iYOxtlDwPoA#

A sada što se dogodilo i zašto sam na 70m udaljenosti na 1w 433mhz ukf izgubio ?

Prvo da kažem ovo nije teorija nego ispraobano i testirano na istoj opremi.

Ja na scherrer stupu ima 2,4 ghz prijemnik sa kojim se spajam na auroru odnosno stanicu.
Prilikom poletanja taj stup je bio udaljen od mene odnosno stanice mozada 20m.
Prilikom leta zamolio sam bodula da ga pomakne na rub piste na stranu prema kojoj sam letio zbog boljeg signala.
Tada je stup od stanice bio udalje oko 70m.
Nakon toga sam zmlio bodula da mi na neki 18km pojača izlaznu snau na 1w.
I tako smo onda ostavili cijelo vrijeme a pošto je stup bio relativno daleko 70m i nije bilo dirktno optičke vidljivosti od piste nismo ga smanjili nazad na 500mw.

Redosljed koji je usljedio sada je logičan.
Kada je avijon dosao na 200 m več sam ga optički video i digao se iz sjedalice u kojoj sam letio i odsetao još koji 10m na pistu da sletim avijon i tu je stanica izgubila signal sa stupom i kada se to desilo ostao sam bez komandi odnosno bez signala što se jako ljepo vidi na videu.
I pad je bio nezbježan  nisko od zemlja na 70m od točke poletanja napravio je luping i zabio se u zemlju.
Eto što mi se dogodilo i zašto sam na sletanju izgubio signal.
Niti jedan lrs na 70m ne može izgubiti signal pogotovo ne kada je doletio sa leta od 26,5km.
Izgubio sam vezu između stanice i stupa na kojem je lrs bio jer je bio pre daleko (70m) nije bilo optičke vidljivosti (par borova i blagi pada) i 1w snage na 1cm od lrs-a je super kombinacija da ti stanica izgubi signal.
A kako sam odšetao još koji 10 do 20 m dalje prilikom samog sletanj izgubio sam vezu sa lrs-om i avijon je pao.
Da sam bio na visini nakon 3 sek upalio bi se rth i nikom ništa ali ovako na sltanju je nezgodno i pitanje dali bi to sve uspio povezati odma na licu mjesta da je recimo kružio iznad mene u RTH modu.
Ali nema veze samo stiropor je nastradao sve ostalo je u redu i radi.
Novi talon je na putu i idemo dalje :)
Nadam se da će moja greška nekome spasiti avijon na sletanju. ;) ;)

Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #227
Cestitam! Jes majstor taj jazzo, nema sta. 


Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #228
Fakat čestitke, svaki tjedan rekord jedan!

 

Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #229
Ali cekaj, gledam snimku, zar nemas slozen failsafe da ti pali rth i doda gasa koliko treba za cruise? Ako se je upalio, imao je namjesten full gas i skroz prema nazad palice. Ili?

Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #230
A slika na 26km bez greske, ajde priznaj maznuo si jednu antenu sa HRT-a  :D :D , bas kak si otisao u Zadar nesto mi 25 kanal puca doma

Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #231
Ali cekaj, gledam snimku, zar nemas slozen failsafe da ti pali rth i doda gasa koliko treba za cruise? Ako se je upalio, imao je namjesten full gas i skroz prema nazad palice. Ili?

Podešen je tako da pričaka 3 sek prije nego li se upali rth a pošto sam kontrolu malo imao malo ne u kratkim intervalima nije se upalio odma iste sek a kako sam upravljao dodao sam gas kada sam vidio da ide u vertikalu pa je ostao onda puni gas.
Najgore je kada si na granici kada malo radi malo ne a to je kod mene bio slučaj. :)

Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #232
Fakat čestitke, svaki tjedan rekord jedan!

Ma došli smo na Šepurine da podesim kameru, pa smo sasvim neplanski malo dalje odletitli a nije bilo vrijeme za to pošto je puhao vjetar I bilo je jako puno oblaka.
Ali mojih 50km u jednom smjeru još uvjek stoji neoboreno ali to je I dobro jer kada bi sve odma mogao nebi mi bilo napeto :)

Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #233
Jazo svaka čast, ja kad tako letim sa svojim rangelinkom ako odem 10m od predajnika 433 na kojem je minima umire veza do aurore. Ko da ga zakolje rangelink odma baca failsafe a ti si se odmaknuo 70m.... imaš li sliku modela jel jako najebao gadno je udario  :(

Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #234
Nemam sliku ali ću ga slikati kada dođem u ZG.
s obzirom na udar I nije jako strgan.
Ali pun gas se zapuco u pod I to meni ispred nosa.
Najjači dio snikme gdje avijon pada je skroz na kraju kada bodul opsuje.
Umro sam od smija koji je to kralj :D

Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #235
Ti se tu smiješ  :D  a meni žao ko psu tog modela a nije moj, brzo ćeš ti to natrag u zrak vinut. Jesu batke dobile po piksi ?

Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #236
Sve je čitavo I sve radi.
Avijon je jučer naručen iz kine pošto u EU skladištu nema.
Pa kada dođe dođe. :)
Lako za avijon treba ga sklopit I sve kablove provuči I napraviti sve modifikacije za hlađenje motora  itd to mene muči najlakše je kupiti model.

Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #237
Fantastican rezultat, jako lijepo glajda pri povratku.


Ako su krila i nosac ostali citavi mozes napraviti trup po volji, i klasican rep ako vise stima za storma.
Glavno da je elektronika prezivjela, stiropor je tu manji dio, tako su ga i napravili njezniji nos i cvrsto krilo.


Hvala za upozorenje za 2.4 na 433, imam to spremno ali mislim da cu nastaviti nosati u ruci.

Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #238
Majk, svaka cast, zakon je onaj dio iznad oblaka. I drago mi je da si skuzio uzrok pobjednickog lupinga na kraju :)
Kazem ti - lokacija, lokacija, lokacija je odlicna

Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #239
A je ga bodul skresao na kraju, bolesno dobar fpv, oprema, pilot, lokacija, spoter i sve ostalo, a sto se tice ispada, jbg i najbolji uce dok su zivi, to je takav sport, ali bitno je da se ide dalje u nove pobjede
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis